מכון אבני

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודי עיצוב?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מכון אבני לאומנות ועיצוב.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מכון אבני

מכון אבני לאמנות ועיצוב בתל-אביב, נחשב לאחד מבתי הספר הגדולים, המוערכים והוותיקים ביותר בתחום לימודי עיצוב ואומנות. במהלך שנות פעילותו הכשיר המכון שורה ארוכה ומפוארת של אמנים ישראלים וסגל ההוראה המלמד בו כולל את טובי האמנים והמעצבים בארץ.

 

מכון אבני מציע מגוון מסלולים להוראת האמנויות הגבוהות והעיצוב, כאשר תוכניות ההכשרה מתפתחות באופן תמידי ומתפתחות בהתאם לאמנות העכשווית. המכון שומר על מעמדו כמוביל בתחומי העיצוב השונים והוא מוביל בהתנהלותו ובשיטות הלימוד שבו. במוקד העשייה של המכון נמצאים הסטודנטים לאמנות ולעיצוב אשר רוכשים את הכלים האמנותיים, המעשיים והעיצוביים הטובים ביותר ומפתחים את אמירתם האישית והיצירתית.

 

תוכניות הלימודים במסלולים השונים משלבות בין הידע החדש, הניסיוני והנועז לבין הידע המסורתי, האמנותי והעיצובי והסטודנטים והמנחים במכון מקיימים ביניהם מפגשים הדדיים ברמות שונות. הלימודים במכון מציעים ללומדים חופש פעולה מלא והדרגתי ולבסוף אלו אחראיים באופן מלא על יישום היצירה האמנותית והעיצובית.

 

בשנת 2000, מכון אבני החל לשתף פעולה עם האוניברסיטה הפתוחה וזאת בכדי לאפשר לסטודנטים לקבל עם סיום המסלול תואר אקדמי של האוניברסיטה הפתוחה. תכנית הלימודים במסלול זה היא איכותית ומיוחדת וחשיבותה אינה נמדדת רק בקבלת התואר האקדמי, אלא גם בשיטת ההוראה המיוחדת המעגנת בתוכה תכנית בסיסית ללימוד מדעי האמנויות והעיצוב ושאיפה להביא לרמת מקצועיות גבוהה בשנים ג' ו-ד'.

 

הלימודים במכון

 

מכון אבני משלב בשלוש ממחלקותיו: מחלקת עיצוב תקשורת חזותית, מחלקת עיצוב תעשייתי ומחלקת עיצוב תקשורת אינטראקטיבית, מסלול הכשרה לתעודת הנדסאי מטעם מה"ט, מסלול זה מהווה למעשה צעד מהמגמה הכללית במכון אשר מתמקדת בהכשרה רחבה ומגוונת לסטודנטים.

 

בנוסף לכך, המכון מספק לסטודנטים הלומדים במסלוליו את הכלים, הטכניים והאמנותיים הנדרשים לעבודה ומעודד אותם להשתמש בכלים אלה לצורכיהם.

 

מכון אבני ומסורתו ארוכת השנים שומר על ייחודיות ומקוריות וזאת על אף השינויים הרבים שהתחוללו באקלים האמנותי והחינוכי. הרוח הזאת, מתאפיינת בפלורליזם, בסובלנות וביכולת ביצוע רב-כיוונית וכן בהתפתחות יצירתית ובהקמת מסגרות ומסלולי לימודים רב-שנתיים בתחומי האמנות ובתחומי העיצוב.

 

מחלקות לימוד

 

מכון אבני מפעיל מגוון מסלולים בשש מחלקות לימוד:

 

לצד מסלולי הלימוד הסדירים המכון מציע גם מסלולים ללימודי חוץ ובהם קורסים בתחומי האמנות והעיצוב, סדנאות אמנים ומכינות שונות. לימודים אלה מתקיימים במסגרת "היחידה ללימודי חוץ" והם מונעים מהצורך של הרבה אנשים בהשכלה לא פורמאלית ומתוך סקרנות ואהבת האמנות.

 

סגל ההוראה ביחידת החוץ מונה מורים אמנים/מעצבים וותיקים וצעירים, מהמובילים והאיכותיים ביותר בארץ ואלה מבטיחים רמת עשייה ורמת לימוד גבוהה. הסטודנטים משתלבים ומשתתפים באירועים שונים שמקיים המכון, אם בתחום העשייה האמנותית ואם בתחום ההרצאות העיוניות.

 

להלן היצע הקורסים של מכון אבני בתחום העיצוב והאומנות:

קורס רישום וציור מודל עירום:

 

מטרת הלימודים בקורס זה הינה הקניית כלים להתבוננות ולקבלת מושג דימוי הגוף על משטח דו-מימדי. בקורס עובדים עם מודל עירום, מכירים את אנטומיית הגוף, מתנסים בחומרי עבודה רבים ומגבשים קו אישי.

קורס רישום אקדמי:

 

הרישום והקו נחשבים לאמצעי הביטוי הראשוני בכל סוגי הרישום. הלימודים בקורס זה עוסקים בהיבטים הבאים: קומפוזיציה: מיקום הרישום על גבי הדף, נקודת מבט: הזווית ממנה מתארים את הדימוי ברישום. חלל: אופן ההתייחסות למרחב בו נמצא הדימויי המצוייר.

קורס רישום וציור מתחילים:

 

מטרת הלימודים בקורס זה היא התנסות ברישום לצד שימוש בחומרים מגוונים
ושיטת עבודה שונות. הקורס מקנה מיומנויות טכניות, עבודה דו מימדית, היכרות עם מושגים בסיסיים מהתחום ועוד.

קורס רישום וציור מתקדמים:

 

קורס זה מיועד לתלמידים בעלי רקע ברישום ובציור או לבוגרי קורס רישום וציור מתחילים. מטרת הלימודים בקורס זה היא פיתוח יצירתיות אישי ויכולות ביטוי ויזואליות. הקורס מקנה לתלמידים מיומנויות לפיתוח זהותם כאומנים.

קורס ציור באקוורל - צבעי מים:

 

קורס זה מקנה את מיומנויות העבודה עם צבעי המים, לצד מיומנויות הציור. מטרת הלימודים בקורס היא שמירה על היתרונות של צבעי המים ולנצל אותן ליצירה.

קורס ציור ורישום ריאליסטי פיגורטיבי:

 

מטרת הלימודים בקורס הינה הבנת הרישום והציור באמצעות הגוף האנושי. הגוף כמושא לרישום, יצירת פורטרט אנושי. במהלך הקורס יילמדו הנושאים: מבנה הגוף, תנועת הגוף, הבעות הפנים, רישום פיגורטיבי, יסודות הרישום והציור הקלאסי, התבוננות, פרופורציות ועוד.

קורס איור:

 

הלימודים בקורס זה מתאימים לבעלי ניסיון קודם ברישום, לצד יכולת הבנה ספרותית גבוהה, שכן הלימודים בקורס צמודים לטקסטים ספרותיים. במהלך הלימודים בקורס לומדים הסטודנטים טכניקות איור שונות, כגון: קומיקס, קריקטורה, רישום אופנה, איור לספרות ועוד.

 

קורס פיסול מתחילים:

 

קורס זה הינו קורס חוויתי ויצירתי המקנה לסטודנטים את הכלים הנחוצים לעבודת הפיסול, בנוסף להיכרות עם מושגי יסוד חשובים בתחום. במהלך הקורס נחשפים התלמידם לתהליך היצירה במלואו, לשיטות העבודה, לחומרים וליצירות של אומנים מוכרים.

 

קורס פיסול למתקדמים:

 

קורס זה מיועד לבוגרי קורס פיסול למתחילים, או לבעלי נסיון ורקע חופף בתחום. הלימודים בקורס מקנים לסטודנטים טכניקות מתקדמות בעבודת הפיסול, כגון: יציקות, פיסול מודלים ועוד.

 

קורס פיסול קרמי:

 

לימודים אלו מקנים לסטודנטים מושגי יסוד בתחום הקרמיקה, החומרים הנדרשים לעבודה וטכניקות הפיסול הבסיסיות, כגון: לחיצה, משטחים, גוש, חוליות, טקסטורות, שריפות ועוד.
טקסטורות, צבעי אנגוב ושריפות.

 

קורס פיסול פיגורטיבי:

 

קורס פיסול זה הינו קורס המבוסס על היכרות אנטומית של גוף האדם, מיומנויות העבודה עם חומר קרמי שעתיד לעבור זיגוג ושרפה. בין הנושאים הנלמדים בקורס זה: התבוננות בגוף האדם, הצגת גוף האדם בתלת מימד, מיומנויות הפיסול הקרמי ועוד.

 

קורס צילום למתחילים:

 

קורס זה הינו קורס מקצועי שמטרתו היא היכרות ובקיאות בתפעול המצלמה הדיגיטאלית.

קורס הדפס ותחריט למתחילים:

 

קורס זה עוסק בטכניקות ההדפס והתחריט. בין הנושאים הנלמדים בקורס: מהו הדפס, תחריט יבש, שעווה רכה, שעווה קשה, תחריט סוכר, אקווטינטה ועוד.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.

חוות דעת של סטודנטים על מכון אבני לאומנות ועיצוב

התקבלו 42 דירוגיםבציון ממוצע: 3.6 מתוך 5

מכון אבני לאומנות ועיצוב
05/09/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

התנהלות לא מקצועית, לעיתים קורסים לא רציניים ומקצועיים, כנ״ל לגבי חלק מהמרצים. חבל כי אני חושבת שיש  קרא עוד...

על הקמפוס

המזכירות מעבירה מסרים ודי מתקתקת, פניות לראש מדור לימודים ו/או לראש המחלקה לא מקבלות מענה מידי ולפעמ קרא עוד...

מכון אבני לאומנות ועיצוב
29/06/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מרצים ברמה גבוה מאוד אבל התחזוקה של המקום קטסטרופלית ולא מכבדת

על הקמפוס

לא ממש אפשר לקרוא למוסד קמפוס-אין חניה לסטודנטים והמבנים מתפרקים ובקושי יש מיקרוגל לחימום מזון


לכל חוות הדעת
ssssssssss

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.1

    מכון טכנולוגי חולון588 חוות דעת

  • 4.1

    המכללה האקדמית אשקלון454 חוות דעת

  • 4.1

    האקדמיה בבצלאל984 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp