SCE – המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
שם מלא
אימייל
טלפון
קמפוס
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > הנדסה > סמי שמעון, המכללה האקדמית להנדסה

SCE – המכללה האקדמית להנדסה ע``ש סמי שמעון

שירות אישי - סמי שמעון, המכללה האקדמית להנדסה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

איזור טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון


כמה מילים על המכללה


תחום ההנדסה הוא תחום חשוב, מרתק ומבוקש ולכן כדאי ללמוד אותו במכללה איכותית המתמחה בו. המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון, הפועלת משנת 1995 היא מכללה כזו, וניתן ללמוד בה במגוון מסלולים ללימודי הנדסה.

המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון היא הגדולה מבין המכללות להנדסה בישראל ולומדים בה למעלה מ - 5,500 סטודנטים. מוסד הלימוד מקדם את ערכי המצוינות בהוראה ובמחקר ומפעיל שיתופי פעולה רבים עם התעשייה ועם הקהילה המדעית הבין לאומית. למכללה שני קמפוסים, האחד בבאר שבע והשני באשדוד.

במכללה, הפועלת באישורה של המועצה להשכלה גבוהה ניתן להתמחות במגוון בתחומים כמו הנדסת בניין, הנדסת חשמל, הנדסת תוכנה ועוד.


המכללה שמה לה למטרה לסייע בעיצוב פני החברה והעתיד וכך פועלת כדי להכשיר את הבוגרים כמהנדסים איכותיים שיכולים לרתום את הידע ההנדסי שבידיהם לקידום תהליכי שינוי חברתי. הסטודנטים והבוגרים לוקחים חלק בפרויקטים ומיזמים דרכם הם יכולים לשפר את איכות החיים דרך שלל פיתוחים הנדסיים וטכנולוגיים.

 

משך הלימודים במחלקות המכללה הוא 4 שנים הנפרשים על פני 8 סמסטרים. יתרון חשוב של המכללה הוא גובה שכר הלימוד הצמוד לשכר הלימוד באוניברסיטאות. המכללה גם מעניקה מדי שנה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד.

על מנת להתקבל ללימודים יש להציג את ציוני תעודת הבגרות ואת הציון בפסיכומטרי או בפסיכוטכני. ישנם גם מסלולי קבלה מיוחדים לבוגרי מכינות קדם אקדמיות, אנשים מעל גיל 30 ועוד.


מה לומדים במכללה?

 

תחומי הלימוד במכללה זו הם רבים ומגוונים. בין מסלולי הלימוד במכללה זו ניתן למנות את המסלולים הבאים: הנדסת תוכנה, הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, הנדסה כימית, הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מכונות, הנדסה אזרחית ועוד. במכללה האקדמית סמי שמעון ניתן ללמוד מסלולים אלו בהתמחויות שונות. בוגרי המסלולים השונים זכאים להירשם בפנקס המהנדסים והאדריכלים.

כמו כן, במכללה אפשר ללמוד בתכניות לתואר שני בהנדסה M.Sc. ביניהן:

 

 • תואר שני בהנדסת כימיה - הנדסה ירוקה (עם תזה) - התכנית לתואר שני בהנדסה ירוקה חושפת את הסטודנטים לחשיבות שקלול ההשפעות הסביבתיות, הכלכליות והחברתיות על תהליכי תכנון, תפעול, עיצוב וניהול של מערכות ותהליכים. הסטודנטים מקבלים כלים דרכם הם יכולים להיטיב עם הסביבה הטבעית והאנושית. התכנית שמה דגש על מחקר וניתוח מעמיק ומספקת לסטודנטים כלים להתמודדות עם הרב תחומיות של ענף ההנדסה הירוקה. המסלול מיועד לבוגרי לימודי הנדסה ולבוגרי לימודי מדעי הטבע, תכנית הלימודים מותאמת לכל אחד מהסטודנטים לפי הרקע בתואר הראשון (נדרשים קורסי השלמה בהתאם).

 

 • תואר שני בהנדסת תוכנה - תואר שני בהנדסת תוכנה בא להקנות ידע מחקרי ומדעי מתקדמים וכלים לפתרון יעיל של בעיות הנדסיות. התכנית משלבת בין פיתוח תהליכים הנדסיים ויישומם בארגונים. במהלכה לומדים בהרחבה על תהליכי פיתוח תוכנה, מערכות הפעלה, מערכות מידע ותקשורת, פרדיגמות תכנות ועוד שלל נושאים.

 

 • תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול - תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול מכשיר מהנדסים לתפקידי ניהול בכירים, התכנית מקנה ידע עדכני ובמהלכה לומדים על שיטות הנדסיות חדשניות, על גישות לניהול, ועל כלים שיכולים לסייע לקדם תהליכים בעולם העסקים, במחקר ובתעשייה.

 

 • תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה - התכנית לתואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה מתקיימת בהתמחות מערכות הספק ואנרגיה, אשר מטרתה לענות על ביקוש משמעותי למהנדסים בענפים אלה בתעשייה הישראלית. התכנית מאפשרת למהנדסים להתמקצע בענף אלקטרוניקת הספק ומקורות אנרגיה חכמים. הלימודים במסלול זה נערכים בסביבת Project Oriented שבה משלבים לימודים תיאורטיים עם התנסות מעשית.

 

 

מרכז ללימודים קדם אקדמיים

 

המכללה האקדמית סמי שמעון מפעיל גם את המרכז ללימודים קדם אקדמיים. מרכז זה מיועד למעוניינים ללמוד במכללה שאינם מחזיקים בתעודת בגרות או שממוצע הציונים שלהם אינו מספיק, ואשר ברצונם לשפר את הסיכויים להתקבל ללימודי ההנדסה במכללה.

 

המרכז שם לו למטרה לפתח כישורי חשיבה ולהקנות שיטות למידה וכך להכשיר את המועמדים ללימודים האקדמיים. כמו כן, הוא בא להגביר את סיכויי הקבלה ללימודים במכללה על סמך ההישגים בלימודים. במרכז ללימודים קדם אקדמיים פועלים מספר מסלולים:

 

 • מכינה ייעודית שנתית - מעניקה תעודה המחליפה את הבגרויות בתחום ההנדסה ומדעי הטבע, מתאימה לבעלי זכאות לבגרות או לבעלי בגרות חלקית ובה לפחות 7 יחידות לימוד.

 

 • מכינה ייעודית סמסטריאלית - מתאימה לזכאים לבגרות שלהם ציון עובר בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד.

 

 • מכינת ריענון - מתאימה למועמדים בעלי זכאות לבגרות שברשותם ציון 70 ומעלה בבגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות.

 

 

אז מדוע כדאי לי ללמוד דווקא במכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון?

 

היתרון הגדול ביותר של המכללה האקדמית סמי שמעון להנדסה הוא החתירה המתמדת של המכללה למצוינות אקדמית. מכללה זו היא אחת המובילות בישראל בתחום ההנדסה ובנוסף לכך היא מתגאה בהרכב מיוחד של סטודנטים מכל גווני האוכלוסייה.

בוגרי המכללה משתלבים בהצלחה במשרות מובילות בעולם התעשייה, המדע והטכנולוגיה. יתרונות נוספים של המכללה - סגל האקדמי איכותי, קמפוס חדשני ומטופח, תוכניות לימודים מתקדמות וייחודיות ואווירת לימודים מהנה.

 

סביבת Project Oriented


במסגרת סביבה זו הסטודנטים מתמודדים עם משימות ובעיות מעולם ההנדסה כבר מהסמסטר הראשון ללימודיהם וכך מתרגלים הלכה למעשה את עבודתם של מהנדסים. עם השנים עולה דרגת הקושי של הפרויקטים, אשר נבנים בשיתוף פעולה עם בעלי תפקידים בתעשייה. הפרויקטים השונים משלבים עבודה בצוותים עם לימוד עצמי, מה שמדמה עבודה בתעשייה בעולם האמיתי.

 

המרכז ליזמות וחדשנות EIC


מרכז זה הוקם כדי לעודד יזמות בקרב הסטודנטים ואנשי הסגל במכללה ולסייע להם להקים מיזמים טכנולוגיים וכך לחזק את הקשרים עם התעשייה. במרכז מציעים שירותי סיוע וייעוץ ליישום רעיונות טכנולוגיים ומעניקים לסטודנטים כלים להכשרתם כמהנדסים בעלי חדשנות ויוזמה.

 

המרכז לפיתוח קריירה


המרכז מסייע לסטודנטים ולבוגרים בהשתלבות בשוק העבודה ומשתמש בקשרים של המכללה עם שלל מעסיקים. מרכז זה עורך מפגשי תעסוקה וכן מייעץ בכתיבת קורות חיים ומכין לקראת ראיונות עבודה.

 

דיקנאט הסטודנטים


הדיקנאט מציע שלל שירותים למענה על בעיות כלכליות, חברתיות ואישיות. שירותי הדיקנאט כוללים מלגות, מעורבות חברתית, שירותים לעולים, סיוע למשרתי מילואים, ייעוץ לימודי ופסיכולוגי ושירותים נוספים.

 

אגודת הסטודנטים


במהלך שנת הלימודים האגודה עורכת שלל פעילויות ומציעה מגוון שירותים למען רווחת הסטודנטים. היא דואגת לשמירה על אינטרסים אקדמיים, כלכליים וחברתיים ומציעה תמיכה ביוזמות סטודנטיאליות.
 עוד מסלולי לימוד - סמי שמעון, המכללה האקדמית להנדסה : 

חוות דעת של סטודנטים: SCE – המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון (318 חוות דעת)
התקבלו 318 דירוגים בציון ממוצע: 4.2 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, הנדסת בניין - סמי שמעון , 21/04/2019

דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את נגישויות ההגעה ואת אזרתם של מנהלי האגפים והמחלקות על מנת לתת סיוע ועזרה לסטודנטים במגוון ההיבטים כמו חונכות וכו'.

על הקמפוס
בנוסף להכל יש גם מעין "הפסקות פעילו" ומעורבות חברתית רחבה שנותנת יד לכולם ומשתפת את הקהל הרחב בתרבויות ושעשועונים שונים ומגוונים.

    עוד חוות דעת

מה חושבים הסטודנטים על מוסד הלימודים
 • באיזו מידה היה קשה להתקבל ללימודים?
  (מ: 1- קל מאד, עד: 5 - קשה מאד) 
  8%
   
  1
  18%
   
  2
  37%
   
  3
  31%
   
  4
  7%
   
  5
 • דרג את מידת שביעות רצונך ממוסד הלימודים והמסלול
  (מ:1 - שביעות רצון נמוכה, עד: 5 - שביעות רצון גבוהה) 
  1%
   
  1
  3%
   
  2
  13%
   
  3
  43%
   
  4
  40%
   
  5
 • באיזו מידה עמד מוסד הלימודים במה שהבטיח לנרשמים?
  (מ: 1 - לא עמד בכלל, עד 5 - עמד בהכל) 
  2%
   
  1
  6%
   
  2
  17%
   
  3
  42%
   
  4
  34%
   
  5
 • באיזו מידה היית ממליצ/ה לחבריך ללמוד במוסד לימודים זה?
  (מ: 1 - בשום אופן לא ממליצ/ה, עד 5 - ממליצ/ה לכולם) 
  0%
   
  1
  3%
   
  2
  15%
   
  3
  37%
   
  4
  45%
   
  5
 • האם היית ממשיך/ה ללימודי המשך באותו מוסד לימודים?
   
  49%
   
  כן
  10%
   
  לא
  40%
   
  אולי
 • באיזו מידה את/ה מרוצה מהקפיטריה בקמפוס?
  (מ: 1 - בכלל לא מרוצה, עד 5 - מאד מרוצה) 
  16%
   
  1
  19%
   
  2
  27%
   
  3
  19%
   
  4
  19%
   
  5
 • באיזו מידה את/ה מרוצה מדרכי ההגעה/ מקומות חניה?
  (מ: 1 - לא מרוצה בכלל, עד 5 - מרוצה מאד)  
  13%
   
  1
  18%
   
  2
  26%
   
  3
  23%
   
  4
  20%
   
  5
 • באיזו מידה את/ה מרוצה משירותי המזכירות של מוסד הלימודים?
  (מ: 1 - כלל לא מרוצה, עד 5 - מרוצה מאד)  
  3%
   
  1
  7%
   
  2
  18%
   
  3
  36%
   
  4
  36%
   
  5

עוד דברים שהסטודנטים מספרים על סמי שמעון, המכללה האקדמית להנדסה
 • באיזו מידה מעבירים המרצים את החומר בצורה מעניינת ומובנת?
 • עד כמה נותנים המרצים יחס אישי לתלמידים?
 • באיזו מידה תכנית הלימודים מקנה כלים מעשיים לעיסוק במקצוע?
 • עד כמה חברותיים הסטודנטים במסלול הלימודים?
 • במידה והנך עובד/ת, האם תחום התעסוקה שלך
  קשור לתחום הלימודים שלך?
 • האם לדעתך ניתן לשלב לימודים ועבודה במשרה מלאה
  במסלול בו הינך לומד?

סמי שמעון, המכללה האקדמית להנדסה


פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English