מכינת 30+ במכללה הדסה ירושלים

המכללה האקדמית הדסה ירושלים

מכינה מסלול 30 + במכללת הדסה

 

מכינה קדם אקדמאית מכינה את התלמידים המשתלבים לקראת הלימודים האקדמיים. המכינה נועדה לאפשר נגישות ללימודים אקדמיים למועמדים שהינם מעל גיל 30 ואינם עומדים בתנאי הקבלה למסלולי הלימוד השונים. מכללת הדסה מציעה מסלול לימודים מיוחד המאפשר לתלמידים לרענן את ידיעותיהם במקצועות היסוד הדרושים להתמודדות עם הלימודים האקדמיים בחוגים השונים. המסלולים מותאמים לצרכיו האישיים של כל תלמיד ובמהלך הלימודים זוכה כל תלמיד לליווי מקצועי וייעוץ אישי.

 

קצת על מכללת הדסה

 

מכללת הדסה היא בין המוסדות המובילים להשכלה גבוהה בישראל. המכללה חרטה על דגלה בנוסף למצוינות אקדמית גם דאגה לעתידם המקצועי והתעסוקתי של בוגריה. תוכניות הלימודים המוצעות הן מגוונות ומותאמות לשינויים וההתפתחויות בשווקים השונים ובחברה. בכדי לאפשר נגישות להשכלה הגבוהה, מציעה המכללה מכינות קדם-אקדמיות רבות ומגוונות.

 

מדוע להצטרף למכינה 30 + דווקא במכללת הדסה?

 

להשכלה הגבוהה יש תפקיד חשוב בהתפתחות והתקדמות של כל אחד ואחד במיוחד בעולם העסקי התחרותי של ימינו. אנשים רבים אשר מסיבות שונות ומגוונות לא הצליחו לרכוש השכלה גבוהה בתקופה שלאחר הצבא מעוניינים לקבל הזדמנות נוספת לרכישת כלים אקדמיים.

 

זאת ועוד, רוב מסלולי הלימוד במכללה דורשים תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים מסוים וציון בפסיכומטרי. לפיכך, מכינה קדם אקדמית נותנת הזדמנות למועמדים אשר מעוניינים ללמוד במסלולי הלימוד השונים שמציעה המכללה ואינם עומדים בתנאי הקבלה למסלולים אלה.

 

המכינה מהווה למעשה אפשרות חלופית למועמד בעל תעודת בגרות חסרה או בעל תעודת בגרות חלקית שהינו מעל גיל 30. המכינה מקנה לתלמיד את הכלים הדרושים לצורך הלימודים האקדמיים ומאפשרת השתלבות חלקה יותר במסלול הלימודים. תעודת המכינה מהווה תחליף לתעודת בגרות לצורך קבלה לחוגים השונים שמציעה המכללה. במהלך תקופת ההרשמה מקיימת המכללה ימים פתוחים המאפשרים למעוניינים להכיר את המכללה ואת מסלולי הלימוד שהיא מציעה ולקבל ייעוץ ראשוני.

 

תוכנית הלימודים במכינה לניהול נפרסת על פני סמסטר אחד (כשלושה וחצי חודשים). נושאי הלימוד בתוכנית כוללת מתמטיקה, אנגלית, משטר ומדינה, מדע וטכנולוגיה ואוריינות אקדמית. הנושאים מועברים ברמה גבוהה ומאפשרים לתלמידים ליהנות מצוות מורים איכותי, מן השורה הראשונה של המרצים במכללה. לצד הלימודים התיאורטיים, נהנים התלמידים מהקניית שיטות למידה אקדמיות ומיומנויות אקדמיות נחוצות אשר יאפשרו להם להשתלב ביתר קלות בלימודים בחוגים השונים.

 

התלמידים במכללה נחשבים כסטודנטים לכל דבר וזכאים לכל ההטבות שמקבלים הסטודנטים. בנוסף, התלמידים זוכים לליווי וייעוץ אישי החל מן משלב ההתעניינות בלימודים וכלה בשלב הקבלה לחוג לניהול. בוגרי המכינה שמתקבלים ללימודים גבוהים במכללה ממשיכים ליהנות מהליווי ומהייעוץ האישי גם במהלך שנת הלימודים הראשונה בחוגים השונים.

 

תנאי הקבלה

 

תנאי הקבלה למכינה 30 + במכללת הדסה: עמידה במבחן התאמה של המכללה (מימ"ד) הדומה במבנה שלה לבחינה הפסיכומטרית ובודקת ידע וכישורים במתמטיקה, באנגלית ובעברית; מבחן אמיר"ם. מועמדים העומדים בתנאי הקבלה יזומנו לראיון אישי שייערך על ידי ועדת הקבלה של החוג.

 

שכר הלימוד

 

שכר הלימוד במכללה זהה לשכר הלימוד לתואר הראשון באוניברסיטאות. כמו כן, המכללה מעניקה מלגות שונות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד על בסיס קריטריונים סוציו-אקונומיים מסוימים. בכדי לקבל מלגה, יש להגיש בקשה מסודרת למדור ההרשמה והקבלה של המכינה הקדם-אקדמית במכללת הדסה.
 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית הדסה ירושלים

מתעניינת בתואר שני
רעות רייס
ללא תגובה
פרטים לגבי תואר בכלכלה
אבי בצון
ללא תגובה
ייעוץ ללימודי תעשייה וניהול
חיים
ללא תגובה
לימודי תואר שני
בושרה חטיב
ללא תגובה
תואר שני בניהול ארגוני שירות מחייב תואר ראשון בתחום?
צופיה
ללא תגובה
לימודי קלינאות תקשורת בהדסה
שיימא אבו חק
ללא תגובה
תנאי קבלה ללימודי אופטומטריה
הודיה
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp