לימודים בישראל
 
פרסמו אצלנו
 
תואר ראשון
תואר שני
לימודי תעודה
פסיכומטרי
הכנה לבגרות
הנדסאי
מלגות
בחירת לימודים
חיילים משוחררים

מי אנחנו
 
לימודים > מכינה > מכינה למדעי הרוח

מכינה למדעי הרוח


מחפש/ת מידע על לימודים? מכינה למדעי הרוח? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

עוד מסלולים ומידע
לוח מלגות
מכינה ללקויי למידה
מכינה לעיצוב
מכינה לאדריכלות
מכינה לעיצוב מוצר
מכינה לעיצוב אופנה וטקסטיל
מכינה לתקשורת חזותית
מכינה לאנימציה
מכינה לעיצוב פנים
מכינה לצורפות ותכשיטנות
 
 
מכינה לגילאי 30+
מכינות טכנולוגיות
מכינה לפסיכומטרי
מכינה לבגרות
מכינה לעולים חדשים
מכינה קדם אקדמית לחרדים
מכינה להנדסה
מכינה לחינוך
מכינה למדעי הרוח
מכינה למדעי הטבע

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים. עזרנו גם לך?   דרג אותנו:
 
 
   

צריכים מכינה כדי להתקבל ללימודים? באקדמית אחוה תוכלו להירשם למכינת בגרות שתכין אתכם ללימודים באקדמיה! לפרטים>> (בחסות)

לימודי מכינה למדעי הרוח

 

מהם מדעי הרוח?

 

מדעי הרוח, כשמם, עוסקים בעניינים ש"ברוח", בהגותו ותרבותו הרוחנית של האדם. כבר בביטוי "מדעי הרוח" יש בעיתיות מסוימת כיוון שחוקרים רבים התחבטו האם ניתן להגדיר עניינים שברוח, שאינם ניתן להכפיף לחוקיות מסוימת כ"מדע". אולם, תחום זה קיים משחר ההיסטוריה ובמהלך השנים פותחו שיטות שונות לבחון את התחום בצורה מדעית. מדעי הרוח כוללים בתוכם דיספלינות רבות כגון: ספרות, היסטוריה, ארכיאולוגיה, פילוסופיה, אומנות, חקר הדתות, בלשנות, שפות ולימודים קלאסיים.

 

קיראו על: לימודי מכינה

 

לימודי תואר ראשון במדעי הרוח מהווים תחום לימודים פופלארי באוניברסיטאות והמכללות בישראל ואלו שאינם עומדים בתנאי הקבלה למוסדות הלימוד השונים יכולים ללמוד במכינה למדעי הרוח שתאפשר להם להתקבל לתוכנית לימודים כללית במדעי הרוח, לתוכנית לימודים חד חוגית או דו חוגי בתחומים השונים של מדעי הרוח.

 

לימודים במכינה למדעי הרוח

 

המכינה הקדם אקדמאית למדעי הרוח מציעה מגוון של קורסים בנושאים שונים. רוב המכינות כוללות קורסי חובה הנלמדים במסגרת הבגרויות בשילוב עם קורסים המותאמים לאופי מוסד הלימוד. בסיום הקורסים על הסטודנט להיבחן בבחינות וממוצע הציונים שיתקבל במסגרת לימודי המכינה יחליף את ממוצע הציונים של הבגרויות בתנאי הקבלה ללימודי התואר הראשון.

 

המכינה במדעי הרוח מציעה תוכנית לימודים עשירה הכוללת נושאים מעשירים ומרחיבי אופקים רבים. דגש רחב מושם על לימודים מתחומים היסטוריים תוך שילוש של קורסים מעולם הפילוסופיה, הספרות ומלימודי חקר התרבות. הסטודנט נחשף לתחומים רבים מעולם ההיסטוריה היהודית וההיסטוריה הכללית, כמו גם קורסים מרתקים העוסקים בתהליכים תרבותיים של העידן המודרני, צמיחת הלאומיות ואירועים מכוננים ששינו את פני האנושות במאה הקודמת.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה ללימודי המכינה במדעי הרוח משתנים ממוסד למוסד.

 

באוניברסיטת בן גוריון - למכינה יתקבלו תלמידי כתות י"ב אשר יש להם שני ציוני בגרות לפחות וציון פסיכומטרי 450 ומעלה. בסיום המכינה עם קבלת אישור הסיום זכאים התלמידים להתקבל ללימוד תואר ראשון בפקולטה למדעי הרוח והחברה או לביה"ס לניהול.

 

באוניברסיטת תל אביב - תנאי הקבלה הינם ממוצע ציונים מעל 90 במקצועות ההומניים בתעודת הבגרות ומעבר בחינת קבלה. תלמידים שירצו להמשיך בלימודים אקדמאיים באוניברסיטת תל אביב יצטרכו להיות נוכחים ב 80% מהשיעורים, להגיש את כל המטלות ולעבור את המבחן המסכם במהלך הקורס בציון 80 ומעלה.

 

באוניברסיטה העברית - מועמדים בוגרי 12 שנות לימוד בגילאים 18 - 26, בעלי ציון מינימום 425 או ציון מינימום 500 למסלול לחסרי תעודת בגרות.

 

קיראו על: הכנה לבגרות

 

היכן ניתן ללמוד למכינה במדעי הרוח?

 

  • אוניברסיטת בן גוריון בנגב - המכינה מתקיימת במרכז ללימודים קדם אקדמים באוניברסיטת באר שבע ומטרתה של המכינה הינה הכנה ללימודים לתואר ראשון באוניברסיטה ושיפור בגרויות באנגלית ומתמטיקה. מכינה זו היא מכינה למקצועות מדעי הרוח והחברה וכוללת מקצעות כגון: לשון עברית, כתיבה מדעית, היסטוריה, מבוא לסטטיסטיקה ומקצוע בחירה מתחום מדעי החברה. 

 

  • אוניברסיטת תל אביב - המוסד האקדמי הוותיק בארץ, בעל המוניטין הגבוה, מציע תוכנית ללמודי מכינה במדעי הרוח והחברה. האוניברסיטה מכינה את תלמידיה להתקבל ללמודי תואר ראשון בתחומי מדעי הרוח והחברה. בנוסף להשלמת הבגרויות הסטודנט רוכש כלים מהעולם האקדמי, אשר יכינו אותו לקראת מסלולי הלימודים השונים.

    התוכנית כוללת צוות הוראה בכיר ומנוסה, המסייע לסטונדט לבנות תוכנית על פי צרכיו וכישוריו. המכינה מתקיימת כשמונה חודשים, מספטמבר ועד מאי וכוללת לימודי מתמטיקה, לימודי אנגלית וקורסים קדם אקדמיים במדעי הרוח והחברה.  

 

  • האוניברסיטה העברית בירושלים - תוכנית הלימודים של המכינה הקדם אקדמית באוניברסיטה העברית במדעי הרוח והחברה כוללת : כתיבה מדעית 4 - 8 ש"ש, אנגלית 4 - 10 ש"ש (4 או 5 י"ל לבגרות), מתמטיקה 10 - 12 ש"ש (3 או 4 י"ל לבגרות) ומקצוע בחירה 8 ש"ש (5 י"ל לבגרות בגאוגרפיה, בהגות מדינית, בתרבות המערב). במסגרת המסלול יחויבו התלמידים בשיעור בחירה אחד מבין הבאים: תרבות המערב, הגות מדינית, מפגשים בין-תרבותיים, גאוגרפיה, משטר מדינת ישראל, כלכלה, סטטיסטיקה ושיטות מחקר במדעי החברה ותולדות המזרח התיכון והאסלאם.

 

  • המכללה האקדמית צפת - המכללה האקדמית צפת מציעה מכינה קדם אקדמית למתעניינים בלימודי מדעי הרוח והחברה. משך המכינה למדעי הרוח והחברה נמשך בין ארבעה חודשים לתשעה חודשים (לפי לתדירות המפגשים).

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר במדעי הרוח יכולים להשתלב בתחום ההוראה והחינוך (לשם כך יש ללמוד לקבלת תעודת הוראה), באמצעי התקשורת השונים ככותבים, עורכים, להמשיך ללימודי תואר שני ולשמש כחוקרים באקדמיה או מחוצה לה.
 

 

רוצה לדעת יותר על מכינה למדעי הרוח? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

שירות אישי חינם - כל המידע על מכינה למדעי הרוח
מלא/י את פרטיך ונציג מטעם האתר יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה דוא"ל טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש ומדיניות הפרטיות.


מוסדות לימוד מכינה למדעי הרוח

חוות דעת של סטודנטים: מכינה למדעי הרוח (2 חוות דעת)
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 4.0 מתוך 5    
איראדה,האוניברסיטה הפתוחה, מדעי חברה ורוח, 20/12/2018
דירוג: 3/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אוהבת המסלול מדעי הרוח והחברה במוסד ולא אוהבת את שכר הלימוד הגבוהה ו כיתות הלימוד בסניף שאני לומדת ודמי החניה

על הקמפוס
דרך המכללה הקהילתי בסניף בית ברל כפר סבא שכר הלימוד הגבוהה בנוסף לדמי המכללה שאני לומדת בא שהיא מתעסקת עם האוניברסיטה הפתוחה בסניף בית ברל ולא אוהבת את כיתות הלימוד בסניף שאני לומדת ודמי החניה
דניאל ,המכללה האקדמית ספיר, ספיר - מכינה למדעי החברה והרוח, 18/11/2018
דירוג: 5/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
את החברה המקצועות מורים מאוד ברורים אני לומדת רק יום אחד בספיר כי אני בתכנית של תואר במוזיקה דרך ירוחם והתואר דרך ספיר אבל עד כה מאוד מעניין

על הקמפוס
את החברה המקצועות מורים מאוד ברורים אני לומדת רק יום אחד בספיר כי אני בתכנית של תואר במוזיקה דרך ירוחם והתואר דרך ספיר אבל עד כה מאוד

    
פורומים בתחום
פורום מכינה קדם אקדמית / מכינות
עוד פורומים
   
המסלולים המבוקשים
מכינות למדעי החברה
לימודי מכינה קדם אקדמית בצפון
לימודי מכינה קדם אקדמית בדרום
לימודי מכינה קדם אקדמית לדתיים
מכינות לעבודה סוציאלית
עוד מאמרים
   
מוסדות לימוד למכינה
שערי מדע ומשפט - מכינה קדם אקדמית
המרכז האקדמי פרס - מכינה קדם אקדמית
המסלול האקדמי המכללה למנהל
רופין - מכינה קדם אקדמית
אשקלון - מכינה קדם אקדמית
עוד מוסדות לימוד
 

שירות אישי חינם
איתור מוסדות לימודים
צריך פרטים על מכינה למדעי הרוח?
מלא/י פרטיך ונציג יחזור אליך בהקדם.
שם + משפחה
דוא"ל
טלפון
אני מסכים/ה לתנאי השימוש
ומדיניות הפרטיות.מוסדות לימוד מכינה
לא מצאת? עוד מוסדות לימוד
סקר גולשים
מה אתם חושבים על החזרה ללימודים?
סוף סוף! החופש היה ארוך מדי!
אין הבדל, אני גם ככה מבריז רוב השנה
למה זה מגיע לי?!
מה חדש באתר? ימים פתוחים
עכשיו בפורומים מלגות חדשות
סוגי מכינות (לפני 1 ימים, 2 שעות, 37 דקות)
מכינה ללימודי הנדסה באוניברסיטת בן גוריון (לפני 1 ימים, 22 שעות, 24 דקות)
איזה סוגי מכינות יש? (לפני 4 ימים, 7 שעות, 35 דקות)
מה את מעוניינת ללמוד? (לפני 5 ימים, 1 שעות, 55 דקות)
מכינה קדם אקדמית בטכניון (לפני 5 ימים, 2 שעות, 53 דקות)
 המבחן לבחירת לימודים בשיטת WSM
במה אתה מתלבט?
איזה מקצוע ללמוד?
באיזה מוסד לימודים ללמוד?

בתודה ל:


 
Powerd by traffico LTD