רוצה פרטים על לימודי מכונאות אופנועים?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מכונאי אופנועים - רוצה לפתוח מוסך לאופנועים?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי מכונאות אופנועים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מכונאות אופנועים
 
אמנות אחזקת האופנוע
 
כיום, מערכות ההפעלה החדשניות בתחום הרכב משולבות גם בכלי רכב דו גלגליים. לכן, אחזקת רכבים אלה – ובראשם האופנועים – דורשת לימוד מקצועי מסודר. קורס מכונאות אופנועים הוא קורס רכב, שבו תוכלו ללמוד את כל מה שניתן לדעת על כלי הרכב המנועיים הדו גלגליים, החל מהידע הבסיסי ביותר ועד המערכות המעודכנות והמשוכללות ביותר הקיימות בהם כיום.
 
על הלימודים
 
קורס מכונאות אופנועים נלמד בכמה וריאציות; בחלק מהן הוא מוצע כקורס בסיסי המיועד לכל מי שמעוניין ללמוד כיצד לתקן את האופנוע הפרטי שלו, ובחלקן הוא מוצע לאנשים בעלי ניסיון במכונאות רכב ובאופנועים, המעוניינים להעשיר את הידע שלהם לצורך עבודה בתחום. קיימים אף מסלולים מתקדמים להסמכות מטעם משרד התחבורה ומשרד התמ"ת, ואף לניהול מוסך אופנועים.
 
תכני הלימוד
 
בקורסים הבסיסיים לומדים הסטודנטים להכיר את כל חלקי האופנוע, את החלקים המרכיבים את המנוע שלו, וכיצד מזהים כל אחד מהם. בנוסף, הם לומדים על סוגי המנועים ועל ההבדלים ביניהם. בהמשך, הסטודנטים מכירים באופן נפרד כל אחת מן המערכות הקיימות במנוע, לומדים מהן הבעיות והתקלות האופייניות לכל אחד מן החלקים, כיצד מזהים אותן ואיך מטפלים בהן. כמו כן, הסטודנטים מכירים את אופן העבודה במוסך, ואת המכשירים המיועדים לתיקון כל אחת מן התקלות. בחלק מן המסלולים לומדים הסטודנטים גם להכיר את מכשור האבחון והמדידה המתקדם והמעודכן ביותר הקיים כיום בתחום זה.
 
 
מתכונת הלימוד
 
הלימודים בקורס מכונאות אופנועים מתקיימים בהיקף של כ - 100 שעות לימוד אקדמיות. בחלק מן המסלולים מתכונת הלימוד היא פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים, בחלקם קיימת אפשרות לימי לימוד מרוכזים אחת לשבוע, וקיימים אף מסלולי לימוד המתקיימים בימי שישי. השיעורים בכל המסלולים מלווים בהדגמה מעשית של החומר הנלמד, וכן בהתנסות עצמאית של התלמידים, באמצעות ביצוע של טיפולים ובדיקות בחלקי הרכב השונים. בתום הלימודים זוכים הסטודנטים בתעודת גמר מטעם מוסד הלימודים, ולעתים גם בתעודת גמר חיצונית.
 
נושאי הלימוד
 
 • מערכת הפליטה
 • מסבים
 • מערכות דלק והזרקה
 • זיהום אויר
 • מערכת הקירור והסיכה
 • ציוד מוסכים
 • המצמד ותיבת ההילוכים
 • מערכת ההיגוי
 • מבנה המנוע וסוגי מנועים
 • צמיגים ואבובים
 • מערכת התמסורת באופנוע
 • מערכת הבלמים
 • ועוד
 • פונקציות כתאורה, מצבר, הצתה, התנעה     
 
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
 • מכללת עתיד (ברחבי הארץ) - רשת המכללות עתיד מציעה קורס אופנוטרוניקה, שהיקפו 100 שעות לימוד ובמהלכו מקבלים הכשרה מקיפה לטכנאות אופנועים ורכב דו גלגלי.
 
 • המכללה הטכנולוגית לרכב (פרישה ארצית) - המכללה מציעה קורס הסמכה בתיקון אופנועים וקטנועים שבא להכשיר בעלי הסמכה לניהול מוסך להיכרות עם מערכות האופנוע ותיקונן. המסלול כולל כ - 180 שעות ועוד 180 שעות להכשרה מינהל למנהלי מוסך

 

 • מכללת מקס פיין - עמל הישגים (תל אביב) - קורס מכונאות וחשמל אופנועים במכללת מקס פיין מאפשר לעובדי מוסכים לשכלל את ידיעותיהם ולהכיר את תפקוד הרכב הדו גלגלי. הקורס כולל כ - 112 שעות ונפרש על פני כארבעה חודשים וחצי.
   
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
מרבית הקורסים הבסיסיים בתחום פתוחים בפני הקהל הרחב ואינם מעמידים כל תנאי קבלה. עם זאת, חלק מן הקורסים מיועדים ללימוד התחום לצורך שימוש עצמאי, וחלקם מיועדים לאנשים בעלי ידע קודם בתחום, לצורך התמקצעות והסמכה, ולהשתלבות בעבודה במוסכים. כמו כן, קיימים מסלולים מתקדמים ולצורך קבלה אליהם קיימות דרישות כגון ניסיון קודם כמכונאי אופנועים, רישיון נהיגה, הסמכה מוכרת של "שלב מקצועי 3", ועוד.
 
לסיכום
 
בתום הלימודים במסלולים השונים בתחום, יוכלו בוגריהם לאתר בקלות תקלות באופנועים מסוגים שונים, ולתקנן. בנוסף, בהתאם למסלול שבו למדו – יוכלו להשתלב בעבודה במוסכים המתמחים באופנועים ובכלי רכב דו גלגליים נוספים, ואף להמשיך וללמוד בקורסים מתקדמים בתחום, ולנהל מוסכים מסוג זה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי מכונאות אופנועים?

רוצה לדעת יותר על לימודי מכונאות אופנועים?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד לימודי מכונאות אופנועים

חוות דעת של סטודנטים: קורס רכב

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 3.5 מתוך 5

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!

Whatsapp Whatsapp