רוצה פרטים על מכינה לעולים חדשים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מכינה לעולים חדשים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכינה לעולים חדשים? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה לעולים חדשים

מה זה מכינה לעולים חדשים?

לא כולם יכולים להתקבל ללימודים באוניברסיטה או במכללה ולעולים חדשים המשימה הזו קשה עוד יותר. עולים חדשים המגיעים לישראל לא תמיד שולטים בשפה ולחלקם אין תעודות בגרות מלאות. ישנם כמובן גם עולים רבים שמגיעים ללא כל ידע בעברית ועבורם המשימה של קבלה לתואר ראשון היא קשה עוד יותר.

 

עולים חדשים אלה לומדים בדרך כלל עברית באולפן ולאחר מכן משלימים בגרויות ועושים את המבחן הפסיכומטרי. עבור כל אותם עולים חדשים, נפתחו מספר מכינות, המסייעות להם להשתלב בעולם האקדמי בהצלחה.

 

מכינה היא למעשה מסגרת לימודים אשר מכשירה סטודנטים לקראת לימודים אקדמיים בתחומים שונים. את העולים החדשים מכשירה (ומרעננת) המכינה בנושאים בסיסיים כמו עברית, מתמטיקה, אנגלית, פיזיקה ועוד.

מה לומדים במכינה לעולים חדשים?

המטרה של המכינות לעולים היא להגדיל את סיכויי קבלתם ללימודים אקדמיים, זאת באמצעות שיפור הידע שלהם בעברית, אנגלית, מתמטיקה ועוד. הלימודים ברוב המכינות הם מקיפים למדי וכוללים תחומים רבים וחשובים כמו לימוד השפה העברית, קורסים באנגלית, קורסים במתמטיקה ובפיזיקה, קורס הכרת המחשב ועוד.

 

בדרך כלל נרשמים העולים החדשים למכינות הללו לאחר שכבר סיום אולפן א’ ולרובם המכריע יש גם תעודות בגרות או תעודות סיום תיכון מארץ המוצא שלהם. בנוסף, מעבר לסיוע בכל הקשור לצד האקדמי, העולים החדשים שנרשמים למכינות השונות נהנים גם מסיוע כלכלי, חברתי ואישי, המסייע להם להשתלב בישראל.

 

בין הפעילויות בחלק מהמכינות - ארגון של טיולים, מסיבות וערבי תרבות, סיוע בבעיות אישיות, סיוע בקבלת מלגות ועוד.

 


היכן לומדים וכמה זמן?

יש מכינות לעולים חדשים במוסדות לימוד רבים (בחלק ממוסדות הלימוד הן נקראות "מכינות רענון לעולים"), בין היתר באוניברסיטת תל אביב, הנדסאים באריאל, אוניברסיטת חיפה, מכללת הדסה ירושלים, מכללת ספיר, הטכניון - המכינה הקדם אקדמית, בית הספר הארצי להנדסאים ועוד.

 

ישנם מסלולים קצרים של 2-3 חודשים, מסלולים בינוניים של 5-6 חודשים וגם מסלולים ארוכים יותר של שנה עד שנתיים. בחלק מהמסלולים יש אפשרות להשלמת בגרויות ואף להשלמת תואר ראשון. כמובן שעולים חדשים עם ידע נרחב יותר בעברית, יכולים להירשם גם למכינות הרגילות המיועדות לכלל האוכלוסייה.

 

עם סיום המכינה, מקבלים הבוגרים בדרך כלל תעודת סיום המאפשרת להם השתלבות קלה יותר בתארים ראשונים רבים.

 


כיצד לבחור מכינה מתאימה?

כל עולה חדש צריך לבחור את המכינה המתאימה לו ביותר, על פי רמת העברית שלו ועל פי הנתונים שלו (בגרות מלאה או חלקית, ציון פסיכומטרי וכו’). ההמלצה החשובה ביותר היא שכל עולה חדש יבחר את המכינה המתאימה ביותר לצרכים שלו, לגיל שלו, למצב האישי וליכולות שלו, על מנת לא לבזבז זמן מיותר.

 

אין כל ספק כי בחירה במכינה המתאימה משפרת בצורה משמעותית את הסיכויים להתקבל לתחום הלימודים המבוקש.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכינה לעולים חדשים?

רוצה לדעת יותר על מכינה לעולים חדשים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מכינה

התקבלו 137 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp