לימודי מכינה קדם אקדמית במרכז האקדמי רופין

שירות אישי - צור קשר
לימודי מכינה קדם אקדמית במרכז האקדמי רופין

תכנית הכנה - "בדרך לאקדמיה" במרכז האקדמי רופין

 

לחשוב קדימה

 

המרכז האקדמי רופין נוסד בשנת 1949, כשנה אחת לאחר קום המדינה. כיום, מפעיל המרכז האקדמי רופין מסלולי לימוד לתארים B.A, B.Sc, M.A ו M.B.A-, בארבעה בתי ספר - בית הספר למדעי החברה, בית הספר לכלכלה ולמנהל עסקים, והניהול, בית הספר להנדסה ובית הספר למדעי הים. כמו כן, פועלת ברופין מכינה קדם אקדמית המיועדת לתלמידים אשר רוצים להמשיך את לימודיהם במרכז האקדמי רופין.

  

מהי מכינה קדם אקדמית?

 

מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים אקדמיים באחד מתוך שלל האוניברסיטאות והמכללות בארץ, נדרשים לרוב להחזיק בתעודת בגרות ובציון בבחינה הפסיכומטרית. מסלולי לימוד שונים מעמידים תנאי סף התואמים לתוכן הלימודים. לדוגמא, במסלולי הלימוד להנדסה ולמקצועות המדעיים, נדרשים לרוב תעודת בגרות המכילה את מקצועות המתמטיקה והפיזיקה ברמה של 4 או 5 יח"ל.

 

לעיתים קרבות תלמידים אינם מגיעים להישגים מספקים בזמן הלימודים בתיכון ונדרשים לשפר בגרויות, או להוסיף מקצועות לימוד לתעודת הבגרות שלהם כדי להתחיל את דרכם באקדמיה. כדי לסייע לכל אותם תלמידים הוקמו ברחבי הארץ מגוון מכינות קדם אקדמיות במוסדות הלימוד השונים, המציעות  קורסים במקצועות נדרשים לבגרות. ברוב המקרים בוגרי מכינה קדם אקדמית הפועלת במוסד לימודים מסוים, יכולים להמשיך ישירות לתואר ראשון באותו מקום.

 

תכנית הכנה

 

במרכז האקדמי רופין מציעים תכנית הכנה שמכונה "בדרך לאקדמיה", שמאפשרת למועמדים בעלי תעודת בגרות שלא עומדים בתנאי הקבלה לשפר את סיכויי קבלתם. במהלכה, מחזקים התלמידים את שליטתם בתחומים כמו מתמטיקה, אנגלית וכישורי מחקר וכתיבה אקדמית. כמו כן, הם יכולים לרכוש מיומנויות מדעיות או חשבונאיות, בהתאם למסלול בו הם מעוניינים ללמוד בהמשך דרכם.

 

מתכונת הלימוד

 

תכנית בדרך לאקדמיה נמשכת כ - 14 שבועות והיא נפתחת בשני מועדים במהלך השנה. השיעורים מתקיימים בשלושה עד ארבעה ימי לימוד מלאים במהלך השבוע, בשעות היום.

 

נושאי הלימוד

 

בתכנית ההכנה "בדרך לאקדמיה" נלמדים הנושאים הבאים:

 

  • אנגלית
  • מתמטיקה
  • אוריינות אקדמית
  • יסודות הפיזיקה (למועמדים למדעי הים או הנדסה)
  • סטטיסטיקה (למועמדים לכלכלה וחשבונאות, כלכלה וניהול, מנהל עסקים או מדעי ההתנהגות)

 

 

תנאי קבלה

 

תכנית "בדרך לאקדמיה" מתאימה למועמדים לתואר ראשון במסלולים הבאים: הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, לימודי הנדסת תעשייה וניהול,  לימודי הנדסת מחשבים, לימודי מדעי הים, לימודי חשבונאות וכלכלה, לימודי מנהל עסקים, לימודי כלכלה ומנהל ולימודי מדעי ההתנהגות.

 

כדי להתקבל לתכנית זו, המועמדים צריכים להיות בעלי זכאות לבגרות וממוצע ציונים של 87 ומעלה. כמו כן, הם צריכים להציג ציון של 82 לפחות בבגרות באנגלית ברמת 4 יחידות, או ציון מעל 67 ברמת 5 יחידות לימוד. הציון הדרוש לקבלה בבגרות במתמטיקה הוא 80 ומעלה ברמת 3 יחידות, 67 ומעלה ברמת 4 יחידות או ציון עובר ברמת 5 יחידות.

 

 

בסיום תכנית "בדרך לאקדמיה"

 

לאחר תום מסלול ההכנה "בדרך לאקדמיה", התלמידים נבחנים במבחנים פנימיים בכל נושאי הקורסים. יש לציין כי ציוני התכנית מחושבים ללא הוספת בונוס.

 

על מנת להתקבל ללימודים אקדמיים במרכז האקדמי רופין באמצעות ציוני המכינה או תכנית ההכנה, הבוגרים צריכים להציג ציון של 80 ומעלה במקצועות הליבה (אוריינות אקדמית, אנגלית ומתמטיקה) וציון של 70 לפחות במקצוע הנוסף - סטטיסטיקה או פיזיקה. כמו כן, הם צריכים לעמוד בדרישות הקבלה הנוספות של מוסד הלימוד, כמו ועדות קבלה או סיווג לרמות באנגלית.

 

מכינות נוספות במוסד הלימוד

 

המרכז האקדמי רופין מפעיל מכינות:

 

  • מכינה במדעי החברה: המכינה למדעי החברה מותאמת במיוחד למועמדים ללימודי כלכלה וחשבונאות, כלכלה וניהול,  מנהל עסקים ומדעי ההתנהגות. בנוסף לקורסים הבסיסיים במתמטיקה, באנגלית ובכישורי למידה אקדמיים, לומדים במסגרת מכינה זו גם קורסים ייעודיים לתחומי מדעי החברה.

 

  • מכינה במדעים ובהנדסה: המכינה מיועדת למועמדים למקצועות ההנדסה השונים במרכז האקדמי, או ללימודי מדעי הים. במכינה משלימים את הבגרות במתמטיקה, הבגרות באנגלית והבגרות בפיזיקה ברמת 55 יחידות לימוד וגם מתרגלים כישורי כתיבה מדעיים ושימוש במחשב.

 

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי רופין
חוות דעת של סטודנטים על רופין - מכינה קדם אקדמית
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

המרכז האקדמי רופין
19/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהבת את סביבת הלימודים יש קושי בחנייה כשמגיעים אחרי השעה 8:00 לפעמים המערכת מתחילה בשעה מאוחרת יו קרא עוד...

על הקמפוס

נעים, רמה גבוהה, סביבה צעירה, מרצים טובים בחלקם ומעניינים בחלקם חלק מהשיעורים מאוד מעניינים וחלקם ק קרא עוד...

טיפים

להגיע לשיעורים, נוכחות מלאה, לכתוב הכל הכל לא לפספס להיות קשובים ולהשתתף הרבה בשיעורים. מאןד חשוב לה קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp