רוצה פרטים על מכונאות רכב?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מכונאות רכב, אוהב רכבים?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מכונאות רכב? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מכונאות רכב, רוצה לעבוד בתחום? 

 

שימו לב, לפי הנחיות משרד הכלכלה והתעשייה, קורסי מכונאות רכב אינם מתקיימים עוד במוסדות הלימוד. במקומם מוצעים קורסי אוטוטרוניקה. הסיבה לכך היא מהפכת האלקטרוניקה שעברה על עולם הרכב, במסגרתה מרבית מערכות כלי התחבורה הן ממוחשבות ולא מכניות.


קורסי אוטוטרוניקה מתקיימים במספר רמות לימוד, לפי הרקע המקצועי של התלמידים ולפי התעודות המקצועיות שברשותם. תכניות אלה מאפשרות לבעלי תעודות במכונאות רכב או חשמלאות רכב להשלים את השכלתם לקבלת תעודת אוטוטרוניקה - מערכות משולבות לרכב. מסלולים אלה כוללים, למשל, השלמה לבעלי תעודת מכונאי רכב סוג 3 והשלמה לבעלי תעודת חשמלאי רכב סוג 2.


קשה מאוד להסתדר בעולם המערבי ללא רכב וכמות הרכבים רק עולה מדי שנה. יצרני המכוניות מפתיעים כל שנה מחדש, ומייצרים עבורנו מכוניות חדשות, מתוחכמות ומודרניות. אך ככל שהטכנולוגיה מתקדמת, כך מתקדמים גם סוגי המנועים והמערכות המפעילות את הרכבים שלנו והסיכוי לתקלות ולבעיות מצד שני - אינו קטן. כולנו נתקלנו במצב בו הרכב שלנו התקלקל או אפילו הפסיק לפעול ואנו נותרנו חסרי אונים. לכן, יש כיום ביקוש גדול מאוד לאנשי מקצוע איכותיים המתמחים בתחום.  

 

אחד מהמקצועות החשובים בתחום הוא מכונאי הרכב. מכונאי טוב חייב להיות איש מקצוע איכותי המכיר כל בורג ברכב שלנו, אך הוא גם חייב להיות איש מקצוע הגון, ישר ואמין. חשוב לזכור כי רכבים חדשים מונעים ומתופעלים על ידי מערכות מתוחכמות מאד, שעד לפני שנים בודדות נראו לנו כמדע בדיוני. תפקידם של העוסקים במכונאות רכב הינו לדאוג לתחזוקתן השוטפת של מכוניות וכן לאבחן ולתקן תקלות שונות. התחזוקה כרוכה בטיפול סדיר ברכבים ישנים וחדשים בעלי מערכות טכנולוגיות משוכללות - הידראוליות, מכאניות ופנאומטיות. לשם כך, נדרשים המכונאים לקחת חלק במסלולי הכשרה מקיפים ומקצועיים.

 

בין הנושאים בלימודי מכונאות רכב - המנוע ומערכותיו, מערכות החשמל ברכב, תמסורת, בלמים, מתלה, הסעה והיגוי, סיכה, דלק וקירור, חשמל ואלקטרוניקה ברכב, מערכות היגוי ובלמים ועוד.
 

דרגות בתחום מכונאות רכב

 

 קיימים מספר קורסי רכב שמטרתם להכשיר אנשי מקצוע בתחום המכונאות. על פי משרד התעשייה והמסחר, המופקד על מתן הרישיונות בתחום ועל בחינות ההסמכה, קיימים שלושה סיווגים של מכונאי רכב - מכונאי סוג 1, מכונאי סוג 2 ומכונאי סוג 3:

 

קורס מכונאות רכב סוג 1 הוא השלב הראשון בהכשרה לתחום מכונאות הרכב. קורס זה מתאים לחסרי ניסיון או רקע בתחום ולכן תכניו כוללים מושגי יסוד של חלקי הרכב, ונושאים הקשורים לתורת הרכב והמנוע, תרמודינמיקה, יסודות החשמל והאלקטרוניקה ברכב.קורס מכונאות רכב סוג 1 מתפרס על פני 10 חודשים ומקנה לבוגריו תעודת מקצוע מטעם התמ"ת המאפשרת להם להשתלב בתחום מכונאות הרכב.

 

קורס מכונאות רכב סוג 2 מיועד לבוגרי קורס מכונאות רכב סוג 1 שצברו שנתיים ניסיון מעשי בתחום. תכני הקורס מעמיקים יותר ונושאיהם כוללים את פעולות המנוע, מערכות המנוע השונות, במבנה המנוע, עקרון מערכות היגוי והסעה, בלמים וממסרות. הקורס נמשך כ-200 שעות ומזכה את בוגריו בתעודה מטעם התמ"ת המסמיכה אותם לבצע פעולות מורכבות יותר בתחום הרכב.

 

קורס מכונאות רכב סוג 3 הוא הסיווג הגבוה ביותר ומיועד לבוגרי קורס מכונאות רכב סוג 2 שצברו ניסיון של שנה בסיווג 2 או בעלי ניסיון בתחום מכונאות הרכב של 6 שנים סך הכל. סיווג 3 מאפשר לבוגריו להתקדם ללימודים שיזכו אותם בקבלת רישיון לניהול מוסכים. לימודי מכונאות סוג 3 מתפרס על פני 335 שעות במשך 10 חודשים ונושאי הלימוד בו כוללים את: הרכב ומערכותיו ,המנוע ומערכותיו, מערכות ממוחשבות ברכב, מערכות חשמל ואלקטרוניקה ברכב.

אין ספק כי מדובר במקצוע חשוב ומבוקש המתאים במיוחד לאנשים אשר יש להם אוריינטציה טכנולוגית ואהבה גדולה לעולם הרכבים. אם תחום זה מדבר אליכם - זהו מסלול הלימודים המושלם בשבילכם.

היכן לומדים?

לימודי מכונאות רכב ניתן למצוא במספר מכללות בישראל, בין היתר - המרכז להשתלמויות - רופין, עתיד-רשת מכללות טכנולוגיות, מכללת עמל הישגים, מכללת עתיד בירן - המכללה הטכנולוגית ועוד.

 

כמה זמן לומדים?

לימודי מכונאות רכב נמשכים כמספר חודשים, בהתאם למסלול הנבחר (מכונאות סוג 1, 2 או 3 ) ועל פי החלטת מוסד הלימוד בו החלטתם ללמוד. רבים בוחרים ללמוד במסלול של לימודי ערב על מנת לשלב את לימודיהם עם עבודה במשרה מלאה.

מהן אפשרויות התעסוקה?

אפשרויות התעסוקה בתחום זה הן רבות ומגוונות. בין היתר יוכלו הבוגרים להשתלב כמכונאי רכב במוסכים, מחלקות רכב, חברות רכב וחברות אשר יש להן צי רכבים. מכונאי רכב יכולים לעבוד גם להתקדם מבחינה מקצועית ולהפוך עם הזמן למנהלי מוסך מכונאות רכב, בוחני רכב, קציני בטיחות בתעבורה או אפילו שמאי רכב. כל התחומים הללו דורשים כמובן השכלה נוספת.

 

 

לימודים נוספים בתחום הרכב

 

בוגרי הכשרה במכונאות רכב יכולים להעשיר את השכלתם וללמוד גם שמאות רכב, להתקדם לתפקידים ניהוליים במוסך, וכן לקבל הכשרה לתפקיד של קצין בטיחות תעבורה או של בוחן רישוי. 

 

קורס ניהול מוסך

 

על מנת לנהל מוסך נדרשת תעודה מטעם משרד התחבורה, בשיתוף עם משרד התעשייה והמסחר. דרישות הקבלה לתכנית ההכשרה לניהול מוסך הן: הסמכה כמכונאי רכב סוג 3, רישיון נהיגה 02 והצגת תעודת יושר. בנוסף מתקבלים לקורס מנהלי מוסך גם בעלי תעודה של הנדסאי רכב.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מכונאות רכב?

רוצה לדעת יותר על מכונאות רכב?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: מכונאות רכב

התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp