הכנה ללימודי רפואה בבית הספר האמריקאי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי רפואה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על מכינה ללימודי רפואה - בית הספר האמריקאי.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

מכינה ללימודים בחו"ל בבית הספר האמריקאי לרפואה

 

מדי שנה מאות ישראלים בוחרים לקיים את לימודיהם האקדמיים בחו"ל. בפני מועמדים המעוניינים ללמוד רפואה בחו"ל, עומדות אפשרויות רבות, במדינות השונות המציעות לימודי רפואה לזרים.

 

האתגרים העומדים בפניו של המועמד הישראלי מתבטאים במשתנים המשפיעים על קבלתו ללימודים ועל בחירתו את המדינה ומוסד הלימודים אליו הוא שואף להתקבל, ביניהם: שפת הלימוד, תנאי הקבלה, שכר הלימוד ויוקר המחיה במדינה בה רוצה המועמד ללמוד, מהם חיי החברה והתרבות באותה המדינה. וחשוב לא פחות תנאי הקבלה והתהליכים הבירוקרטים בדרך להרשמה ללימודים.

מבחני הקבלה המקומיים בודקים את הידע של המועמד בתחומים הרלוונטיים ללימודי רפואה, כימיה, פיזיקה, אנטומיה, ביולוגיה, ופיזיולוגיה.

 

בנוסף ישנם מבחני שפה הבוחנים את שליטתו בשפה המדוברת המקומית ובשפה האנגלית. במסגרת ראיונות הקבלה ללימודים נערכים גם מבדקי אישיות לבחינת התאמתו של המועמד ללימודים ורמת המוטיבציה שלו ללמוד רפואה.

 

מכינה ללימודי רפואה בחו"ל

 

בתוך סבך הבירוקרטיה, תנאי הקבלה המשתנים בין בתי הספר השונים לרפואה במדינות השונות ומועדי הגשת המועמדות השונים, מטרתה של המכינה לסייע למועמד לעבור את התהליך ללא הפתעות ובמטרה לעבור בהצלחה לשנת הלימודים הראשונה ובהכנה מלאה לקראת הלימודים.

 

בית הספר האמריקאי ללימודי רפואה, מציע מכינה ללימודים בחו"ל ולמבחני הכניסה למוסדות השונים. מסגרת בית הספר מציעה לתלמיד מעטפת של שירותים לשם הצלחתו בקבלה ללימודים:

 

 • לימודי אנגלית אקדמית
 • הכנה למבחני הכניסה במקצועות המדעיים: פיזיקה, כימיה וביולוגיה (מתאים גם למועמדים ללא רקע מוקדם במדעים).
 • מאגר חומרי לימוד מקצועיים להכנה לבחינות הכניסה
 • ייעוץ בבחירת מוסד הלימודים בחו"ל
 • עזרה בקליטה למדינה זרה

 

למה לעשות מכינה?

 

בתהליך הגשת המועמדות ללימודים במדינה זרה, לרוב מגלה מועמד כי ההבדלים התרבותיים וההבדלים הבירוקרטים בין מדינת ישראל למדינות האחרות מסובכת מאוד. בנוסף לכך למרות שתנאי הקבלה ללימודי רפואה בישראל הינם גבוהים מאוד ורמת הלימודים האקדמיים בישראל גם היא גבוהה מאוד, יש להתכונן היטב ללימודים אלו בחו"ל.

 

קשיים רבים ניצבים בדרכו של הסטודנט גם לאחר קבלתו ללימודים הנובעים מפערים בשפה, פערים תרבותיים וחוסר הכנה אקדמית לשנת הלימודים הראשונה שהיא קשה מאוד.

 

סטודנטים המגיעים לשנת לימודיהם הראשונה לאחר מכינה ללימודי רפואה בחו"ל הינם בעלי ידע נרחב בתחומי הרפואה השונים. ידע זה מהווה עבורם יתרון על-פני הסטודנטים האחרים היושבים לצידם לספסל הלימודים. סטודנטים רבים המגיעים לשנת הלימודים הראשונה ללא מכינה נושרים מהלימודים בשנה זו כיוון שהפערים הרבין מהווים עוברם מכשול הכולל: פער שפה, פער תרבותי, פערי ידע מקצועי בחומר הנלמד המביאים לכישלונם.

 

לימודי המכינה, מתקיימים בשפה האנגלית על-ידי מורים ששפת האם שלהם היא אנגלית. לימודים בשפה האנגלית כהכנה ללימודים האקדמיים מהווים יתרון גדול למועמדים ומכינים אותם בצורה הטובה ביותר למבחני הכניסה ולבחינה באנגלית בעת הגשת מועמדותם. הלימודים מתמקדים בין היתר באנגלית אקדמית וניתן דגש מיוחד לטרמינולוגיה הרפואית, להכנת המועמדים לחוויה של לימודים בשפה האנגלית באופן אופטימאלי.

 

האם לגשת למכינה למרות שאינני צריך לעבור מבחני קבלה ללימודים?

 

התשובה היא, כן.

 

סטודנטים רבים נושרים מהלימודים בשנה הראשונה, רק עקב חוסר הכנה. למידה בשפה זרה של נושאים מוכרים מורכבת וקשה הרבה יותר ללא הכנה, סטודנטים שאינם מצליחים לעמוד בדרישות הלימודים ובקצב הלימודים נכשלים ונושרים מהלימודים בשנה הראשונה.
ניתן למנוע זאת על-ידי הכנה נכונה.

 

אנגלית מעולה היא הכרחית להצלחה בלימודים. על חוסר השליטה באנגלית וחוסר השליטה בחומר ניתן לגשר באמצעות המכינה. כחלק מהמכינה בית הספר האמריקאי לרפואה מאפשר למועמדים ללמוד לקורס TOFEL בחינם. הקורס מכין את המועמדים לבחינות באנגלית, ניסוח באנגלית וסיכום הרצאות באנגלית. בסופו יכולים הסטודנטים לשבת בהרצאות באנגלית ולהבינן.

 

אובייקטיביות בבחירת מוסד לימודים

 

בית הספר האמריקאי אינו פועל מטעמה של אף אוניברסיטה. הייעוץ הניתן למועמדים ניטראלי ואינו מושפע מקידום של מוסד לימודים כזה או אחר. הבחירה וההחלטה נעשית במשותף עם המועמד בהתאם לרצונותיו יכולותיו וציפיותיו.

 

עזרה בקליטה במדינה הזרה

 

מעבר למדינה זרה הוא תהליך מאוד לא פשוט, שפה חדשה, תרבות שונה, מרחק מהמשפחה ועוד יכולים ליצור קושי גדול על הסטודנט במדינה הזרה. צוות בית הספר מלווה את תלמידיו החל מתחילת המכינה ללימודים וגם לאחר קבלת ללימודים, בעזרה במציאת דירת מגורים, הסדרת ויזות, בקשות מלגות ועוד. בנוסף, יכולים הסטודנטים החדשים להנות ממורשתם של הבוגרים, בית הספר יצר ספרייה מקצועית של חומרי לימוד משנים קודמות, ספרים והקלטות שיצרו הבוגרים וכל מה שיקל על הסטודנטים בלימודיהם ובהשתלבותם בחיים בחו"ל.

 

בית הספר מקיים שיתופי פעולה הם הקהילות היהודיות במדינות השונות, ומאפשר לסטודנטים לקיים חיי דת וקהילה, למצוא עבודה במהלך הלימודים ולהגדיל את תחושת הביתיות שלהם בכל מקום בעולם.

 

מהן המדינות בהן לומדים הסטודנטים הישראלים?

 

איטליה, הונגריה, ארה"ב, קנדה, בריטניה, רוסיה, אוקראינה, פולין, סלובקיה, גרמניה, רומניה, צ'כיה, מולדובה ואוסטרליה.

 

תנאי קבלה ללימודים

 • תעודת בגרות מלאה ומתורגמת לשפה המתאימה
 • מבחני כניסה מקצועיים
 • מבחני שפה (שפה מקומית או אנגלית או שניהם

 

* באיטליה דורשים פסיכומטרי מישראל (מתורגם לאיטלקית)

 

עלות הלימודים

 

עלות הלימודים יכולה לנוע החל מ 1000 יורו לשנה בגרמניה ובאיטליה ועד ל 10000 דולר לשנה בשאר המדינות. שכר הלימוד משתנה משנה לשנה ובין המדינות השונות.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
ssssssssss

פורום לימודי מדעים

מה רמת הלימודים בתואר במדעי המחשב?
A.sh
1 תגובות
מידע על לימודי בוטניקה
Yissachar Nurafshan
1 תגובות
הסבה מהנדסת תוכנה למקצוע אחר
הילה
1 תגובות
יש ביקוש לביולוגיה ימית בארץ?
שרון
1 תגובות
לימודי ביולוגיה חישובית או מדעי המחשב בהתמחות ביולוגיה חישובית?
שני
4 תגובות
ניתן להתקבל למדעי המוח ללא פסיכומטרי?
נינוה
1 תגובות
קבלה לתואר בפיזיקה ללא פסיכומטרי
יאיר לוייב
1 תגובות
לכניסה לפורום

התאמה לתפקיד רופא/ה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה454 חוות דעת

 • 4.2

  מכללת תל חי555 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב967 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא רפואה

ד"ר תמי אמיר
תנאי הקבלה לרפואה הן מהקשות, כלומר ציון ההתאמה הנסמך על פסיכומטרי ובגרות צריך להיות גבוה במיוחד ובנוסף, יש לעמוד בהצלחה במבחני המיון ("מבדקי מור" או ראיונות אישיים).
כישוריו של הרופא צרכים להיות גבוהים מאד במגוון תחומים – הן בתחום הלוגי אנליטי, הן התחום הכמותי, המילולי, הטכני והצורני. רמת האנגלית צריכה להיות אף היא גבוהה. עפ"ר, סטודנטים המתעניינים ברפואה, חשים זיכה למחקר ועניין בתחומי האדם והחברה. הם מעוניינים לבצע סוג של שליחות גם אם המחיר לה נמדד בשנות הכשרה ארוכות ובלבד שיחושו שהם עושים עבודה משמעותית שיש בה ערך מוסף של הצלת חיי אדם.
בתכונות האישיות נרצה לראות מידה טובה של יכולת יצירת קשר בינאישי, עניין באנשים, יכולת הכלה, עצמאות, מידת ביטחון טובה במסוגלות העצמית, יכולת עמידה בלחצים, שיקול דעת בריא ויכולת תפקוד טובה במצבי לחץ וחירום, יכולת התמדה ועוד.
ד"ר תמי אמיר
מנהלת המדור לייעוץ לימודי באוניברסיטת ת"א
Whatsapp Whatsapp