לימודי מכינה קדם אקדמית באפקה - המכללה האקדמית להנדסה בתל אביב

מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה
מכללת אפקה

מכינה קדם אקדמית באפקה - המכללה האקדמית להנדסה

תלמידים רבים מוצאים עצמם מחוץ לכותלי האקדמיה משום שאינם עומדים בדרישות הסף האקדמיות במקצוע בו הם מעוניינים. בדיוק לשם כך הוקמו המכינות הקדם אקדמיות. במכינות אלו ניתנת למועמדים אפשרות להשלים או לשפר את מקצועות הלימוד לתעודת הבגרות. בניגוד לבתי הספר הפרטיים, המכינות הקדם אקדמיות מאחדות את כל מקצועות הבגרות למסגרת לימודים אחת. מסגרת זו נמשכת לרוב על פני שנה, ומתקיימת בין כתליו של המוסד האקדמי.

מדוע כדאי ללמוד במכינה הקדם אקדמית במכללת אפקה?

המכללה האקדמית אפקה שמה דגש על מקצועות ההנדסה. על כן, המכינה הקדם אקדמית שניתן ללמוד במכללה מתמקדת בהכנת תלמידיה ללימודי הנדסה בענפים מגוונים. הלימודים במכינה מתבצעים במתכונת לימודים אקדמאים אשר מציידת את תלמידיה בהרגלי חשיבה מדעים.

תכנית הלימודים

תכנית המכינה הקדם אקדמית במכללת אפקה כוללת:

 

  • מתמטיקה - רמת 4 יחידות לימוד
  • אנגלית - רמת 4 יחידות לימוד
  • פיזיקה - רמת 5 יחידות לימוד
  • הכרת המחשב - רמת 1 יחידת לימוד
  • מבוא לתכנות - רמת 1 יחידת לימוד
  • כתיבה מדעית - רמת 1 יחידת לימוד


במסגרת לימודיהם במכינה, התלמידים רוכשים כלים הנחוצים להצלחה בבחינות במתמטיקה ולהמשך הלימודים בהנדסה. הם מקבלים הכנה בתחומי פיזיקה שונים כגון במכניקה, בחשמל ומגנטיות, בקרינה וחומר ועוד. כמו כן, הם מפתחים יכולות בהבנת הנקרא והנשמע ובכתיבה בשפה האנגלית, ומרחיבים את אוצר המילים שלהם. נוסף על כך, הם מפתחים מיומנויות אקדמיות והם מכירים את המבנה של מאמר אקדמי ומוכשרים להבין ולנתח טקסטים מדעיים.

מתכונת הלימוד

מסלול המכינה הקדם אקדמית אורך תשעה חודשים. המפגשים מתקיימים במהלך חמישה ימים בשבוע, בכל שעות היום. בשיעורים משולבים סרטונים, דוגמאות, מצגות ובחנים, במטרה לסייע לתלמידים להבין את החומר בקלות ולהתמודד עם היישומים שלו, לעורר בהם את הסקרנות ולחזק אותם.

 

המכינה מתקיימת בכיתות קטנות, מה שמאפשר הקניית יחס אישי לעל אחד מן הסטודנטים. הם זוכים לליווי צמוד של צוות המכינה, במהלכה מתרגלים גם מיומנויות למידה והרגלי עבודה נכונה, על ידי צוות מקצועי. סטודנטים במכינה זוכים לסיוע כספי ולימודי כאחד.

 


תנאי קבלה

תנאי הקבלה ללימודי המכינה הקדם אקדמית באפקה הם:

 

  • 7 יחידות לימוד לבגרות או מועמדים בעלי זכאות לבגרות.
  • ציון 550 ומעלה במבחן פסיכומטרי או בבחינת מימ"ד (בחינת מימ"ד מתקיימת במכללה)

 

מלגות

 

במכינה מוענקות מלגות שונות. חיילים משוחררים עד חמש שנים מתאריך השחרור ובוגרי שירות לאומי שמוגדרים "זכאים" יכולים לקבל סיוע במימון של שכר הלימוד או לקבל מלגות קיום. הקריטריונים לקבלת הסיוע כוללים היבטים חברתיים וכלכליים והם נקבעים על ידי משרד החינוך והיחידה להכוונת חיילים משוחררים במשרד הביטחון. תלמידי מכינה שאינם זכאים לקבל מלגות, יכולים להשתמש בכספי הפיקדון הצבאי כדי לממן את שכר הלימוד.


סיום המכינה

על מנת להתקבל למסלולי הלימוד במכללת אפקה ללא תעודת בגרות, יש לעבור בהצלחה את המכינה הקדם אקדמית.
כדי להתקבל ללימודי המשך לתואר הראשון B.Sc. באפקה, יש לעמוד בסף הקבלה שהוא ציון 600 ומעלה בפסיכומטרי או תעודת הנדסאי בממוצע ציונים של לפחות 85 במבחנים החיצוניים לא כולל פרויקט. סטודנטים שמסיימים את המכינה הקדם אקדמית הייעודית של אפקה בממוצע ציונים משוקלל של לפחות 85 מקבלים פטור מהצגת ציון הפסיכומטרי. נוסף על כך, יש צורך בציון של לפחות 70 במקצועות הבגרות הבאים: בגרות במתמטיקה ברמת 4 יחידות לימוד, בגרות באנגלית ברמת 4 יחידות לימוד.

 

כדי לסיים את המכינה בהצלחה יש צורך בציון של לפחות 80 בבחינה פנימית במתמטיקה וציון של לפחות 70 במבחנים פנימיים באנגלית, בפיזיקה, בהכרת המחשב, בכתיבה מדעית ובמבוא לתכנות. תעודת המכינה מהווה תחליף לתעודת הבגרות עבור תהליך הקבלה למכללה.

 

עוד מסלולי לימוד - מכללת אפקה

ssssssssss

מתוך פורום מכללת אפקה

מעבר קורס הכנה אחד מתוך שניים
בר
1 תגובות
קורס הכנה בפיזיקה מרץ 2020
דולב זהבי
ללא תגובה
מתי נסגרת ההרשמה למכינה?
עדי אזריאל
1 תגובות
יש חובת בגרות מלאה למסלולי הלימוד?
נמרוד
1 תגובות
קבלת הנדסאי חשמל להנדסת חשמל
חן
ללא תגובה
מועדים של בחינות מימד
אלירן מ יכאלי
1 תגובות
קבלה להנדסת מכנית להנדסאי מכטרוניקה
גלעד
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp