לימודי מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית אשקלון

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון
המכללה האקדמית אשקלון

מכינה קדם אקדמית במכללת אשקלון

 

מהי מכינה קדם אקדמאית?

 

כיוון שחוק חינוך חובה חל רק על עשר מתוך 12 שנות הלימוד הקיימות, תלמידים רבים אינם זוכים להשלים את מקצועות הבגרות. לעיתים, אלו שכן עברו בהצלחה את בחינות הבגרות, קיבלו ציונים נמוכים מדי המונעים מהם ללמוד את מבוקשם במסגרת אקדמית.

 

מכינות קדם אקדמיות מאפשרות לתלמידים אלו לקבל הזדמנות שנייה, להשלים בגרויות ולשפר את הישגיהם. בוגרי המכינות הקדם אקדמיות יוכלו להירשם ללימודים לתואר ראשון בשלל האוניברסיטאות והמוסדות האקדמיים בארץ ובעולם.

 

מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית אשקלון

 

במכללה האקדמית אשקלון נפתחה בשנת 1986 מכינה קדם אקדמית. המכינה הוקמה על מנת לסייע לתלמידים המעוניינים לגשת ללימודים אקדמיים אך אינם עומדים בתנאי הקבלה של רוב האוניברסיטאות. רוב מסלולי המכינה, למעט מכינה 30+, מיועדים עבור תלמידים בגילאי 19-26 שסיימו את שירותם הצבאי או שירותם הלאומי. קבלתם של תלמידים הפטורים משירות צבאי ידונו בוועדת חריגים.

 

מערכת הלימודים במכינה האקדמית אשקלון נבנית על פי צרכיו האישיים של התלמיד. בנוסף למקצועות הלימוד השונים, יעבור התלמיד שיעורים שיסיעו לו בשיפור מיומנות הלמידה. כמו כן, לאורך לימודיו במכינה יקבל התלמיד ייעוץ אישי בבחירת מקצוע.

 

המכינה הקדם אקדמית במכללת אשקלון מספקת לתלמידים קורסי הכנה למבחן הפסיכומטרי בתשלום מסובסד. סבסוד זה ניתן בשביל להקל על התלמיד להצטייד בכל הדרוש לו על מנת להתקבל ללימודים אקדמיים.

 

חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי, המעוניינים ללמוד במכינה הקדם אקדמית באשקלון, יכולים להגיש בקשה למלגה לוועדה המלגות במכללה. מלגות אלו מוענקות מדי שנה על ידי היחידה להכוונת חיילים משוחררים והאגודה לקידום החינוך (במסגרת החוק לקליטת חיילים משוחררים).

 

תלמידי המכינה הקדם אקדמית מקבלים תעודת סטודנט מיומם הראשון ללימודים. בנוסף לכך, יוכלו התלמידים להפוך לחברים באגודת הסטודנטים במכללה האקדמית אשקלון. חברות זו תאפשר להם להשתתף בפעילויות תרבותיות וחברתיות שונות אותן מארגנת האגודה מדי שנה.

 

 

מסלולי הלימוד במכינה הקדם אקדמית

 

הנהלת המכינה הקדם אקדמית אינה רואה בכלל תלמידי המכינה כמקשה אחת. לפיכך, יצרו יוזמי המכינה מספר מסלולי לימוד המותאמים לשאיפותיהם האקדמיות של התלמידים ולנסיבות מתוכם הגיעו למכינה.

 

מכינה במדעי הרוח והחברה - מסלול לימודים זה מותאם לתלמידי המכינה המעוניינים להתכונן ללימודים אקדמיים בתחומי הרוח והחברה. בתוכנית הלימודים הנמשכת כתשעה חודשים, בנוסף למקצועות החובה, ילמדו הסטודנטים מקצועות בחירה בגיאוגרפיה ובמדעי החברה ברמה של 5 יח"ל. קבלה למכינה במדעי הרוח מותנית בתעודת בגרות אשר חסרים בה לכל היותר ארבעה מקצועות בגרות. בנוסף, נדרש התלמיד בבחינה פסיכומטרית (או בחינת מימ"ד) בציון של 400 לפחות.

 

מכינה במדעים מדויקים - מסלול לימודים זה מיועד עבור תלמידי המכינה המעוניינים לאחר השלמת הבגרויות להשתלב במוסדות לימוד על תיכוניים ואקדמיים בתחומי המדעים המדויקים. הלימודים במכינה למדעים מדויקים נמשכים כתשעה חודשים ובמהלכם לומדים הסטודנטים מתמטיקה, אנגלית ופיסיקה ברמת 5 יח"ל (זאת בנוסף למקצועות החובה). על מנת להתקבל למסלול לימודים, זה על התלמיד להחזיק בתעודת בגרות אשר חסרים בה לכל היותר ארבעה מקצועות, ובציון פסיכומטרי (או בחינת מימ"ד) של 450 נקודות לפחות.

 

מכינה דו שלבית - מסלול הלימודים במכינה דו שלבית מתפרש על פני שתי שנות לימוד אקדמיות. מסלול זה מיועד עבור תלמידי בעלי 11-12 שנות לימוד אשר חסרים להם למעלה מחמישה מקצועות בגרות. על מנת להתקבל לתוכנית זו, על התלמיד לעמוד בבחינת מימד או בבחינה הפסיכומטרית בציון של 350 נקודות לפחות. תלמיד שלא עמד בהצלחה בתום השנה הראשונה ב-8 יח"ל לפחות, לא יוכל להמשיך לשנה השנייה.

 

מכינה בכלכלה / בנקאות / לוגיסטיקה - מכינה זו מיועדת עבור תלמידים המעוניינים ללמוד כלכלה בהתמחות בלוגיסטיקה, בנקאות או ניהול במכללה האקדמית אשקלון. על כן, במסגרת תוכנית הלימודים, בנוסף לקורסי השלמה לבגרויות, התלמידים נדרשים לעבור שני קורסי לימוד אקדמיים שיזכרו לו כנקודות זכות – מבוא לסטטיסטיקה ושימושי המחשב.

 

על מנת להתקבל למסלול לימודים זה על התלמיד להיות בעל תעודת בגרות אשר חסרים בה לא יותר משש יחידות לימוד. בנוסף, הוא נדרש לעמוד בבחינת מימד או בבחינה הפסיכומטרית בציון של 400 נקודות לפחות.

 

מכינה לעבודה סוציאלית וקרימינולוגיה - מכינה זו מיועדת עבור תלמידים המעוניינים ללמוד עבודה סוציאלית או קרימינולוגיה במכללה האקדמית אשקלון. הלימודים במכינה לעבודה סוציאלית וקרימינולוגיה נמשכים תשעה חודשים. כמו במכינה בכלכלה, גם במקרה הזה על התלמידים לעבור שני קורסי לימוד אקדמיים שיזכרו להם כנקודות זכות – מבוא לסטטיסטיקה ושימושי המחשב. תנאי הקבלה למסלול לימודים זה הם תעודת בגרות בה חסרים עד שש יחידות לימוד ובחינה פסיכומטרית בציון של 450 נקודות. מועמדים למכינה הייעודית לקרימינולוגיה יוכלו להתקבל על סמך ציון בבחינת מימ"ד.

 

מכינה 30+ - מכינה זו מיועדת עבור תלמידים שעברו את גיל השלושים ואין בידיהם תעודת בגרות. על התלמידים במכינה זו להיות בוגרי 12 שנות לימוד. במהלך המכינה ילמדו התלמידים שיעורים במגוון מקצועות לימוד כגון באנגלית, הבעה, יסודות המשטר בישראל, מבוא לסטטיסטיקה ועוד. תוכנית הלימודים מתקיימת בשני מועדים, מועד חורף ומועד קיץ. שכר הלימוד במכינה זו עומד על 3,500 ₪.

 

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון

חוות דעת של סטודנטים על אשקלון - מכינה קדם אקדמית

התקבלו 5 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5

המכללה האקדמית אשקלון
05/02/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אם חד הורית ויש הרבה מאוד הבנה מצד המרצים וצוות המכינה כאשר צצים בעיות כאלה ואחרים וגם דואגים לע קרא עוד...

המכללה האקדמית אשקלון
24/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האווירה המרצים הדאגה הסדר הקבלת פנים לסטונדטים החדשים

על הקמפוס

אווירה טובה כיף להגיע מרצים ברורים שעות נוחות המכללה ממוקמת במקום מרכזי ונוח להגיע ,ישנו יחס אישי לכ קרא עוד...

טיפים

לברר מה רוצים ללמוד ולהשקיע בלימודים , לבדוק מה התנאי קבלה לתואר שרוצים , לעשות בדק בית על התואר על  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp