ללמוד במכללה האקדמית אחוה
שם מלא
אימייל
טלפון
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות האתר
לימודים > מכינה > המכללה האקדמית אחוה - מכינת 30+

מכינת 30+ במכללה האקדמית אחוה

שירות אישי - המכללה האקדמית אחוה

מלא/י את פרטייך ונציג שירות יחזור אליך בהקדם

טלפון אימייל שם מלא
אני מסכים לתנאי השימוש ומדיניות פרטיות

לימודי מכינת 30+ במכללה האקדמית אחוה - מכינת 30+ והשלמת בגרויות

 

הזדמנות בדרך לאקדמיה

 

המכללה האקדמית אחוה, הממוקמת באזור השפלה סמוך לגדרה, מציעה מבחר רחב של מכינות, מכינות ייעודיות, תכניות להשלמת בגרויות ולשיפור ציונים. תכניות אלה מיועדות למי שאינם עומדים בתנאי הקבלה למסלולי הלימוד במכללה, הן מתקיימות במתכונות שונות במטרה להתאים לצורכיהם וליכולותיהם של מגוון מועמדים.

 

בין מסלולי המכינות במכללה נמצאת גם מכינת 30+. מסלול זה מאפשר למועמדים שגילם מעל 30, אשר לא עומדים ברף הדרישות להשלים את הפערים, לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ובדרך גם לרכוש מיומנויות אקדמיות חשובות שיכולות לסייע להם בהמשך התואר.

 

קהל היעד

 

תכנית ההכנה לבני 30 ומעלה במכללת אחוה מיועדת לבוגרי 12 שנות לימוד, בני 30 ויותר, שאין בידיהם תעודת בגרות. המכינה מתאימה למי שברצונם להתקבל ללימודים רב תחומיים, ללימודי מדעי הרוח, לימודי מדעי החברה וללימודי חינוך והוראה.


תכנית הלימודים

במסגרת מכינה זו המשתתפים לומדים מקצועות בסיס חשובים לעולם האקדמיה. הם רוכשים מיומנויות יסוד בשפה האנגלית ובמתמטיקה ולומדים על אופי המשטר של מדינת ישראל ועל תולדותיה. כמו כן הם מתרגלים מיומנויות אוריינות אקדמית שיכולות לעזור להם בהמשך דרכם במכללה.

 

מתכונת הלימוד

 

משך המכינה כ - 12 שבועות והיא מתקיימת באחד מהערבים במהלך השבוע ובימי שישי בשעות הבוקר, כך שניתן לשלב את הלימודים במכינה עם עבודה בצורה נוחה. המכינה נפתחת להרשמה גם בסמסטר אביב, בחודש מרץ. כמו כן, משולב גם קורס פסיכומטרי במסגרת המכינה.

 

נושאי לימוד במכינה

 

המכינה כוללת חמישה קורסים שעוסקים במקצועות יסוד -

 

  • אנגלית למכינה
  • אוריינות אקדמית
  • אשנב למתמטיקה
  • משטר במדינת ישראל
  • היסטוריה של עם ישראל ומדינת ישראל    


תכנית הזדמנות שנייה

 

תכנית "הזדמנות שנייה" מתאימה למועמדים מעל גיל 30 שגרים בסביבת המכללה וברצונם ללמוד לתואר ראשון במדעי הרוח והחברה. התכנית מעניקה מלגה למועמדים שאין ברשותם תעודת בגרות, שלומדים התכנית ההכנה לגיל 30 ומעלה. כמו כן ניתנת מלגה בסך של כ - 1,500 שקלים לכל שנת לימוד במסגרת התואר הראשון במכללה.

 

שכר לימוד

 

הסטודנטים שלומדים במכינת שלושים פלוס במכללת אחוה יכולים לקבל פטור מלא או פטור חלקי משכר הלימוד בנוסף למלגות קיום.

 


לאחר תום המכינה


בוגרי תכנית המכינה שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם יכולים להשתלב בלימודים בין תחומיים BA, במסלול המותאם לאנשים עובדים. באפשרותם גם ללמוד בתכניות לימודי החינוך (B.Ed.) בכפוף לעמידה בתנאי הקבלה למסלולים השונים.


מכינה לשיפור ולהשלמת בגרויות


המכללה מציעה מסלולים לשיפור ולהשלמת בגרויות. מכינה זו מורכבת באופן אישי לפי צורכי הסטודנטים ומאפשרת להם להשלים את הדרישות לקבלה למסלולים השונים במכללה. היקפם של מסלולי מכינות הבגרות משתנה לפי כמות היחידות שיש ברשות התלמידים ואורכן נע בין כמה חודשים לשנתיים. מכינות השלמת הבגרות נפתחות בשני מועדים לאורך השנה, בהתאם למועדי הבגרויות - קיץ וחורף.

 

בין המקצועות לבגרות אותם ניתן להשלים במכינה נכללים מקצועות חובה, כגון בגרות באנגלית (3,4 יחידות), בגרות במתמטיקה (3,4 יחידות), בגרות בספרות, בגרות בהבעה, בגרות בהיסטוריה, בגרות בתנ"ך ובגרות באזרחות. כמו כן אפשר להשלים בגרות בגיאוגרפיה ברמת 5 יחידות לימוד, כמקצוע בחירה.עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אחוה: 

חוות דעת של סטודנטים: המכללה האקדמית אחוה - מכינת 30+ (1 חוות דעת)
התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 1.0 מתוך 5    
סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן לכל חוות הדעת
, הזדמנות שנייה 30+, 10/07/2014

דירוג: 1/5 
מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?
אני בת 56 חד הורית שחיפשה לממש את רצונותי ולהגשים חלום שלי ללמוד ואחרי ש-40 שנה לא ישבתי בספסל הלימודים לכן נכשלתי בשני קורסים וזה מה שמונע בעדי להמשיך את לימודיי וגם כלכלית אני מתקשה לממן את הלימודים אשמח להמשיך את הלימודים

על הקמפוס
אז ככה אים היו אומרים לי בתחילת השנה ללימודים שיש עזרה כי לי היה מהתחלה קושי בלימודים אז הייתי נערכת בהתאם אני אף פעם לא ביקשתי הטבות מיוחדות כמו זמן נוסף במבחנים או סטודנטים שיכולים לעזור לי להצליח . גם הרכזת שיכלה לראות מההתחלה שאני מתקשה אפילו לא פנתה אליי עים עזרה מצידה . מתי היא פנתה אליי רק בסוף הסמסטר האחרון כדי להודיע לי שאני לא יכולה להמשיך ללמוד עים ציונים כאלה ואפילו הרגשתי שהיא מחפפת אותי מהמכללה וחבל מאוד כי השקעתי זמן יקר וכסף יקר ותחבורה לשם

   

פורום לימודים  |  ימים פתוחים  |  תנאי קבלה  |  תנאי שימוש  |  מפת האתר  |  מגזין לימודים  |  צור קשר  |  English