לימודי מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית אורט בראודה

שירות אישי - צור קשר
לימודי מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית אורט בראודה

מכינה קדם אקדמית במכללה האקדמית אורט בראודה

 

 

תואר אקדמי בישראל נחשב לאחד מאבני היסוד בכל מסמך קורות חיים או ראיון עבודה. עם זאת, מועמדים רבים, המעוניינים לפנות ללימודי השכלה גבוהה, אינם עומדים בתנאי הקבלה השונים. אי לכך, מכללות ואוניברסיטאות מפעילות מכינות קדם אקדמיות אשר מטרתן הינה לסייע לאחרונים להתקבל למסלולי לימוד מבוקשים. במסגרת המכינות השונות, נערכים השלמות לציוני תעודת הבגרות, קורסי הכנה לפסיכומטרי ואף קורסים בסיסיים הנחשבים כחלק מתואר אקדמי עתידי. כמו כן, קיימות מכללות מסוימות המפעילות מכינות ייעודיות הבנויות לצורך קבלה לתואר מסוים (לדוגמא, מכינה קדם אקדמית כהכנה ללימודי הנדסה).

 

המכללה האקדמית אורט בראודה, הממוקמת בכרמיאל, הינה מוסד אקדמי מוביל בתחומו במגוון ענפי הנדסה שונים. כמו כן, המכללה מקיימת קשרים הדוקים עם התעשייה באזור הצפון. אי לכך, מעניקה המכללה לסטודנטים הבאים בשעריה הזדמנות אמיתית לתואר אקדמי עם דגש על התנסות מעשית.

המכינה הקדם אקדמית באורט בראודה הינה מכינה וותיקה בעל ניסיון רב בתחום ההכנה ללימודי השכלה גבוהה. במשך השנים, סיימו אלפי בוגרים את המכינה בהצלחה, והשתלבו לאחריה בתארים אקדמיים.

 

תכנית הלימודים

המכינה הקדם אקדמית באורט בראודה נועדה על מנת לסייע לסטודנטים לשפר את ציוני הבגרות ולהשלים מקצועות חסרים. כמו כן, קצב הלימודים והתאמת מערכת השעות במכינה נעשית באופן פרטני לכל תלמיד ותלמיד. מרצי המכינה הינם מומחים בעלי ניסיון, והם מעניקים מזמנם הפנוי לתלמידים, גם מעבר לשעות הלימוד הסטנדרטיות.

יתרונותיה של המכינה הקדם אקדמית באורט בראודה

המכינה הקדם אקדמית במכללת אורט בראודה נהנית ממספר יתרונות משמעותיים.. היא מעניקה מלגות ללימוד במכינה בהתאם לתנאי סף אשר נקבעים על ידה. כמו כן, במהלך הלימודים במכינה זוכים התלמידים לייעוץ אישי והכוונה להמשך דרכם האקדמית. זאת ועוד, המכינה מעניקה לתלמידים כלים להתמודדות עם האתגרים אשר ניצבים בפניהם במהלך התואר (מיומנויות למידה, חרדת בחינת, התמודדות עם לחץ ועוד).

 

מסלולי מכינה

 

  • מכינת קדם הנדסה: המכינה מתאימה לבעלי בגרות מלאה שלא עומדים בדרישות הקבלה להנדסה. נלמדים קורסים במתמטיקה ופיזיקה. היקף המכינה הוא ארבעה חודשים וחצי. במסגרת תנאי הקבלה למכינה זו, על המועמדים להציג ממוצע 70 ומעלה בבגרויות, בגרות באנגלית בציון 70 ומעלה ברמת 4 או 5 יחידות ובגרות במתמטיקה ברמת 3 יחידות בציון 60 ומעלה. עליהם לעמוד בבחינת מימ"ד או פסיכומטרי בציון 500 ומעלה.

 

  • מכינה ייעודית בהנדסה: המכינה הייעודית להנדסה מחליפה את תעודת הבגרות לקבלה ללימודי הנדסה במכללה האקדמית אורט בראודה בלבד. היא מתאימה לחסרי תעודת בגרות ולבעלי בגרות בממוצע שאינו מספיק לקבלה. נלמדים בה קורסים במתמטיקה, פיזיקה, אנגלית ואוריינות אקדמית. כדי להתקבל יש צורך בלפחות 7 יחידות לימוד בבגרות בציון עובר וכן ציון 500 ומעלה מבחן מימ"ד או בפסיכומטרי.

 

  • קורס הכנה במתמטיקה: הקורס תואם לרמת 4 יחידות לימוד בבגרות במתמטיקה ומתאים למועמדים שעומדים בכל הדרישות לרישום מלבד ציון בבגרות במתמטיקה. מדובר במסלול מואץ שאורכו כחודשיים. בוגרי הקורס ניגשים למבחנים פנימיים במתמטיקה, שהישגיהם מחליפים את הציון בבגרות במתמטיקה.

 

פעילויות וסיוע במהלך הלימודים במכינה


מכללת אורט בראודה ידועה בכך שהיא דוגלת בגישה השמה את הסטודנט במרכז. אי לכך, המכללה מעניקה סיוע נרחב לתלמידי המכינה הקדם אקדמית. לדוגמא, מורי המכללה מסייעים לתלמידים בשיעורי עזר ועוקבים אחר קצב התקדמותם של התלמידים לאורך המכינה. כמו כן, שיעורי תגבור והרחבה יועברו לתלמידים בהתאם להישגיהם במסגרת המכינה.

 

סטודנטים במכינה יכולים לקחת חלק בפרויקטים חברתיים שמאפשרים קבלת חונכות בקבוצות קטנות. כמו כן, באפשרות הסטודנטים להגיש בקשות למלגות, הכוללות מלגות קיום ומלגות שכר לימוד. חיילים משוחררים יכולים לממן את שכר הלימוד במכינה דרך הפיקדון האישי.

 

עוד מסלולי לימוד - אורט בראודה - לימודי הנדסה
חוות דעת של סטודנטים על אורט בראודה - מכינה קדם אקדמית
התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

אורט בראודה - לימודי הנדסה
27/01/2015

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

חוות הדעת התקבלה ללא פירוט


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp