מכון כרם בירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי חינוך והוראה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכון כרם.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכון כרם – מכון לחינוך הומניסטי יהודי, מייסודה של כל ישראל חברים
 
מכון כרם לחינוך הומניסטי יהודי הוא בית להכשרת מורים בצורה אחרת. אחרת, משום שבמקום לא נערכים מבחנים, ההוראה מושתת על ערכי שוויון ושיח פתוח בין הסטודנטים למורים, ומלמדים בו מתוך השקפה הומניסטית פלורליסטית. המכון שוכן בירושלים, בבית אבן מוקף בגנים, והאווירה בו מעודדת הרחבת אופקי למידה מתוך עניין ומעורבות בפעילות קהילתית ואקדמית.
 
עיקר עיסוקו של מוסד אקדמי זה הוא בפיתוח אנשי הוראה משכילים. למטרה זו, מציעים בו תכנית להסבת אקדמאים להוראה במוסדות החינוך העל יסודיים, הן במגזר הדתי והן במגזר החילוני. הלימודים מיועדים לבעלי תואר ראשון במגוון תחומים, ובסיומם זוכים הסטודנטים בתעודת הוראה מטעם המכון. החל משנת 2006, זוכה המכון לשיתוף פעולה מצד המכללה האקדמית לחינוך על שם דוד ילין.
 
תכנית הלימודים
 
הלימודים במכון כרם נחשבים תובעניים יותר מן הלימודים בתכניות של מוסדות מקבילים. יחד עם זאת, הפתיחות בה מנוהל המכון מאפשרת התנהלות קלה ואישית יותר לכל תלמיד. תכנית הלימודים אורכת בין שנתיים לארבע שנים, וכוללת שנת הסמכה מעשית בהיקף של שליש משרה. הסטודנטים מחויבים בלקיחת קורסים רבים בנושאים משלימים, אשר מגדילים את היכרותם עם עולמות תרבותיים שונים, כשהמטרה היא להעמיד מורים בעלי ידע רחב ומגוון.
 
מתכונת הלימוד
 
תכנית ההכשרה להוראה כוללת 12 שעות בשבוע המוקדשות ללימודי חינוך, ו - 16 שעות שבועיות של לימודים משלימים בקורסים מרחיבי דעת שונים, המחולקים לשלושה אשכולות: יהדות, הומניסטיקה ואמנות. 12 שעות נוספות מיועדות להתנסות מעשית, הנחלקת להוראה "דיאלוגית" (שמטרתה לעורר שיח על ידי דיבוב התלמיד והעצמתו), והתנסות בתחום ההתמחות מול כיתה. מסגרת הלימוד היא קטנה ואינטימית, כאשר בכל מחזור יש כיתה אחת, המונה כשלושים סטודנטים. בכל שנה יוצא המחזור השנתי לסיור לימודי בבתי ספר בארץ.
 
נושאי לימוד והתמחות
 
הסטודנטים זוכים להכשרה בהוראה במקצועות: יהדות, מדעי הרוח, אזרחות, מדעי החברה, אמנויות, אנגלית ומדעים. לשם ההסמכה להוראה בתחומים מדעים ואנגלית זוכה המכון לשיתוף פעולה מצד מכללת דוד ילין. להחלטה על ההתמחות ישנה השפעה רבה על האופן שבו תתנהל ההתנסות המעשית, וכן השפעה על בחירת הקורסים המשלימים. בתום ההכשרה, זוכים הבוגרים לליווי אישי בשנת ההוראה הראשונה שלהם, מטעם מנחה הבקי בתחום התמחותם.
 
קהל יעד ותנאי קבלה
 
ללימודים במכון כרם מגיעים כל אלה החפצים בפתיחת אשנב ללמידה מרחיבה בנושאים מגוונים, ובתפקיד בתחום החינוך והוראה. המכון מקבל ללימודים רק אנשים שמילאו שירות צבאי או שירות לאומי. בנוסף, על מנת להתקבל למכון צריך להחזיק בתואר ראשון באחד מתחומי מדעי החברה, מדעי הרוח, מדעי ההתנהגות ומדעי החיים. בנוסף, הקבלה מותנית בראיון אישי.
 
מלגות
 
במידה והתקבלתם ללימודים במוסד זה, תוכלו לזכות בפטור ממחצית שכר הלימוד, בתמורה להתחייבות מצדכם לשמש כמורים בשליש משרה לפחות, לתקופה של שלוש שנים. בנוסף, תלמידים המגיעים ממעמד סוציו אקונומי נמוך, יוכלו לקבל מלגות סיוע מטעם קרן כי"ח – כל ישראל חברים.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

חוות דעת של סטודנטים על מכון כרם

התקבלו 8 דירוגיםבציון ממוצע: 4.4 מתוך 5

מכון כרם
10/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האוירה במקום נעימה מאד. זה לא דומה לאוניברסיטה או למוסד אחר גדול והמוני, נעים להגיע לשם, נעים לדבר ע קרא עוד...

על הקמפוס

כרם הוא מקום מזמין, המיקום שלו מושלם, זו פינה שפויה ונינוחה בלב העיר.

מכון כרם
08/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

האוירה במכון כרם היא מדהימה, זאת בנוסף ליחס האישי והאינטימיות שנובעת מהיות המכון קטן ואקסקלוסיבי.

על הקמפוס

מדובר בקמפוס קטנטן ואינטימי, שבו כל התלמידים מכירים אחד את השני ויושבים יחד במדשאה בהפסקות. המכון נמ קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss

התאמה לתפקיד בחינוך והוראה

מאת: ד"ר ענת רפופורט

לפנייך מספר אמירות, עלייך לדרג אותן בסולם של אחד עד שלוש. כאשר 1 מדורג כנמוך ביותר (האמירה לא מאפיינת אותך) ו - 3 כגבוה ביותר (מאוד מאפיינת אותך).
נותרו לך עוד 20 שאלות
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)
 • (מ: 1 - במידה מועטה, עד 3 - במידה רבה)

מעל 28,866 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.1

  האוניברסיטה הפתוחה1,260 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא חינוך והוראה

מיכל דליות
מיכל דליות, שאותה אתם כנראה מכירים כ"סופר נני", הגיעה לקריירה בהנחיית הורים אחרי עשייה ענפה בהוראה וגם היום רואה את עצמה כאשת חינוך. לדעתה, התשוקה למקצוע היא אחד הדברים שבונים "מורים לחיים":
"למורה יש השפעה אדירה. אני חושבת שמה שהופך מורה למורה בלתי נשכח, הוא העובדה שהוא מעביר את החומר בהתלהבות גם אחרי שנים במקצוע."
ומה התכונות שחשובות לדעתה לכל מורה?
"מורה צריך להיות בעל כריזמה וגם בעל תשוקה גדולה לעשות טוב. הוא גם צריך את הכלים המתאימים כדי לא להתייאש לאורך הדרך. לכן בעיני הצלחה בתחום החינוך מורכבת מרצון להמשיך לעמוד במשימה למרות כל המכשולים בדרך, וגם מהמשך הלימודים והעשרה."
מיכל דליות
אשת חינוך והוראה
Whatsapp Whatsapp