רוצה פרטים על קורס מכונאי רכב סוג 3?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה למבחן סוג 3 במכונאות רכב, רוצה להתקדם?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס מכונאי רכב סוג 3? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


 קורס מכונאות רכב סוג 3

 

אומנות אחזקת המנוע

 

שימו לב, קורס מכונאות רכב סוג 3 אינו מתקיים עוד, לפי הנחיות משרד הכלכלה והתעשייה. מעתה נלמד במקומו קורס אוטוטרוניקה, או קורס מערכות משולבות לרכב. בעלי תעודות במכונאות רכב או בחשמל לרכב יכולים ללמוד במסלולי השלמה שונים לפי רמת הכשרתם וכך לקבל את התעודה החדשה באוטוטרוניקה.

 

תפקידים מתקדמים בענף המכונאות דורשים התמצאות רחבה במיוחד במבנה המנוע ובתפקודן של מערכות הרכב השונות. בעלי מקצוע בתחום המבקשים להתקדם לעמדה של מנהלי מוסך, ללמוד שמאות רכב, לעבוד כבוחני רישוי או לשמש כקציני בטיחות בתעבורה, חייבים קודם כל לעבור קורס רכב מעמיק ומתקדם במכונאות ולקבל הסמכה "סוג 3" ממחלקת הבחינות של משרד התמ"ת.

 

תכנית הלימודים

 

מדובר בקורס מכונאות רכב מתקדם, שנועד להכשיר את משתתפיו לבצע בדיקות מתקדמות ותיקונים מורכבים ברכבים שונים. הוא כולל לימוד מעמיק של מבנה המנוע על מערכותיו שונות, הכרות עם המערכות הממוחשבות ברכב ועם מערכות החשמל והאלקטרוניקה. כחלק מהכשרתם, יתאמנו המשתתפים על פתרון שאלות בכתב במטרה להכינם לעמידה בבחינות הגמר החיצוניות.

 

מתכונת הלימודים

 

הקורסים במכונאות רכב סוג 3 נערכים בפיקוח של משרד התעשייה והמסחר וכוללים 335 שעות לימוד אקדמיות. הם מתקיימים בדרך כלל במתכונת של שיעור או שניים בשבוע, כשלוש שעות בכל פעם, בשעות הערב או בימי שישי בבוקר. לרוב מתפרשת ההכשרה כולה על פני עשרה חודשים. על משתתפי הקורס להיות נוכחים בהרצאות הקורס וכן לעמוד בשתי מטלות מסכמות: בחינה תיאורטית בתורת המקצוע ומבחן מעשי.

 

נושאי לימוד עיקריים

 

 • סרנים מניעים
 • בלמים
 • מערכת הקירור
 • גלי הנעה
 • מתלה, הסעה והיגוי
 • תמסורת 
 • מנועי שריפה פנימית
 • דלק ובנזין
 • יעילות מכנית, השרשרת ותיבת ההילוכים
 • מערכת השמן     
 • חישוב גודל תא שריפה לפי נפח ויחס דחיסה     
 

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים לקורס הינם אנשים אשר יש ברשותם רישיון במכונאות רכב מסוג 2 וכן וותק מקצועי בן שנה אחת לפחות מזמן קבלת הסיווג. כמו כן יכולים להתקבל לקורס בוגרי ההכשרה סוג 1 במכונאות רכב, אשר להם ארבע שנים של וותק מקצועי או יותר. מועמדים שאין ברשותם רישיון סוג מקצועי כלל יוכלו להתקבל רק בתנאי שהם בעלי וותק מקצועי של 6 שנים לפחות. בחלק ממוסדות הלימוד דורשים מהמועמדים להיות גם בוגרי עשר שנות לימוד.

 

 

תעודה

 

בסיום הקורס ולאחר עמידה בסדרת בחינות יהיו הבוגרים זכאים לקבל תעודת גמר מטעם המוסד בו למדו וכן תעודה מקצועית של משרד הכלכלה - מכונאות רכב (סוג 3). תעודה זו מאפשרת לאוחזים בה להתקבל למסלולי לימוד מתקדמים בתחום, כגון לימודי שמאות רכב, הסמכה בניהול מוסך למכונאות רכב וקורס לבוחני רישוי רכב.

 

מוסדות לימוד

 

 • עמל הישגים (ברחבי הארץ) – רשת מכללות המונה אחד עשר סניפים וכן מרכז השתלמויות לעובדי מדינה ולמורים. בעמל מתקיימים עשרות קורסים בנושאים מגוונים ובהם מסלולי הנדסאים, קורסי הסמכה של משרד הכלכלה, קורסים לגמול השתלמות ועוד.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר) – המרכז להשתלמויות ולהכשרות מקצועיות של המכללה מקיים קורסים, ימי עיון והשתלמויות בנושאי טכנולוגיה, מים, שירותים, מחשבים וסביבה. במקום תוכלו למצוא מספר מסלולי לימוד נוספים בתחום הרכב, למשל קורס בוחן מכשור לרכב

 

 • מכללת סלע דעת (גליל מערבי) – מכללה מיסודה של "סלע אחזקות" המסייעת בשילוב של הבוגרים בשוק העבודה. חטיבות ההכשרה השונות במקום מציעות מסלולי לימוד בנדל"ן, תחבורה, תיירות, פיננסים ופיתוח עסקי.

 

 • המכללה הטכנולוגית לרכב (ירושלים, באר שבע, חיפה ותל אביב) – מרכז הכשרות ארצי של איגוד המוסכים המציע הסמכות בתחום הרכב, קורסים בפיקוח ממשלתי, וכן השתלמויות לבוחני רישוי, הדרכות ליועצי שירות לאולמות תצוגה ועוד.

 

 • מכללת המסלול הנכון (פתח תקווה) – מכללה בפיקוח משרד הכלכלה המציעה קורסים מקצועיים בתחבורה, מנהלה, מחשבים וכן בבטיחות בעבודה ובבטיחות אש.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס מכונאי רכב סוג 3?

רוצה לדעת יותר על קורס מכונאי רכב סוג 3?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד קורס מכונאי רכב סוג 3
חוות דעת של סטודנטים: קורס רכב
התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp