מכינה טכנולוגית בתל חי הנדסאים בצפון

שירות אישי - צור קשר
מכינה טכנולוגית בתל חי הנדסאים בצפון

המכינה הטכנולוגית בתל חי הנדסאים בצפון

בתל חי הנדסאים מציעים לתושבי האזור ולסטודנטים מרחבי הארץ מגוון רחב של מסלולי הכשרה טכנולוגית בתחומי מקצוע שונים. מסלולי ההכשרה במכללה מובילים את הסטודנטים להצלחה מקצועית במטרה לסייע לבוגרים להשתלב בכל ענפי התעשייה, בכלכלה ובתרבות של המשק הישראלי. את תכניות הלימודים המגוונות של מוסד זה מובילים מרצים בעלי ניסיון רב מן התעשייה על ענפיה השונים, אשר מעבירים אל הסטודנטים מן הידע והכלים שברשותם כדי להכשירם כהנדסאים מיומנים. מוסד הלימוד, אשר הוקם לפני כ - 30 שנה, ממוקם באזור אצבע הגליל, סמוך לקריית שמונה.

בתל חי הנדסאים מפעילים שלוש חטיבות עיקריות:

 

 

  • החטיבה להנדסה
  • החטיבה לתקשורת
  • החטיבה לעיצוב


בחטיבות אלה מקיימת המכללה מסלולי לימוד ללימודי הנדסאים, ובנוסף היא מציעה גם מכינה טכנולוגית קדם הנדסית, המיועדת למועמדים המעוניינים להשתלב בתחום ואשר ברצונם לשפר את סיכויי הקבלה ללימודי ההנדסאי.

 

לימודי הנדסאים כוללים עיסוק במגוון של סוגיות טכנולוגיות ומדעיות מתקדמות. הם מצריכים דפוסי חשיבה ריאלית ויכולות ניתוח של מצבים ותהליכים בתעשייה, בדרך לפיתוח וליישום של שיטות וגישות מתקדמות. המכינה הטכנולוגית באה להקנות את מיומנויות הבסיס שעליהם מושתתים לימודי ההנדסאי וכן היא שואפת לסייע לסטודנטים שלומדים בה לקבל הכנה שתקל עליהם את תחילת דרכם במהלך הלימודים.

המכינה הטכנולוגית בתל חי הנדסאים

המכינה הטכנולוגית, המכונה גם מכינת קדם הנדסאים, מיועדת למועמדים המבקשים להצטרף ללימודי הנדסאים, ושאינם עומדים בתנאי הקבלה הפורמאליים. הלימודים במכינה זו מאפשרים למשתתפים בה להשלים את ההשכלה התיכונית והם משמשים כלימודי הכנה לדרישות הלימודיות הבאות לידי ביטוי במסלולים השונים. עם סיום הלימודים במכינה, הסטודנטים נדרשים לגשת לבחינות החיצוניות (הממשלתיות) במקצועות אותם למדו והם יהיו זכאים לקבל תעודת סיום. תעודה זו מהווה למעשה את תנאי הקבלה למסלול ללימודי הנדסאים.

 

המכינה כוללת מקצועות בסיס שחשובים להמשיך דרך במסלולי הנדסאים יישומיים. המשתפים לומדים על סוגיות יסוד במתמטיקה, באנגלית ובעברית. כמו כן, המכינה מאפשרת לתלמידיה לטפח מיומנויות למידה שמסייעות להם בלימודי הנדסאים בהמשך.

נושאי לימוד

בין הנושאים העיקריים הנלמדים במכינה הטכנולוגית של תל חי הנדסאים:

 

  • מקצועות היסוד: מתמטיקה, אנגלית והבעה עברית
  • מקצועות העשרה: פיתוח מיומנויות למידה
  • מקצוע בחירה: פיזיקה.


יש לציין כי מקצוע הפיזיקה מומלץ מאוד למועמדים המתעתדים להצטרף למסלולי הלימוד ההנדסיים ובהם:

 

 


* ההצטרפות לקורס פיזיקה במכינה הטכנולוגית כרוכה בתוספת תשלום.


קהל היעד למכינה

 

המכינה הטכנולוגית מתאימה למועמדים בוגרי 11 שנות לימוד לפחות, אשר אינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי ההנדסאים של תל חי הנדסאים. מכינה זו יכולה להתאים גם למועמדים אשר עומדים בתנאי הקבלה ללימודי ההנדסאי אך ברצונם לרענן ולשפר את הידע שלהם בתחומים מסוימים לקראת תחילת הלימודים.

תעודה והמשך לימודים

 

הבוגרים שסיימו בהצלחה את המכינה הטכנולוגית בתל חי הנדסאים זכאים להתקבל לכלל מגמות הלימוד במוסד זה. הם מקבלים העדפה בקבלה למסלול להכשרת הנדסאים על פני בוגרים ממכינות טכנולוגיות אחרות והם יכולים להשתלב ביתר קלות במסלולי ההכשרה השונים.

עוד מסלולי לימוד - תל חי הנדסאים בצפון
Whatsapp Whatsapp