לומדה - לימודים מקצועיים לחרדים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכון לומדה.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


(בחסות)

לומדה – המכון החרדי ללימודי מקצוע
 
הלכה – למעשה
 
לומדה – המכון החרדי ללימודי מקצוע, קיים מזה כעשרים שנה, והתמחותו בהכשרה מקצועית באמצעות לימודי תעודה בתחומים רבים ושונים, לנשים ולגברים מן המגזר החרדי. בבית הספר מציינים, כי עד כה הכשירו למעלה מ – 10,000 תלמידים שהשתלבו בשוק התעסוקה במקצועות שלמדו. תכני הלימוד והקורסים המוצעים במכון מותאמים לביקוש הקיים בשוק הפתוח, וכן לתכנים המוכתבים על ידי גופים שונים לצורך קבלת הסמכות העומדות בתקנים. לבית הספר סניף בירושלים וסניף בביתר.
 
על הלימודים
 
הלימודים במכון זה נערכים במסגרת המקפידה על צביון חרדי, על פי כל כללי ההלכה ובהתאם למנהגים הקיימים במגזר זה. לפיכך, קיימת במכון הקפדה על צניעות ועל ערכים יהודיים נוספים, וכל מסלולי הלימוד נערכים בהפרדה מוחלטת בין גברים ונשים. רמת לימודים גבוהה קיימת בכל הקורסים השונים הנערכים בבית הספר, וההוראה מתבצעת על ידי אנשי מקצוע מיומנים ומומחים בתחומם. כמו כן, הסטודנטים זוכים להשתמש בכל המעבדות, הציוד ובתי המלאכה המצויים ברשות בית הספר, ולהתנסות באופן מעשי במקצועות הלימוד במהלך תקופת ההכשרה.
 
אפשרויות הלימוד
 
במכון לומדה מציעים מספר מסלולי לימוד זהים לנשים ולגברים, במסלולים נפרדים – בתחומי החשבונאות וניהול הכספים, כמו גם בתחום מקצועות המטבח, המולטימדיה והעיצוב הגרפי. מסלולי לימוד נוספים לגברים בלבד מוצעים בתחומים כהוראה וחינוך, טכנאות לסוגיה השונים, מחשבים, נדל"ן, פיננסים, פרסום ועוד. המסלולים הייחודיים לנשים מוצעים בתחומים כמזכירות ומינהל, צילום ומקצועות התרפיה.
 
מתכונת הלימוד
 
מתכונת הלימוד משתנה בין הקורסים, וכך גם היקף ההכשרה. הקורסים ערוכים במתכונת של פעם אחת עד שלוש פעמים בשבוע בהתאם למסלול, והמפגשים מתקיימים בשעות הבוקר או בשעות הערב. קורסי הבוקר מיועדים בעיקר לנשים, בעוד שמסלולי הגברים נלמדים רק בשעות הערב ואחר הצהריים.
 
תנאי הקבלה
 
תנאי הקבלה, אף הם משתנים בין הקורסים; בחלק מהם לא נדרשים כל תנאי קבלה, והם פתוחים לכל המעוניין. באחרים יש להציג ידע קודם או הסמכות קודמות בתחום. בקורסים נוספים נדרשים המועמדים להיבחן בבחינת התאמה למקצוע ולעבור ריאיון אישי. תנאים נוספים הנדרשים בחלק מן המסלולים הם 12 שנות לימוד, ידע במתמטיקה, ואף תואר ראשון או תעודת הוראה בחלק מן התכניות.
 
הכוון מקצועי
 
המגוון הרחב של הקורסים המוצעים בלומדה – המכון החרדי ללימודי מקצוע מאפשר לכל גבר או אישה המבקשים לרכוש לעצמם מקצוע מעשי, למצוא את מסלול הלימודים המתאים לו. בבית הספר מציעים למתעניינים שירות של אבחון מקצועי באמצעות מבחן תיל; זהו מבחן ממוחשב שבו נבדקים כישוריו ונטיותיו הטבעיים של המועמד, כדי לסייע לו בקבלת ההחלטה המתאימה לו ביותר ובבחירת המקצוע, שיהלום את מכלול אישיותו ויכולותיו.
 
חובות הלימוד במסלולים
 
על הסטודנטים בכל המסלולים להיות נוכחים ב – 85% לפחות מן השיעורים בקורס ולהגיש את העבודות, הפרויקטים והמטלות הנדרשים במהלכו. בקורסים שבהם נערכים מבחנים מטעם בית הספר, נדרשים הסטודנטים להשיג ציון של 70 לפחות. בקורסים שבהם מתקיימות בחינות מטעם גופים חיצוניים לצורך קבלת תעודת ההסמכה, הסטודנטים אחראים להירשם עצמאית לבחינות ולשלם את האגרה הנדרשת בעבורן. תשלום האגרות הללו אינו כלול בשכר הלימוד. בנוסף, הנשים הלומדות בבית הספר נדרשות לעמוד בכל הלכות הצניעות הקבועות בתקנון הנשים.
 
מלגות והלוואות לימודים
 
למכון לומדה שיתופי פעולה עם מגוון רחב של גופים, וחלקם אף מעניקים אפשרות לקבלת מלגות והלוואות לסטודנטים, בהתאם לתנאים מסוימים. בין הגופים שעמם מקיים המכון שיתופי פעולה מסוג זה נמצאים גם משרד התמ"ת, עיריית ירושלים, משרד המדע, מט"י ירושלים, קרן הלוואות של הג'וינט, הרשות לתעסוקה וקרן קמ"ח. הקריטריונים לקבלת ההלוואות או המלגות משתנים בין הגופים המסייעים השונים, וכך גם גובה המענק שאפשר לקבל מהם. חלק ממסלולי הלימוד אף מסובסדים באופן מלא על ידי הגופים הללו.
 
לסיכום
 
בתום הלימודים במסלולים השונים בלומדה – המכון החרדי ללימודי מקצוע, יהיו הבוגרים בעלי ידע ובעלי הסמכה מקצועית בתחום שאותו למדו. בחלק מן המסלולים זוכים הבוגרים בהסמכה מקצועית ממשלתית מוכרת - מטעם משרד התמ"ת, מועצת רואי החשבון, או לשכת יועצי המס (בהתאם לתחום הלימודים). כדאי לדעת, כי למכון זה שיתופי פעולה מקצועיים עם כל הגופים שבאמצעותם אפשר לקבל מימון ומלגות, ובנוסף – גם עם גופים כשירות התעסוקה הישראלי וכ"מפתח – מרכז פיתוח תעסוקת חרדים". הבוגרים יוכלו להסתייע בכל אלה כדי להשתלב בתעסוקה המתאימה להם, בהתאם לתחום הלימודים המקצועי שבו התמחו.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

עוד מסלולי לימוד - מכון לומדה

חוות דעת של סטודנטים על מכון לומדה

התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכון לומדה
27/06/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

רמת המרצים, הנגישות לקמפוס , החברה.

על הקמפוס

משפחתי נגיש דואג ומסביר פנים

מכון לומדה
28/04/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שזה מיוחד לנשים חרדיות וגם מאפשר עבודה ולימודים במקביל שזה דבר חשוב מאוד

על הקמפוס

הקמפוס ברמה מקצועית גבוהה וטובה. החומר מוסבר היטב. יחס טוב לסטודנטים.


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    המרכז האקדמי לב1,451 חוות דעת

  • 4.1

    האוניברסיטה הפתוחה1,263 חוות דעת

  • 4.1

    הקריה האקדמית אונו1,096 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp