מכינה למדעים ולמדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה

שירות אישי - צור קשר
מכינה למדעים ולמדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה

מכינה קדם אקדמית למדעים ולמדעי המחשב במכללה האקדמית הדסה


צעד קדימה ללימודי המדעים


לימודי מדעי המחשב ומקצועות המדעים הם מבוקשים במיוחד באקדמיה, עבור המעוניינים להשתלב בתחומי ההייטק, המדע והפיתוח. עם זאת, בשל הביקוש הרב למסלולים אלה תנאי הקבלה אליהם הם לרוב גבוהים למדי. מי שאינם עומדים ברף הקבלה יכולים ללמוד במסלולי מכינה ייעודיים שמסייעים לשפר את הסיכויים להתקבל ללימודים.


במכללה האקדמית הדסה אפשר ללמוד במכינה למדעים ולמדעי המחשב, מסלול מכינה קדם אקדמית זה מתאים למעוניינים ללמוד באחד מחוגי לימודי המדעים של המכללה, אך אינם זכאים לתעודת בגרות או שציוניהם אינם מספקים לצורך הקבלה לחוגים שברצונם ללמוד בהם. המכינה כוללת מקצועות שרלבנטיים לתואר המבוקש והיא אינה משלימה את תעודת הבגרות.


תכנית הלימודים


המכינה למדעים מיועדת לסטודנטים שמעוניינים להתקבל לחוגים הבאים: לימודי מדעי המחשב, לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי אופטומטריה, לימודי מדעי המעבדה הרפואית, לימודי איכות הסביבה, לימודי הפרעות בתקשורת.


תכנית המכינה מקנה לתלמידיה ידע במקצועו מדעיים שונים ברמה שנחוצה לסטודנטים במסלולי לימודי המדעים של המכללה, כגון כימיה, פיזיקה וביולוגיה. כמו כן, היא מספקת ידע במתמטיקה ובאנגלית לצורכים אקדמיים, כדי לסייע להשתלבות קלה בהמשך הלימודים האקדמיים. נוסף על כך, תלמידי המכינה רוכשים מיומנויות חשיבה מדעיות ובונים אסטרטגיות למידה אקדמיות חשובות.


מתכונת הלימוד


מכינה זו מתקיימת בשני מסלולים:

  • מסלול סמסטריאלי: מכינה שנפרשת על פני סמסטר אחד ואורכה הוא כחמישה חודשים. היא כוללת מערכת מובנית מראש שאינה ניתנת לבחירה או לשינוי. שיעורים מתקיימים בארבעה ימים במהלך השבוע.
  • מסלול שנתי: המכינה במסלול השנתי כוללת שני סמסטרים והיא נפרשת על פני כ - 9 חודשים. המערכת היא מובנית ללא אפשרות לבחירת קורסים. מפגשים נערכים בארבעה ימים שבועיים.


נושאי הלימוד


בין הנושאים אשר נלמדים במכינה למדעים ולמדעי המחשב:

 

  • כימיה
  • פיזיקה
  • ביולוגיה
  • מתמטיקה
  • אוריינות אקדמית
  • אנגלית ברמה אקדמית   


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית הדסה שבירושלים עורכת מסלולי מכינה נוספים, אלה כוללים את המכינה הקדם אקדמית ללימודי מדעי החברה, עיצוב וצילום וכן מסלול קדם מכינה לחסרי בגרות. בוגרי המכינות השונות יכולים להתקבל למגוון של מסלולי תואר ראשון במכללה, שמציעה גם תכניות לתואר מוסמך.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה למכינה משתנים בהתאם למסלול הנלמד. כדי להתקבל למכינה הסמסטריאלית, על המועמדים להיות בעלי 14 יחידות לבגרות לפחות. כמו כן, הם נדרשים להציג ציון 500 ומעלה במבחן תי"ל או בפסיכומטרי ולעבור מבחן אמיר"ם לסיווג רמת האנגלית. יש צורך גם בראיון קבלה מול צוות המכינה.


מועמדים שברצונם להתקבל למכינה השנתית צריכים להיות בעלי לפחות 7 יחידות בתעודת הבגרות. יש צורך בציון של 450 ומעלה במבחן תי"ל וכן יש לעבור ראיון מול צוות המכינה הקדם אקדמית.


תעודה והמשך לימודים


תלמידים שמסיימים את המכינה בהצלחה מקבלים תעודת מכינה מטעם המכללה האקדמית הדסה. תעודת זו מחליפה את תעודת הבגרות עבור קבלה לחוגי המדעים השונים במכללה, עם זאת חשוב לציין כי איננה באה במקום תנאי קבלה נוספים שדרושים בכל אחד מן החוגים ועל המועמדים לעמוד בכל הדרישות הנחוצות כדי להתקבל ללימודים.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית הדסה ירושלים
חוות דעת של סטודנטים על הדסה - מכינה למדעים
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
19/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב, את חיי החבר'ה במוסד הלימודים אך פחות מרוצה מהמרצים/יועצים במכינה.הרמה יחסית טובה מבחינת הל קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס די טוב. מאוד נוח ולרוב נגיש ללמידה בשעות שלאחר הלו"ז היומיומי.אך יחסית קטן בהתחשב בכמות הסטוד קרא עוד...

טיפים

טיפים: א. לדעת באמת מה רוצים ללמוד. ב. אף פעם לא מאוחר. ג.לעבוד קשה על מנת להשיג את המטרות שאת/ה  קרא עוד...

המכללה האקדמית הדסה ירושלים
28/01/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

התמדה ,רצינות והאווירה טובה מאוד.אווירה חברתית, האגודה דואגת לסטודנטים. יחס אישי מהמרצים, דאגה לצרכ קרא עוד...

על הקמפוס

מקום חוייה יוצאת דופן, אווירה טובה, מרצים מעולים ויחס אישי

טיפים

איך לשרוד ימי לימוד ארוכים ? שיננה טובה – הפרעת קשב היא בעיה בויסות והיא משפיעה, בין השאר, על מנגנו קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp