תואר בחינוך במכללת אורנים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אורנים - חינוך.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר ראשון בחינוך במכללת אורנים

אין ספק כי למכללות הרבות להכשרת מורים הפזורות בישראל, יש השפעה גדולה על עתיד ילדינו. חינוך איכותי הוא הבסיס לחוזקה של כל מדינה ולתחום זה יש השפעה גדולה על הכלכלה, התרבות והמעמד של מדינות, במיוחד בעולם המערבי.

 

אורנים - המכללה האקדמית לחינוך, מעניקה תואר ראשון בלמעלה מ-20 תחומי לימוד שונים (B.A., B.Ed., B.Sc.) תואר שני ב-6 תוכניות (M.Ed.), תעודת הוראה, הסבת אקדמאים ומגוון רחב של קורסים והשתלמויות ביחידה ללימודי תעודה והתמחות.

 

מדוע כדאי ללמוד חינוך דווקא במכללה אורנים?

 

אורנים היא מכללה לחינוך מהגדולות בארץ. מכללת אורנים הוקמה בשנת 1951, כלומר - היא אחת מן המכללות הוותיקות בישראל, המעסיקה סגל הוראה מיומן ומנוסה, ויש לה גם מוניטין מקצועי משובח. לבוגרי המכללה קיימות אפשרויות תעסוקה מרובות במסגרות החינוך ובגופים חברתיים בישראל.

 

לומדים בה כ - 5,000 סטודנטים, ובהם סטודנטים לתואר ראשון, אקדמאים במסלולי הסבה להוראה ובתכניות לתואר שני, ואנשי הוראה והדרכה ועובדי מדינה בקורסי השתלמות מגוונים. לבד מן המסלולים הלימודיים קיימת פעילות מגוונת נוספת בקמפוס.

 

בתכניות האקדמיות המוצעות במכללה לתואר ראשון בחינוך, הסטודנטים לומדים גם הוראה לקבלת תעודת הסמכה, ועוברים התנסויות מעשיות בבתי ספר. בכך נפתחות בפניהם דלתות רבות בשוק העבודה בתום לימודיהם.

 

הלימודים במכללה מתאפיינים בגישה פתוחה ומקבלת, במתן תשומת לב אישית ובנגישות למרצים ולסגל האדמיניסטרטיבי.

 

באורנים מגוון תחומי לימוד אקדמיים, שבסיומם מוענק לבוגר תואר ראשון -
B.Ed., B.A, או B.Sc. עפ"י מסלול הלימודים. כמו כן פועלות שש תוכניות לתואר שני M.Ed.

 

במכללה פועלת היחידה ללימודי תעודה והתמחות - מרכז גדול להשתלמויות וקידום מקצועי, המשרת מורים ומשתלמים מכל צפון הארץ.

 

כמו כן, באורנים פועל בית ספר גדול לילדים מחוננים, המכינה הקדם צבאית על שם יצחק רבין ומרכז שדמות הפועל למנהיגות חברתית.

 

אין כמו מראה עיניים. מכללת אורנים מזמינה את המתענייני לבוא לבקר בקמפוס, לשוחח עם סטודנטים ועם הצוות, להתרשם ולעשות את הבחירה הנכונה.

מה לומדים?

בין התחומים בהם ניתן להתמחות ניתן למנות את אלה הבאים - שפה וספרות אנגלית, היסטוריה של עם ישראל, היסטוריה כללית, תולדות המזרח התיכון בעת החדשה, לימודי ארץ ישראל, גיאוגרפיה ולימודי סביבה, דרמה ומבע יצירתי, לשון עברית, מקרא, מחשבת ישראל, ספרות, אזרחות ולימודי דמוקרטיה, אמנות, השפה הערבית, חינוך חברתי קהילתי, סוציולוגיה, תקשורת ועוד.

 

תחומי הלימוד במכללת אורנים הם רבים ומגוונים.

 

 

בפקולטה ללימודי חינוך מוצעים מסלולים לתואר ראשון בשילוב תעודת הוראה, בחוגים: חינוך מיוחד, חינוך והתפתחות בגיל הרך, חינוך והוראה לבית הספר היסודי, חינוך מתמטי, הוראת מדעי הטבע והסביבה, וכן מסלול להסבת אקדמאים והשלמת תעודת הוראה.

 

בפקולטה למדעי החברה והרוח מוצעות תכניות לתואר ראשון ותעודת הוראה, בחוגים: מקרא, היסטוריה, גיאוגרפיה ולימודי סביבה, לימודי המזרח התיכון, אזרחות ולימודי דמוקרטיה, ספרות, אמנות, הוראת השפה הערבית, אנגלית, מחשבת ישראל, לשון עברית, לימודים רב תחומיים, חינוך חברתי קהילתי, סוציולוגיה ותקשורת.

 

במחלקה ללימודי מדעים והוראתם מציעים מגמות לתואר בחינוך ותעודת הוראה במדעים מדויקים (מתמטיקה, מדעי המחשב, פיזיקה) וביולוגיה.

 

בפקולטה ללימודים מתקדמים קיימות שש תכניות לתואר שני (M.Ed): הוראה רב תחומית במדעי הרוח, הוראת שפות (התמחות אנגלית/ערבית), ייעוץ חינוכי, חינוך לתלמידים בהדרה, מנהיגות בחינוך, הוראת המדעים בבתי הספר העל יסודיים. כמו כן, מוצע מגוון אפשרויות ללימודי תעודה והתמחות.
 

 תכניות מיוחדות במכללת אורנים

 

 • מל"ח הארץ- תכנית מנהיגות לעוסקים בחינוך

  זהו מסלול מיוחד לתואר ראשון B.A או לתואר בחינוך B.Ed, המיועד לאנשים עובדים. מטרת המסלול הוא לפתוח את האופצייה בפני אנשים העוסקים בפעילות חינוכית או קהילתית להשלים תואר ראשון תוך כדי המשך העיסוק המקצועי. מטרה נוספת של התכנית היא להעצים אנשי חינוך ולתת להם כלים שישמשו אותם על מנת להנהיג שינויים נחוצים ושיפורים במערכות החינוך ובמוסדות חברתיים. בסיום המסלול יזכו הבוגרים בתואר ראשון באחד ממקצועות מדעי החברה והרוח, לפי בחירתם. מוזמנים להצטרף לתכנית זו אנשי חינוך וקהילה בעלי ניסיון של שנתיים לפחות בתחום.

 

 • תוכנית לסטודנטים מצטיינים

  מטרת התכנית למצטיינים בהוראה היא להביא הון אנושי איכותי לשטח הפעילות החינוכית ולתפקידי הוראה. משרד החינוך הממשלתי הוא שותף לתכנית זו, ומעניק לנרשמים מלגות לימודים ומלגות קיום. מוזמנים להצטרף לתכנית זו סטודנטים לתואר ראשון המשתתפים במסלול הכשרה לקבלת תעודת הוראה במכללת אורנים.

 

תנאי קבלה

 

כדי להתקבל ללימודים לתואר ראשון יש צורך לעמוד באחד מהתנאים הבאים:

 

 

 • ציון משולב (פסיכומטרי + בגרות או מכינה קדם אקדמית) של לפחות 540
 • ממוצע בגרויות או מכינה קדם אקדמית של לפחות 93, בגרות באנגלית ברמת 4 או 5 יחידות ליוד ומקצוע מורחב ברמת 5 יחידות לימוד

 

מועמדים בוגרי בית ספר בו שפת ההוראה איננה עברית נדרשים לתנאים הבאים:

 

 

 • 5 יחידות לימוד בעברית בציון 80 ומעלה
 • ציון 130 ומעלה בבחינת יע"ל
 • בגרות בערבית 3 יחידות לימוד בציון 80 ומעלה, או ציון 70 לפחות בבגרות בערבית ברמת 4 יחידות

 

מועמדים מעל גיל 30 נדרשים לעבור מכינת 30+ ולהציג ציון 540 ומעלה בפסיכומטרי
בעלי בגרויות מחו"ל צריכים להציג ציון 540 ומעלה בפסיכומטרי


מועמדים שברשותם ציון פסיכומטרי של לפחות 660 או ציון משולב 650 ומעלה יכולים להתקבל לתכנית למצטיינים.


בחוגים הבאים מתקיים מבחן כניסה: אנגלית, אמנות, חינוך מתמטי, חינוך מיוחד בשפה הערבית, לשון עברית למועמדים ששפת אמם איננה אנגלית.


בחוגים הבאים מתקיימים ראיונות קבלה: החוג לחינוך, החוג לחינוך מיוחד, החוג להוראת ערבית, החוג לתקשורת, החוג לגיל הרך, תכנית מצטיינים, תכנית משע"ולים, תכנית מל"ח.


סגל המרצים

סגל המרצים במכללה מורכב מאנשי חינוך, מומחים בתחומים השונים ועוד. רמת הלימודים במכללה היא מהגבוהות בישראל בתחום החינוך.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד במכללת אורנים הוא אוניברסיטאי ונקבע על ידי מוסדות המדינה מדי שנה. המכללה ידועה במלגות הלימוד הרבות שהיא מציעה לציבור הסטודנטים, בין היתר - מלגות הצטיינות, מלגות פר"ח, מלגות אגודת הסטודנטים, מלגות סיוע אורנים, פרויקט "סחלב" ועוד. ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת אורנים - המכללה האקדמית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - מכללת אורנים
פורום לימודי חינוך
איתור מורים ביסודי המשלבים ילדים עם ליקויי למידה בכיתה רגילה
נטלי
ללא תגובה
היכן אפשר ללמוד הוראה מתקנת?
רעות לוק
ללא תגובה
איפה ניתן לעשות קורס התאמה למערכת החינוך?
כפר קרע
1 תגובות
מכללות בצפון להסבת אקדמאים להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
תואר שני באנגלית או ניהול מערכות חינוך?
אנה
1 תגובות
הרחבת הסמכה בלשון בשנה אחת
מור
1 תגובות
הסבה מקצועית להוראת אנגלית
לאנא אבו אחמד
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp