מחפש מכינה? כל המכינות כאן!

קרא/י על מכינות מיוחדות לבני 30 +, ללקויי למידה, לעולים חדשים, לציבור החרדי, ללימודי עיצוב, למקצועות הטכנולוגיה וההנדסה, וכן הלאה. יש לך שאלה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים 

רוצה פרטים על לימודי מכינה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכינות קדם אקדמיות

 

בעבר, בימים שבהם לא כל אחד היה יכול ללמוד לתואר אקדמי, בימים שבהם תואר ראשון לא היה בבחינת "דרישת סף לחיים" – מי שכן הגיעו ללמוד לימודים גבוהים, נדרשו להגיע אליהם כשהם מוכנים ועומדים מראש בכל דרישותיהם. באותם ימים היו בעיקר אוניברסיטאות, ואולי מכללות ספורות; אפשרויות הלימוד היו יחסית מוגבלות. בנוסף, התפישה היתה כי מי שכבר הצליח להתקבל ללימודים אקדמיים אינו זקוק כלל לזמן הסתגלות או הכנה, וכתוצאה מכך בעת תחילת הלימודים המרצים "רצו" קדימה עם החומר, העמיסו על התלמידים – ותלמידים רבים מצאו עצמם קורסים תחת הנטל או אפילו פורשים מהלימודים.

 

מיותר לציין כי ללא דרישות סף של ציונים מתאימים בתעודת בגרות מלאה, וציון פסיכומטרי או מבחני כניסה – לא היתה כל אפשרות לדרוך בשערי האוניברסיטה.

 

המסלול הסלול

 

לשמחתנו, כיום המצב מעט שונה; הפריחה האקדמית בישראל בעשורים האחרונים, הקדמה וההתפתחות הכללית בתעשיות השונות ובטכנולוגיה הביאו אף לפתיחות אקדמית – מתוך ההבנה כי לימודים אקדמיים הם כרטיס כניסה לעולם מקצועי טוב ולכינונה של חברה יצרנית וכלכלית טובה ואפקטיבית יותר. כך, מכללות רבות קמו ואף תהליך הכניסה והקבלה ללימודים האקדמיים השתנה.

 

כיום, יש זמן ואפשרות להתכונן ללימודים אלה, להגיע אליהם בראש שקט, ובחלק מן המקרים גם להתקבל אליהם ללא דרישות הסף הטריוויאליות של בגרות ופסיכומטרי. לשם כך הומצא המושג "מכינה קדם אקדמית"; מכינה כזו היא מסגרת לימודים הנמצאת בתוך מוסדות אקדמיים רבים כיום – זהו מסלול המכשיר את התלמידים לקראת הלימודים האקדמיים ומאפשר להם להתקבל למכללה.

 

מכינות קדם אקדמיות נועדו לאפשר למגוון רחב של אנשים – במגוון רחב של תנאים התחלתיים – לעבור מסלול מסודר המכשיר אותם לקבלה ללימודים גבוהים. והכול בהתאם לצורך: אפשר ללמוד בהן לבחינת הפסיכומטרי, אפשר להשלים בגרויות, אפשר ללמוד קורסי מבוא מקצועיים בהתאם לתחום האקדמי שאותו אתם עומדים ללמוד ועוד אין-ספור מסלולים ואפשרויות המכינים את אלה שלא למדו בתיכון ברמה המאפשרת להם קבלה אוטומטית ללימודים האקדמיים המבוקשים.

 

מטה את הכף לטובה

 

מעבר ליתרון המקצועי הברור בלימודים במכינה, יתרון נוסף הוא שלימודים במסגרת זו מאפשרים התרגלות והסתגלות למסגרת של לימודים אקדמיים, לדרישות בהם, לשפה האקדמית ולאופן ההתנהלות האישי שלכם עמם; בדרך כלל, מדובר במסלולים של שנה ולעתים שנתיים – בהחלט פרק זמן המאפשר הסתגלות ומעבר חלק לחלוטין להמשך הלימודים לתואר.

 

למכינות מסוימות, אך לא לכולן אפשר להתקבל ללא תעודת בגרות ופסיכומטרי, אלא שיש לעבור בחינת מימ"ד. בלימודים במכינה הקדם אקדמית תתחזקו במקצועות המרכזיים כמתמטיקה, עברית, אנגלית, וכן לימודי מבוא בתחומים ספציפיים. במהלך הלימודים במכינה תאמצו דרכי חשיבה אקדמיות ושיטות לימוד המתאימות לאקדמיה והולמות את הדרישות בה.

 

לאורך כל הדרך במכינה ידריכו אתכם בהתאם להישגים ולכישורים שלכם, ואף יסייעו לכם לבחור במסלול מתאים ובחוגים שכדאי לכם לקחת. דבר חשוב נוסף שיש לדעת, הוא שנושאי הלימוד במכינות בדרך כלל משתנים על פי תחומי הלימוד האקדמיים; למשל, לקראת לימודים אקדמאיים בהנדסה, ידאגו במכינה לחזק אתכם בתחומים הקשורים בתחום זה וכמובן, בתוספת חיזוק בתחום הבסיס – המתמטיקה.

 

 

מכינות ייעודיות

 

מכינות ייעודיות מאפשרות נחיתה רכה יותר בתחום הלימודים העתידי, כיוון שבעצם מתחילים ללמוד בהן מושגים ומונחים וכן תחומי יסוד הקשורים לתחום האקדמי – טרם תחילתם הרשמית של הלימודים. כך, אם אתם חוששים מעומס לימודי או מיכולת ההשתלבות שלכם במקצוע המסוים - מכינה ייעודית היא פתרון מוצלח בעבורכם.

 

מכינה קדם אקדמית ללימודי מדעי הטבע לדוגמה, מיועדת בדרך כלל לסטודנטים המעוניינים ללמוד רפואה, רוקחות, מדעי החקלאות, רפואת שיניים ריפוי בעיסוק ועוד. באותו אופן, מכינות קדם אקדמיות במדעי הרוח עוסקות בכל הנושאים בתחום זה. מכינות כאלה קיימות גם בכל אחד מתחומי הלימוד האחרים; הנדסה, מחשבים, כימיה, ביולוגיה ועוד.

 

 

לא רק בבית ספרנו

 

טרם ההרשמה למכינה מסוימת, חשוב לוודא במוסד הקדם אקדמי עצמו אם עמידה בהצלחה בדרישות המכינה מאפשרת מעבר ללימודים באותו תחום – גם במכללה אחרת, או שציוני המכינה תקפים רק במוסד האקדמי שבו בוצעה ושתוכלו להמשיך ללימודים גבוהים רק בו.

 

ברוב המקרים אין אפשרות למעבר בין מוסד אקדמי אחד לשני, זאת כיוון שהלימודים מעט שונים וכך גם הבחינות והקריטריונים. ומאחר שמדובר במסלול הכנה ללימודים האקדמיים – כל מוסד בונה אותו על פי דרישות ההמשך שלו עצמו. לכן, נדירים הם המקרים שבהם מעבר כזה כן מתאפשר. באוניברסיטאות באופן גורף המכינות הן ספציפיות לאוניברסיטה המסוימת.

 

עם זאת, קיימים מקרים שבהם מתאפשר מעבר כזה והדבר שווה בדיקה. האוניברסיטה הפתוחה, למשל, מקיימת "אפיקי מעבר" – תכניות שבהם מתחילים ללמוד קורסים אקדמיים במסגרת האוניברסיטה הפתוחה, שכזכור אינה מציבה דרישות סף לקבלה, ולאחר מכן – בהתאם לתכנית בנויה וידועה מראש – עוברים ללמוד את המשך התואר האקדמי במוסד לימודים מסוים שאליו יש "אפיק מעבר".

 

מכינות קדם אקדמיות קיימות במרבית מוסדות הלימוד. להלן מובאת רשימה חלקית:

 

 • מכינה קדם אקדמית באוניברסיטת אריאל בשומרון
 • מכינה קדם אקדמית במכללת תל-חי
 • מכינה קדם אקדמית במכללה להנדסה ירושלים – כאן המכינה היא ייעודית ללימודי ההנדסה בפרט
 • מכינה קדם אקדמית במכללת רופין
 • מכללה קדם אקדמית במכללת נתניה
 • מכינה קדם אקדמית במכללת ספיר
 • מכינה קדם אקדמית SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעוןן
 • מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית הדסה
 • מכינה קדם אקדמית באקדמית גליל מערבי
 • מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית צפת
 • מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה

 

רשימת המכינות הקדם אקדמיות היא ארוכה ומגוונת; מכללות רבות, כמו גם אוניברסיטאות – מציעות מכינות לתחומים השונים, במסלולים שונים.

 

ולסיכום, אם אתם באמת רוצים ללמוד לימודים אקדמיים, להגשים חלום ולעשות דבר שאולי חשבתם שלא תוכלו להגיע אליו – עכשיו אתם יודעים שזה בהחלט אפשרי. סיירו באתר ותנו לנו לסייע לכם. 

 

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מכינה?

רוצה לדעת יותר על לימודי מכינה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי מכינה

מעל 136 סטודנטים
המליצו והצביעו על מכינה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן947 חוות דעת

 • 4.1

  מכללת לוינסקי לחינוך 390 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים929 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

 

איך אתה ביחס לאחרים?

ממוצע ציוני הגולשים שניסו להתקבל לתחומים הבאים:
תחום לימודים ציון בפסיכומטרי ממוצע בגרויות
תואר חברה ופוליטיקה 533 91
תואר בעיצוב גרפי 555 83
תואר חינוך לגיל הרך 413 85

חוות דעת של סטודנטים: מכינה

התקבלו 136 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

סטודנטים מספרים על תחום הלימודים

אני ממליצה לברר כמה שיותר פרטים לגבי מוסד הלימודים בו, אפילו להגיע לפני תחילת הלימודים כדי לעשות בו סיור קטן ולהכיר את המקום כדי שזה לא יהיה שוק ביום הראשון. לנסות להיות כמה שיותר פתוחים לאנשים ביום הראשון, ולקחת כמה שרק אפשר מהידע של המרצים, כי יש להם ידע עצום ולא תמיד תהיה לנו את ההזדמנות ללמוד כל כך הרבה דברים חדשים.
מכללת לוינסקי לחינוך
נגה
מכינה קדם אקדמית - לוינסקי
בתור התחלה אתם צריכים לשמוח שאתם הולכים ללמוד ולעשות משהו טוב בשביל עצמכם ובשביל העתיד שלכם. לכולם יש קשיים בהתחלה אך זה עובר. במידת הצורך יש אפשרויות לקבל עזרה בנושאים מסויימים אישיים דרך המכללה, בדיקאנט הסטודנטים
SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון
אורי
סמי שמעון - מכינה קדם אקדמית
להשקיע ולתת את הכל עם חיוך להתעניין לאהוב ולהשקיע מה שניתן לאהוב את העבודה הקשה ולקחת את הלחץ בסבבה ובכיף ללמוד באמת ולא רק לעבור להינות מהאפשרות המדהימה של ההשכלה הגבוהה
סטודיו 6B
שיר
סטודיו 6B - מכינה לעיצוב ואדריכלות
הלימודים אמורים להיות תואמים את שאיפות הלומד לעסוק במקצוע הנלמד,כך הלימוד ייקלט,יובן,ויהיה נעים ללמוד אותו.(קצב ההתקדמות האישי יהיה גבוה עקב החיבה למקצוע)
מכללת לוינסקי לחינוך
אוראל
מכינה קדם אקדמית - לוינסקי
אומנם 4 שנים ללמוד זה המון זמן בעיקר שיש 3 ילדים קטנים בבית לגדל ולפרנס אבל זה שווה הכל תמיד צריך לחשוב על העתיד שאז תוכל לפרנס את המשפחה שלך בכבוד.
המכללה האקדמית הדסה ירושלים
מיכאל
מכינה לניהול - הדסה
לפני הלימדוים אני ממליצה לעשות פסיכומטרי כי מאוד קשה לשלב עם המכינה. כמו כן רצוי לבדוק אפיקי מעבר לפני המכינה.
אוניברסיטת תל אביב
קרינה
מכינה קדם אקדמית - אוניברסיטת תל אביב
אני לא הייתי ממליצה לסטודנטים להגיע היחס לא נעים , הקמפוס לא מזמין , מבטיחים הבטחות ולא מקיימים
המכללה האקדמית צפת
מאיה
צפת - מכינה קדם אקדמית
לשקוד טוב טוב על כל המטלות שהמרצים נותנים,לרכז את החומר הנלמד וללמוד אותו ולתכונן טוב למבחנים
מכללת לוינסקי לחינוך
רינה
מכינה קדם אקדמית - לוינסקי
לבוא מוכנים מבכינה כלכלית ולהתכונן נפשית לתקופה לא פשוטה עם הרבה אחריות ובגרות נפשית
המכללה האקדמית ספיר
אביתר
ספיר - מכינה קדם אקדמית
השאלון לא מתאים לכולם.. אני עוד לא לומדת.. לכן הרוב לא רלוונטי..
אוניברסיטת תל אביב
ורד
מכינה קדם אקדמית - אוניברסיטת תל אביב
הפסקות יותר יותר ממושכות יחד כל הדרך עזרה בלימוד מדריך צמוד
אוניברסיטת בר אילן
יובל
מכינה קדם אקדמית - אוניברסיטת בר אילן
ממליצה בחום כדי מאוד ללמודשם הרמרצים והמוים מקסימים
המכללה האקדמית ספיר
אוריאן
ספיר - מכינה קדם אקדמית
מכללת תל חי מקום נפלא לאנשים שחושבים מחוץ לקופסה.
מכללת תל חי
רועי
תל חי - מכינה קדם אקדמית
לא לפחד
לכו אחרי הלב שלכם.
אוניברסיטת אריאל
נאורה
אוניברסיטת אריאל - מכינה קדם אקדמית
הכל טוב מאוד במכללה.....
המכללה האקדמית הערבית לחינוך
פאטמה
מכינה אקדימת

סקר גולשים

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

ענה על השאלה

פעילות גופנית בזמן הלימודים:

 • 0 %

  לא מוותר על זה, עוזר לי להתפקס

 • 0 %

  מדי פעם, כשיש לי שעה פנויה

 • 0 %

  הלוואי אבל ממש אין לי זמן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם

Whatsapp Whatsapp