לימודי מכינה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

שירות אישי - צור קשר
לימודי מכינה במרכז האקדמי למשפט ולעסקים

לימודי מכינה קדם אקדמית במרכז האקדמי למשפט ולעסקים ברמת גן

סיוע ותמיכה בדרך ללימודים

מועמדים רבים מעוניינים להתחיל בלימודים אקדמיים לקראת השגת תואר ראשון בתחומים אך אינם עומדים בתנאי הסף שנדרשים לצורך קבלה. תנאי קבלה אלה ברובם מורכבים ברוב המקרים מציון משוקלל של ממוצע ציוני הבגרות עם ציון הבחינה פסיכומטרית. מיותר לציין כי ככל שהנתונים של המועמדים טובים יותר, כך גדל הסיכוי שלהם להתקבל לתחום הלימוד הנבחר.

 

מסיבה זו מוצעות מכינות קדם אקדמיות, שמטרתן לסייע לתלמידים לשפר את הציונים שברשותם וכך גם להגדיל את סיכויי הקבלה שלהם למסלולים מבוקשים. המכינות גם מקנות מיומנויות אקדמיות חשובות שיכולות לסייע לבוגריהן בהמשך דרכם באקדמיה.

 

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מוכר כמוסד להשכלה גבוהה על ידי המועצה להשכלה גבוהה והוקם בשנת 1995 במטרה לקדם את הנגישות להשכלה אקדמית בכל חלקי האוכלוסייה. המרכז מציע תכניות לימודים מגוונות בתחומים משפטים, מנהל עסקים וחשבונאות ברמה אקדמית גבוהה. המרכז פועל לקידום ושילוב של הסטודנטים בשוק העבודה באפיקים מבוקשים. לכן, המרכז האקדמי מציע מסלולי מכינה קדם אקדמית בכדי להגדיל את סיכויי המועמד לקבלה.

המרכז האקדמי למשפט ולעסקים מפעיל כמה תכניות מכינות, שמטרתן לאפשר למועמדים אשר אינם עומדים בכל תנאי קבלה הדרושים לבית הספר למשפטים או לבית הספר למנהל עסקים לשפר את סיכוייהם. אלה הן המכינות שמציעים במוסד הלימוד:

 

  • מכינת 30+המכינה מיועדת לסטודנטים מעל גיל 30 שאין בידיהם תעודת בגרות, שמעוניינים להשתלב בלימודי המשפטים או לימודי מנהל עסקים. הציונים המתקבלים במכינה זו מחליפים את ציוני הבגרויות, ומאפשרים למתאימים שעומדים בדרישות קבלה ללימודים. השיעורים במכינה נערכים בשעות הערב ומתקיימים בין פעמיים לשלוש פעמים במהלך השבוע. בין הנושאים שנלמדים לאורך המכינה אפשר למנות אנגלית; משטר במדינת ישראל; מדע וטכנולוגיה; מחשבת ישראל; ואוריינות אקדמית.

 

  • תכנית שער פתוח: זוהי תכנית מיוחדת שמתאימה למועמדים עם פוטנציאל לימודי גבוה שלא עומדים בתנאי הקבלה.

 

תנאי הקבלה


תנאי הקבלה למכינות השונות במרכז האקדמי למשפט ולעסקים:

 

  • מועמדים מגיל 30 ומעלה.
  • מועמדים חסרי תעודת בגרות.
  • ראיון אישי שיעבור כל מועמד ושייערך על ידי ועדת הקבלה של המכינה.


שכר לימוד ומלגות

שכר לימוד במרכז האקדמי למשפט ולעסקים אינו כפוף לכללי המועצה להשכלה גבוהה ונקבע מידי שנה על ידי הנהלת המרכז. המרכז מציע מגוון רחב של מלגות לסטודנטים המתקשים בתשלום שכר הלימוד. כמו כן, מוצעות גם מלגות לימוד לסטודנטים מצטיינים ומלגות שקבלתן מותנית בפעילות חברתית מסוגים שונים.

 

לאחר תום המכינה

 

מי שמסיימים את המכינה בהצלחה יכולים להמשיך ללימודים לתואר ראשון בחוגים השונים במוסד הלימוד. כדי להתקבל ללימודי המשפטים במרכז האקדמי למשפט ולעסקים יש צורך להציג ציון ממוצע של לפחות 80 במכינה. משום שלמוסד הלימוד יש מכסה מוגדרת ללימודים, רק בעלי ההישגים הגבוהים ביותר שעומדים בכל הקריטריונים יכולים להתקבל ללימודים.

עוד מסלולי לימוד - המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
Whatsapp Whatsapp