לימודי מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית עמק יזרעאל

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכינה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על עמק יזרעאל - מכינה קדם אקדמית .

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה קדם אקדמית במכללת עמק יזרעאל

 

מדי שנה לומדים במכללה האקדמית עמק יזרעאל כ-5,000 סטודנטים וסטודנטיות מכל רחבי הארץ. מדובר במכללה אקדמית יוקרתית אשר מעניקה לבאים בשעריה לימודים אקדמיים ברמה בלתי מתפשרת. כמו כן, שמה של המכללה יצא למרחוק גם בקרב גורמים בתעשייה ובכירים במוסדות מובילים להשכלה גבוהה. אי לכך, בוגרי המכללה משתלבים בתום לימודיהם בתפקידי מפתח במשק, ורבים מהם ממשיכים לתארים מתקדמים.

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל מעניקה תארים ראשוניים ושניים המוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה. סגל ההוראה במכללה מורכב ממרצים מובילים בתחומם אשר נמצאים בחזית האקדמיה בישראל. כמו כן, מרצים רבים מגיעים מן החוץ וחלקם ממלאים תפקידים בכירים במשק הישראלי. מכללת עמק יזרעאל מפעילה במסגרת הקמפוס החדיש גם מכוני מחקר אקדמיים המושכים אליהם מדענים ובכירים באקדמיה מדי שנה. מיותר לציין כי הסטודנטים הלומדים במכללה יכולים אף הם ליטול חלק במכוני מחקר אלו, ולצבור ניסיון רב עוד במהלך לימודיהם.

 

אחד מן המאפיינים הבולטים במכללה האקדמית עמק יזרעאל הוא ה"פרקטיקום". מדובר בגישה אקדמית היונקת מן התפיסה שלימודים אקדמיים אינם שלמים ללא התנסות מעשית. אי לכך, תוכניות הלימוד במכללה בנויות באופן כזה שהסטודנטים משתתפים בסמינרים, סדנאות והתנסויות מעשיות. מדובר בעניין בעל חשיבות גדולה, שכן התחרות במשק בתום הלימודים איננה פשוטה. ניסיון פרקטי, לצד השכלה אקדמית איכותית, מהווה "קלף" חשוב העומד לרשות הבוגר בבואו למצוא מקומו בשוק העבודה.

 

מכינה קדם אקדמית, מהי?

 

השכלה גבוהה, ותואר ראשון, מהווים במשק הישראלי תעודת כניסה ראשונה במעלה. מעסיקים רבים דורשים מן המועמדים לעבודה להציג בפניהם קורות חיים. כמו כן, קורות חיים אשר לא מפאר אותם תואר ראשון, מונעים לא אחת מהמעסיק להזמין את המועמד לראיון. מיותר לציין כי השכלה גבוהה מעניקה לבוגר כלים משמעותיים גם במקרה בו הוא בוחר בקריירה עצמאית.

 

עם זאת, הקבלה למסלולים אקדמיים במכללות השונות דורשת מהמועמדים להציג תעודת בגרות ומבחן פסיכומטרי. כמו כן, לא אחת נדרשת עמידה בסף מינימום במקצועות רלבנטיים (כגון מתמטיקה ללימודי הנדסה). מכללות רבות מכירות ב"בעיה" זו ועל כן הן מפעילות מכינות קדם אקדמיות. מכינות אלו מתחלקות למגוון רחב של סוגים ורמות.

 

מכינות מסוימות מהוות למעשה פתח להשלמה או שיפור מבחני הבגרות. בנוסף, קיימות מכינות קדם אקדמיות הנעשות באופן ממוקד – לדוגמא, מכינה במתמטיקה לפני קבלה למנהל עסקים. כמו כן, קיימות גם מכינות לבני 30 פלוס או מכינות לאנשים עובדים, הפונות לאוכלוסיות ספציפיות.

 

על פי רוב, מכינות קדם אקדמיות מעניקות לסטודנט אפשרות אמיתית להתקבל ללימודי תואר ראשון במכללה. כמו כן, בוגרי המכינה זוכים בדרך כלל להנחות משמעויות בשכר הלימוד לתואר הראשון במכללה. מכינה נחשבת, בין השאר, כהשלמה או תחליף לבחינת הבגרות. לפיכך, בוגרי מכינה קדם אקדמית רשאים לפנות למוסדות נוספים בסיום לימודיהם.

 

אילו מכינות קדם אקדמיות פועלות במכללה האקדמית עמק יזרעאל?

 

המכללה האקדמית עמק יזרעאל מפעילה ארבע מכינות קדם אקדמיות שונות. מטרתן של מכינות אלו הינה להעניק לתלמידים דרכי חשיבה וטכניקות לימוד המתאימים ללימודי השכלה גבוהה. כמו כן, מדובר למעשה ב"הזדמנות שנייה" עבור מועמדים שאין בזכאותם תעודת בגרות, או שאינם עומדים בתנאי הקבלה הרלבנטיים. זאת ועוד, תלמידי המכינות הקדם אקדמיות זוכים גם להתקבל למסלולים האקדמיים במכללה על סמך הישגיהם במכינה, ללא קשר לתעודת הבגרות.
במכללה האקדמית עמק יזרעאל פועלות, כאמור, ארבע מכינות – מכינה לבגרות (לשיפור והשלמה של ציוני הבגרות), מכינה למדעי הרוח והחברה (להכנה לתואר בתחומים אלו), מכינה לבני 30 פלוס ומכינה לבגרות המותאמת ליוצאי אתיופיה.

 

סגל ההוראה

 

סגל המרצים במכינות הקדם אקדמיות בעמק יזרעאל מורכב ממורים מומחים אשר מעניקים לתלמידים יחס אישי לאורך כל לימודיהם. כמו כן, סגל ההוראה כולל גם יועצות חינוכיות המסייעות לסטודנטים להתמודד עם הקשיים במהלך הלימודים. בנוסף, במסגרת המכינה מסייעים המורים לתלמידים גם בשיעורי עזר ותמיכה אינטרנטית.

 


 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית עמק יזרעאל

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית עמק יזרעאל
פורום מכינה קדם אקדמית / מכינות
קבלה למכללה עם בגרות לא גבוהה
אנונימי
1 תגובות
מתי אפשר להירשם למכינה בטכניון?
קרן גורליק
1 תגובות
מוסדות המלמדים מכינה למשפטים
רפי מלסה
1 תגובות
מכינת 30 פלוס לבחור חרדי
ישראל יעקב אביכזר
1 תגובות
צריך לעשות פסיכומטרי אחרי מכינה ללימודי משפטים?
אלי שלייפר
1 תגובות
מכינה קדם אקדמית בזום
FC
1 תגובות
שעות ושכר המכינה
סתיו לונין
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp