רוצה פרטים על מכינה למדעי הטבע?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מכינה למדעי הטבע

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכינה למדעי הטבע? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה למדעי הטבע / מדעים

 

מהם מדעי הטבע?

 

מדעי הטבע מהווים שם לכל הדיספלינות החוקרות את העולם הפיזי, בדרכי פעולתו ובחוקיו. מדעי הטבע מחולקים לשני סוגים: המדעים המדויקים ומדעי החיים. מדעי החיים עוסקים בכל החומר החי על פני כדור הארץ וכולל בעיקר את תחום הביולוגיה ונזגרותיה השונות כגון: ביוטכנולוגיה, ביוכימיה, ביואינפוקמטיקה, מדעי המוח ועוד.

 

המדעים המדוייקים עוסקים בעיקר בחקר המתמטיקה, בתופעות של החומר הדומם מרמת האטומים והחלקיקים ועד רמת הגלקסיות והכוכבים. בין המדעים המדוייקים נכללות דיספלינות כגון: מתמטיקה, כימיה, פיזיקה, מדעי כדור הארץ ועוד.

 

למי מיועדת במכינה הקדם אקדמאית במדעי הטבע?

 

המטרה בלימודי מכינה למדעי הטבע הינה להכשיר את הסטודנטים המעוניינים ללמוד לתואר אקדמי בתחומי מדעי הטבע והמדעים. קיימים מוסדות לימוד רבים המציעים תוכנית ללמודי מכינה במדעי הטבע. התוכנית מתאימה לכל מי שאינו עומד בתנאי הקבלה השונים ללימודי תואר ראשון במדעי הטבע וזקוק להשלמת בגרויות. בנוסף, יקבל הסטודנט רקע בתחום מדעי הטבע.יש לציין כי קיימים גם מסלולים קרובים או משיקים, כגון מכינה לביולוגיה או מכינה בפיזיקה.

 

 

תוכנית הלימודים במכינה למדעי הטבע

 

במסגרת הלימודים ניתן ללמוד את מקצועות החובה כגון אנגלית, פיזיקה ומתמטיקה. בנוסף, המכינה מציעה השלמת בגרויות בנושאים שאינם מתשייכים באופן ישיר לתחום מדעי הטבע כגון היסטוריה, לשון והבעה וכדומה. מוסדות רבים מבצעים מבחני מיון למכינה על מנת לסווג את הסטודנט לרמות הלימוד באנגלית או במתמטיקה. במסגרת הלימודים במכינה ניתן גם לגשת לבחינה באנגלית המאפשרת פטור מלימודי השפה האנגלית לתואר הראשון.

 

 

היכן ניתן ללמוד למכינה במדעי הטבע / מדעים

 

  • אוניברסיטת בן גוריון שבנגב מציעה מכינה קדם אקדמית במדעי ההנדסה ומדעי הטבע. במסגרת המכינה ישנו דגש רב על הכנת התלמידים לקראת הלימודים בפקולטה למדעי ההנדסה ועל שיפור או השלמת בחינות בגרות במקצועות: מתמטיקה ופיסיקה לרמה של 5 יח"ל ואנגלית לרמה של 4 או 5 יח"ל.

    למסלול הלימודים למכינה רשאים להירשם תלמידים עם ציון פסיכומטרי מעל 500, בעלי תעודת בגרות מלאה או בעלי תעודת בגרות חלקית, החסרים רק בציוני בגרות במתמטיקה, פיזיקה ואנגלית.

 

  • האוניברסיטה העברית בירושלים מציעה מכינה קדם אקדמית במדעי הטבע. תוכנית הלימודים למכינה זו כוללת: הטקסט המדעי 4 ש"ש, אנגלית 4 - 10 ש"ש (4 או 5 י"ל לבגרות), מתמטיקה 10 - 12 ש"ש (4 או 5 י"ל לבגרות) ומקצוע בחירה 12 - 16 ש"ש (3 או 5 י"ל לבגרות). במסגרת המסלול יחויבו התלמידים בשיעור בחירה אחד מתוך המקצעות: פיסיקה, כימיה, מבוא למדעי המחשב וביולוגיה. סיום בהצלחה של המכינה מהווה אחד מתנאי הקבלה ללימודי מדעי הסביבה, מדעי המחשב, סיעוד, רוקחות, ומגוון תחומים נוספים.

 

  • אוניברסיטת בר אילן - מכינה במדעי הטבע מטעם המכינה האוניברסיטאית. המקצועות המרכזיים הנלמדים במכינה במדעי הטבע הינם: פיזיקה- 5 יח"ל (12-10 ש"ש), אנגלית- 5/4 יח"ל (8-10 ש"ש), מתמטיקה- 5/4 יח"ל (12-14 ש"ש). לתוכנית המכינה במדעי הטבע יכולים להירשם בוגרי צה"ל, שרות לאומי או בעלי פטור משרות בצה"ל בגילאים 18-30 ובעלי תעודת בגרות המכילה לפחות 10 יח' לימוד בציון עובר.

 

אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכינה למדעי הטבע?

רוצה לדעת יותר על מכינה למדעי הטבע?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מכינה למדעי הטבע

חוות דעת של סטודנטים: מכינה למדעי הטבע

התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp