שורשים - המכינה הירושלמית לעיצוב ואדריכלות

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכינה?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מכינה לאדריכלות ועיצוב - שורשים.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מסלול הלימודים אינו פעיל
 
לימודי מכינה לעיצוב ואדריכלות בשורשים – מכינה ירושלמית לעיצוב ואדריכלות
 
להתחבר לשורשי ההשראה
 
שורשים - המכינה הירושלמית לעיצוב ואדריכלות היא מוסד שהוקם בירושלים בשנת 1995, וכיום קיימת שלוחה נוספת שלו גם בעיר רמלה. הסטודיו בירושלים נמצא בעמק רפאים – אזור קסום ובעל אווירה והשראה, והסטודיו ברמלה ממוקם בסמוך לכביש גישה ראשי, בבית פרטי בעל חצר גדולה – מוקף בטבע ובנוף.
 
על הלימודים
 
בשורשים מציעים מגוון מסלולים ללימודי מכינה לעיצוב בתחומים השונים. הלימודים בכל המסלולים מתקיימים במתכונת קבועה, שבמסגרתה משולבות גם הנחיות אישיות שמקבל כל סטודנט על ידי מרצה מן התחום, וכן ניתנים לכל תלמיד שירותי ייעוץ בבחירת תחום הלימודים המתאים לו ביותר. בבית הספר מציינים כי שני הסניפים פתוחים בכל ימות השבוע בין השעות 10 בבוקר ל - 10 בערב, ובימי שישי בין השעות 9 בבוקר ועד 2 בצהריים.
 
מתכונת הלימוד
 
התכניות השונות ללימודי מכינה לעיצוב ואדריכלות בשורשים מחולקות לשלושה שלבים מרכזיים. בשלב הראשון לומדים הסטודנטים מושגים ומונחי יסוד באדריכלות ועיצוב, תפישה של חלל ומקום, טכניקות שונות ברישום ובצבע, וכלים נוספים כפרספקטיבה, רנדרינג, איזומטריה ועוד. הלימודים מלווים בהגשת מטלות ובהרצאות מומחים. כך, ניתנת לסטודנטים אפשרות להכיר לעומק כל אחד מתחומי העיצוב.
 
בשלב השני של הלימודים בוחרים הסטודנטים בהתמחות מרכזית על פי המסלולים המוצעים במכינה, ובמסגרתה הם לומדים את הנושאים הקשורים באותו תחום. השלב השלישי מוקדש לתרגול בחינות כניסה במתכונת שבו הן נערכות בבתי הספר הגבוהים ללימודי עיצוב, ובו משולבות גם סימולציות של ראיונות הקבלה הנערכים בעת הקבלה לבתי ספר אלה. כמו כן, הסטודנטים מתרגלים בחינות פסיכוטכניות ובונים תיק עבודות אישי.
 
מסלולי הלימוד
 
לימודי המכינה בכל המסלולים בשורשים נערכים פעמיים בכל שבוע, בשעות אחר הצהריים והערב על פי רוב. להלן פירוט על אודות כל אחת מן המכינות המוצעות בשורשים:
 
 • מכינה לאדריכלות – במסגרת זו מתמקדים הסטודנטים בלימוד של בניית מודלים מחומרים שונים, תרגול של טכניקות רישום אדריכלי ייחודיות, פיתוח יישומים כפרספקטיבה, הצללות, חתך וחזות. כמו כן, הם לומדים מושגים ורעיונות שונים באדריכלות, מכירים תפישות ואסכולות מרכזיות בתחום ועוד.
 
 • מכינה לעיצוב תעשייתי – במסלול זה לומדים הסטודנטים כיצד חוקרים שוק ומוצרים לצורך זיהוי צרכים ומתן מענה מותאם, לומדים לפתח את החשיבה הקונספטואלית, לומדים על הנדסת אנוש וכיצד שואבים השראה לרעיונות חדשניים. כמו כן, הם לומדים לפתח אפיון צורני ועובדים על תהליכי התכנון, הפיתוח והייצור, הכלולים בעיצוב המוצר ובעיצוב התעשייתי בכלל.
 
 • מכינה לאופנה – במכינה זו נחשפים לנושאים מלימודי אופנה, מכירים אסכולות ומגמות שונות, ועובדים עם בדים מסוגים שונים. כמו כן, הסטודנטים לומדים תפישות של תנועה ושימוש בצבע, פיתוח קולקציות וטכניקות רישום מותאמות לתחום, ייצור של סדרות מול ייצור של בגדים בודדים ועוד.
 
 • מכינה לעיצוב פנים – במסלול זה ההתמקדות היא בהקניית מונחים מתחום האדריכלות, בפיתוח תפישת החלל והסביבה, בהיכרות עם תפישות ועם יצירות ארכיטקטוניות מסוגים שונים ובלימוד של טכניקות רישום אדריכלי.
 
 • מכינה לתקשורת חזותית ואנימציה – בה מתמקדים בלימוד של תרגום רעיון מילולי לאמצעי ביטוי חזותיים בדו מימד ובתלת מימד, בפיתוח הטכניקות לעבודה חזותית – כצילום, וידאו, הדפסים ועוד. כמו כן, הסטודנטים לומדים להתאים את הרעיונות לסוגי המדיה השונים ולשלב בהם טקסט ומוסיקה.
 
פרטים נוספים
 
במכינת שורשים מציינים, כי מומלץ מאוד לבקר בתערוכות ואירועי הגשה של סטודנטים מבתי הספר הגבוהים לעיצוב כדי לקבל תחושה אמיתית של האווירה והעשייה באקדמיה. שכר הלימוד עבור לימודי מכינה בשורשים ניתן לתשלום באמצעות מלגות ועל חשבון פיקדון השחרור מצה"ל. לסטודנטים מוצעת חנייה חופשית ליד כל אחד מסניפי המכינה.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

פורום לימודי עיצוב

קורס ux ui למעצבים גרפיים
אפרת
1 תגובות
מתעניינת לדעת על קורס הום סטיילינג
ניצן רוטשילד
1 תגובות
לימודי תעודה - הפקת אירועים
נעמי בלומנטל
1 תגובות
אפשר להתקבל לעיצוב אופנה בלי תיק עבודות או ידע מקדים?
סתיו
1 תגובות
עיצוב אתרים וחוויית משתמש ui ux
ליאור
1 תגובות
איפה מתקיים קורס סקצאפ?
אנגל
1 תגובות
קורס UX UI בירושלים
יהודה ורשבסקי
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,769 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.2

  מכללת תל חי553 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת תל אביב964 חוות דעת

 • 4.0

  האוניברסיטה העברית בירושלים929 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp