מכינה ללימודי הנדסה ומדעים באוניברסיטת תל אביב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכינה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכינה בהנדסה ומדעים - תל אביב.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכינה למקצועות ההנדסה והמדעים באוניברסיטת תל אביב

 

המכינה הקדם אקדמית של אוניברסיטת תל אביב מאפשרת למועמדים שאינם עומדים בתנאי הקבלה ללימודי הנדסה או מדעים מדויקים, להשלים את הפערים לפי המסלול הרצוי. משך זמן המכינה הוא תשעה חודשים, ובסיומה מקבלים התלמידים תעודת גמר ובנוסף משפרים את ציוני תעודת הבגרות. קיים מסלול מכינה מיוחד למדעים מדויקים ולמקצועות ההנדסה, ומסלול מכינה מיוחד למדעי החיים והרפואה. בנוסף ישנו מסלול מקוצר ואינטנסיבי של ארבעה חודשים, וכן תכניות לתמיכה באוכלוסיות מוחלשות בחברה.

 

 

מסלול המכינה למדעים מדויקים

 

מסלול המכינה למדעים מדויקים מתאים למעוניינים ללמוד בפקולטה להנדסה או בפקולטה למדעים מדויקים, אך סיומו מאפשר קבלה גם ליתר הפקולטות באוניברסיטה. תכנית המכינה מחולקת ל – 14 שעות בשבוע שבהן מתכוננים לבגרות במתמטיקה בהיקף וברמת 5 יחידות; 13 שעות בשבוע שבהן לומדים ומתרגלים פיזיקה בהיקף 4 יחידות לבגרות, ושעתיים בשבוע נוספות שבהן משתתפים במעבדת פיזיקה – היחידה הנוספת להשלמת 5 יחידות לבגרות בפיזיקה; ארבע עד שמונה שעות נוספות בשבוע (כמות השעות נקבעת לפי ציון האנגלית בפסיכומטרי או במבחן אמי"ר) מוקדשות לשיפור האנגלית להגעה לרמת פטור ולהשלמת 4 או 5 יחידות לבגרות; שעתיים בשבוע מוקדשות לפיתוח כלי חשיבה תיאורטיים.

 

מסלול המכינה למדעי החיים

 

מסלול המכינה במדעי החיים מתאים למעוניינים להתקבל לתכניות הבאות: מדעי החיים, רפואה, רפואת שיניים, תכנית משולבת במדעי החיים ובמדעי הרפואה, פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הפרעות בתקשורת וסיעוד. סיום מסלול זה מאפשר קבלה גם ליתר התכניות באוניברסיטה, אך לא לחוגי הפקולטה להנדסה או למדעים מדויקים.

 

התכנית כוללת מערכת שעות המורכבת באופן הבא: במהלך 11 שעות בכל שבוע לומדים מתמטיקה לרמת 4 יחידות לבגרות; עשר שעות מוקדשות ללימוד פיזיקה ברמת 3 יחידות; ארבע עד שמונה שעות (בהתאם להישגי האנגלית של המועמדים בפסיכומטרי או במבחן אמי"ר) מוקדשות לשיפור האנגלית לרמת פטור ולהכנה לבגרות 4 או 5 יחידות באנגלית.

 

 

לימודי אנגלית

 

רמת פטור באנגלית היא דרישת חובה בלימודים לקראת תואר אקדמי. תלמידי המכינה מתקדמים בשתי רמות לקראת קבלת פטור, ובנוסף יכולים להשלים או לשפר את הציון בבגרות באנגלית. תלמידים בעלי זכאות לפטור עדיין חייבים לגשת למבחני הסיום של המכינה. בחינת הסיום של המכינה מוכרת גם כבחינת הבגרות. רמת הבחינה (4 או 5 יחידות) נקבעת על פי בחירת התלמיד.

 

המכינה המקוצרת להנדסה ומדעים מדויקים

 

המכינה המקוצרת מתאימה למעוניינים להתקבל לפקולטה להנדסה ומדעים מדויקים, שאין ברשותם ציונים מתאימים. משך זמן הלימודים הוא ארבעה חודשים בלבד (סמסטר אחד מרוכז). המסלול המקוצר נפתח בתחילת סמסטר ב', כלומר בסביבות חודש פברואר, זאת כדי לאפשר למועמדים להתקבל כבר לשנת הלימודים הבאה. לתלמידי המכינה המקוצרת אין אפשרות למגורים במעונות.

 

בתכנית הלימודים הקצרה והמרוכזת לומדים לבגרות 5 יחידות במתמטיקה, בפיזיקה ובאנגלית (בהתאם לציון הפסיכומטרי). גם בעלי פטור באנגלית יהיו חייבים לגשת לבחינה סופית ברמת 4 או 5 יחידות לימוד.

 

תנאי הקבלה למכינה כוללים: זכאות לתעודת בגרות, 4 או 5 יחידות במתמטיקה בציון 70 ומעלה, ציון בפסיכומטרי של 600 נקודות ומעלה, רמה בסיסית לפחות באנגלית, 3 יחידות בפיזיקה בציון 70 ומעלה, או 5 יחידות במדעי המחשב בציון 70 ומעלה.

 

למסיימים את המכינה תוענק תעודת גמר. חשוב לציין, כי בבדיקת הזכאות לאוניברסיטה יילקח בחשבון הממוצע הגבוה ביותר מבין ציוני הגמר במכינה ובין תעודת הבגרות המשופרת. בתום המכינה ניתן להתקבל ללימודים בפקולטה להנדסה ומדעים מדויקים בלבד.

 

תכנית "אופקים להיי טק"

 

התכנית מתאימה לבוגרי תיכון, בעלי פוטנציאל ללימודים ריאליים ומוטיבציה רבה להשקעה. היא מיועדת לחיילים משוחררים המגיעים ממצב סוציואקונומי מוחלש, המעוניינים להתקבל לפקולטה להנדסה ומדעים מדויקים, אך הנתונים שלהם אינם מאפשרים זאת.

 

תנאי הקבלה לתכנית כוללים: תעודת בגרות חלקית לפחות, ציון במבחן הפסיכומטרי, מעבר של בחינות כניסה ואבחון לימודי. התכנית כוללת גם שלב קדם מכינה, שבו מביאים את התלמידים לרמת הבנה וידע המאפשרת להם לצלוח את מסלול המכינה הרגיל. שלב הקדם מכינה אורך חצי שנה, וכולל 16 שעות בשבוע של לימוד מתמטיקה, שמונה שעות בשבוע של לימוד אנגלית, ושעתיים בשבוע בהן רוכשים כישורי חשיבה ולמידה.

 

מסלול המכינה עצמו נמשך תשעה חודשים, והוא כולל שעות שבועיות מרובות יותר ביחס למסלול המכינה הרגיל להנדסה ומדעים. שעות הלימוד לנושאים השונים מתפלגות באופן הבא: 14 עד 15 שעות בשבוע להכנה לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות; 16 שעות בשבוע ללימוד פיזיקה לרמת 5 יחידות; שעות האנגלית מותאמות לרמה ההתחלתית של המועמדים; שעתיים בשבוע מוקדשות לפיתוח החשיבה התיאורטית. מעבר לכך, נערך קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי. תלמידי התכנית שיעמדו בהצלחה בכל הדרישות יהיו זכאים למימון מלא של שכר הלימוד, מלגת קיום ותמיכה לימודית.

 

תכנית "יואל" ליוצאי אתיופיה

 

במסגרת התכנית המיוחדת ליוצאי אתיופיה זכאים המועמדים המתאימים למלגת מגורים במהלך הלימודים במכינה.

 

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום מכינה קדם אקדמית / מכינות

מוסדות המלמדים מכינה למשפטים
רפי מלסה
1 תגובות
מכינת 30 פלוס לבחור חרדי
ישראל יעקב אביכזר
1 תגובות
צריך לעשות פסיכומטרי אחרי מכינה ללימודי משפטים?
אלי שלייפר
1 תגובות
מכינה קדם אקדמית בזום
FC
1 תגובות
שעות ושכר המכינה
סתיו לונין
1 תגובות
שיפור בגרויות או מכינה?
משוחרר
1 תגובות
לאיזה מכללות תקפה המכינה של מבחר?
הלל
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp