רוצה פרטים על מכינות למדעים מדוייקים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכינות למדעים מדוייקים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכינות למדעים מדוייקים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המכינה למדעים מדוייקים

 

קצת על לימודי מכינה

 

הלימודים במכינה קדם אקדמית מאפשרים למועמדים שאינם עונים על דרישות הקבלה של המוסדות להשכלה גבוהה לשפר את ציוני הבגרויות ולרכוש ידע נוסף שיאפשר להם להתקבל ללימודים. בשנים האחרונות יותר ויותר סטודנטים בוחרים ללמוד במכינה קדם אקדמאית שמהווה מסגרת לימודים מסודרת לקראת ההשתלבות בלימודי התואר הראשון.

 

לצד הרקע התיאורטי במקצועות החובה הנדרשים לשיפור הבגרויות, הלימודים מעניקים כלי למידה חיוניים שמשמשים את הסטודנטים במהלך לימודיהם הגבוהים. קיימים כמה סוגים שונים של מכינות, בהתאם לתחום הלימודים שאותו מעוניין הסטודנט ללמוד בעתיד ובהתאם למסגרת הלימודים הרצויה.

 

סטודנטים שמעוניינים ללמוד תואר בוגר בתחומי המדעים המדוייקים, כלומר מדעי הטבע ומדעי החיים משתלבים במסגרת המכינה למדעים המדוייקים.

 

קיראו על: לימודי מדעים

 

מכינה במדעים מדוייקים

 

תוכנית הלימודים במכינה למדעים מדוייקים מעניקה ידע תיאורטי נרחב במקצועות החובה הנדרשים ללימודי מדעי הטבע ומדעי החיים, ברמת הלימודים הנדרשת (ארבע או חמש יחידות לימוד), כאשר הדגש הוא על לימודי אנגלית מתמטיקה ופיזיקה. בנוסף, ניתן לבחור בין מקצועות החובה כגון: ספרות, לשון והבעה, גיאוגרפיה והיסטוריה בהתאם לצורך ולעניין האישי של כל סטודנט. ציוני הגמר במכינה ישמשו את הסטודנטים כתעודה מוכרת לצורך הקבלה לפקולטות השונות במדעי הטבע, מדעי החיים או ההנדסה. בבדיקת הזכאות יחושב הממוצע הגבוה מבין ציוני הבגרויות.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי המכינה משתנים ממוסד למוסד, כך לדוגמא סטודנטים שמעוניינים להתקבל ללימודי מכינה באוניברסיטה תל אביב יידרשו לציון סף של 550 לפחות בבחינה הפסיכומטרית, וציוני בגרויות במתמטיקה ברמת 4-5 יחידות בציון של 70 לפחות. מועמדים שמעוניינים ללמוד במכללה האקדמית אשקלון יידרשו לציון סף בבחינה הפסיכומטרית 450 ומעלה.

 

* כל מוסדות הלימוד שמציעים תוכנית לימודים למכינה במדעים מדוייקים מקבלים אך ורק מועמדים הזכאים לתעודת בגרות.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים במכינה הקדם אקדמית למדעים מדוייקים משתנה ממוסד למוסד. לדוגמא אוניברסיטת תל אביב מציעה מכינה מרוכזת במשך סמסטר שלם, בהיקף 36 שעות שבועיות במשך 16 שבועות. במוסדות לימוד אחרים ניתן ללמוד את המכינה בתקופה של שני סמסטרים, סה"כ 9 חודשי לימוד.

 

כמה משלמים?

 

עלות לימודים במכינה משתנה ממוסד למוסד ונקבעת בהתאם למקצועות הנדרשים לשיפור. לרוב, שכר הלימוד עומד על 9,500 ש"ח לכל תוכנית הלימודים.

 

מוסדות לימוד

 

קיימים מספר מוסדות לימוד המציעים תוכנית לימודים במכינה למדעים ביניהם:

 

  • המכללה האקדמית אשקלון - מסלול לימודים במכינה למדעים מדוייקים. הכשרת הסטודנטים ללימודים במקצועות: אדריכלות, הנדסה ומדעי המחשב.

 

  • המכללה האקדמית הדסה - המכללה מציעה מכינה למדעים ולמדעי המחשב שמתאימה למעוניינים להתקבל ללימודי מדעי המחשב, לימודי ביוטכנולוגיה, לימודי מעבדה רפואית, לימודי אופטומטריה ולימודי איכות הסביבה.

 

  • אוניברסיטת תל אביב - מכינה ייעודית במדעים לסטודנטים המעוניינים להתקבל ללמודים בפקולטות להנדסה או בפקולטות למדעים.

 

  • אוניברסיטת אריאל בשומרון - מציעה מכינה ייעודית להנדסה.

 

  • המכללה האקדמית הגליל המערבי - מידי שנה המכללה מציעה מכינות ייעודיות במגוון של מסלולים.

 

  • המכללה האקדמית תל חי - מציע מכינה ייעודית במדעים, תוך הקנייה של ידע במקצועות הבאים: מתמטיקה, אנגלית, פיזיקה/כימיה, יישומי מחשב, אוריינות אקדמית.

 

  • אוניברסיטת בן גוריון - באוניברסיטת בן גוריון בנגב מתקיימת מכינה למדעים מדויקים ולהנדסה. אורכה של המכינה הוא כ - 9 חודשים והיא מקיפה נושאים במתמטיקה, באנגלית ובפיזיקה.

  

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות נוספים ללימודי מכינה, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי לימודי תואר ראשון במדעים מדוייקים יוכלו להשתלב בשלל של אפשרויות תעסוקה בתעשיות השונות כגון תעשיית ההייטק, תעשיית הביוטכנולוגיה, תעשיית התרופות ועוד.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכינות למדעים מדוייקים?

רוצה לדעת יותר על מכינות למדעים מדוייקים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מכינות למדעים מדוייקים
חוות דעת של סטודנטים: מכינות למדעים מדוייקים
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp