מכינה טכנולוגית במכללת עתיד

שירות אישי - צור קשר
מכינה טכנולוגית במכללת עתיד

מכינה טכנולוגית (קדם הנדסאים) במכללת עתיד

 

רשת מכללות עתיד מפעילה מספר רב של חטיבות לימוד שונות, וביניהן חטיבת ההנדסאים והטכנאים. חטיבה זו מקיימת שלל מסלולי הכשרה מקצועיים המיועדים להכין את תלמידיהם לבחינות הממשלתיות ולהוביל אותם להשתלבות מיטבית בתחומי ההנדסה השונים.
מסלולי ההכשרה מתקיימים בחמש מרכזי לימוד ברחבי הארץ והם מציעים רמת לימודים גבוהה ואיכותית וגמישות מערכתית.

 

רשת מכללות עתיד שמה לה למטרה לספק לתלמידיה תשתית תומכת ואידיאלית להכשרה הכוללת כיתות מאובזרות, סגל מרצים מיומן ומנוסה, מעבדות עבודה מתקדמות ותכניות הכשרה מקצועיות ומעודכנות. כל אלה תורמים למעמדה של הרשת כמוסד אקדמי ראוי ומוערך, אשר מושך אליו תלמידים רבים מדי שנה.

 

לימודי המכינה

 

מקצועות ההנדסה והטכנאות זוכים בשנים האחרונות לביקוש רב בעולם האקדמי. ביקוש זה נוצר בעקבות ההתפתחויות הטכנולוגיות המואצות בכל תחומי החיים ובעקבות תנאי השכר וההעסקה ההולמים המיוחסים למקצועות אלה. מועמדים רבים מגישים את מועמדותם למסלולים אלה, אך חלקם אינם עומדים בדרישות הקבלה הנדרשות. מועמדים אלה יכולים לשפר את סיכויי קבלתם ולהירשם לאחת מהמכינות הטכנולוגיות המוצעות ברחבי הארץ.

 

המכינה הטכנולוגית להנדסאים משתייכת לחטיבת הנדסאים וטכנאים הפועלת ברשת מכללות עתיד. המכינה פותחה מתוך כוונה לתת פתרון למועמדים שלא הצליחו לענות על דרישות הקבלה לבית הספר להנדסאים במכללת עתיד והיא מאפשרת להם לרכוש הכשרה מתאימה ומקצועית שתוביל אותם בסופו של דבר להתקבל לבתי-הספר להנדסאים ולהתבסס טוב יותר במסלול ההכשרה.

 

מכינת קדם להנדסאים וטכנאים של מכללת עתיד מבוססת על התפיסה הערכית המאפשרת לסטודנטים להגשים את כישוריהם ולהשתמש ביכולותיהם האישיות בכדי לממש קריירה מקצועית מפותחת ויציבות תעסוקתית. הלימודים במכינה מסייעים לתלמידים להשלים את בחינות הבגרות במקצועות העיקריים כמו גם לרענן את הידע במקצועות מרכזיים כמו מתמטיקה, אנגלית ועברית.

 

באמצעות לימודי המכינה, גם מועמדים שמחזיקים בתעודת בגרות חלקית או בתעודה בלתי מספקת יכולים להירשם ולהתקבל למסלולי ההכשרה להנדסאים במגוון מקצועות, ולהשתלב בתעסוקה בתחומים מבוקשים ומאתגרים.

 

משך הלימודים במכינה

 

תוכנית הלימודים של מכינת הקדם להנדסאים וטכנאים מתפרסת על פני שנה. המכינה מתקיימת במסלול של לימודי ערב ובכך מתאימה במיוחד לאנשים עובדים.

 

תנאי הקבלה

 

הקבלה למכינת קדם להנדסאים וטכנאים במכללת עתיד מותנית בעמידה בדרישות הבאות:

  • מועמדים בעלי השכלה של 11 שנות לימוד
  • מועמדים בעלי 12 שנות לימוד שחסרים בשני מקצועות (מתוך שלושה) לפחות הנדרשים כתנאי קבלה בסיסיים למסלול ההנדסאים או הטכנאים.

 

דרישות הלימוד במכינה

 

הסטודנטים שלומדים במסגרת המכינה נדרשים להבחן ב-3 מקצועות חיצוניים והם: מתמטיקה, אנגלית והבעה ולעבור בהצלחה את בחינות הגמר של המכינה הטכנולוגית להנדסאים. לאחר מכן הבוגרים יוכלו להתקבל ללימודי טכנאים או הנדסאים בלבד.
 

מסלולים להנדסאים

 

בתי הספר להנדסאים מציעים מגוון הכשרות מקצועיות בתחומי ההנדסה השונים. להלן רשימת המסלולים הפועלים במכללות השונות:

  • המסלול להכשרת הנדסאי תעשייה וניהול - מערכות מידע
  • המסלול להכשרת הנדסאי חשמל
  • המסלול להכשרת הנדסאי קירור ומיזוג אוויר
  • המסלול להכשרת הנדסאי מכונות תיבם
  • המסלול להכשרת הנדסאי מכשור ובקרה
  • המסלול להכשרת הנדסאי מכונות רכב
עוד מסלולי לימוד - מכללת עתיד - לימודי תעודה
Whatsapp Whatsapp