קורס מידענות וספרנות באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
קורס מידענות וספרנות באוניברסיטת חיפה

קורס מידענות וספרנות  לתעודה באוניברסיטת חיפה

 

קצת על התכנית למידענות וספרנות של אוניברסיטת חיפה...

 

מהו מקצוע הספרנות? כיום אנו ללא ספק חווים בעידן אחר, עידן בו האינפורמציה כמעט ואיננה מוגבלת ולכולנו ישנה גישה לכמויות ידע בלתי נדלות. עם זאת, כדי שהמידע הזה יהיה נגיש בעבורנו, יש צורך באנשי מקצוע שישמרו עליו, יארגנו אותו וינהלו אותו בחכמה.

 

הצורך במידענים במוסדות שונים וארגונים, הולך וגובר מדי יום וזאת מכיוון שמידענים אלו בעלי מיומנות גבוהה במיוחד באיתור של מידע, בבניית מאגרי מידע, בשליפת המידע, בשימוש בשיטות חיפוש עדכניות וחדישות ועוד.

 

קיראו על:

 

מטרת הלימודים

 

מטרת תוכנית הלימודים לתעודה בספרנות ומידענות היא הכשרת הסטודנטים כמידענים וספרנים אשר יעסקו בענפים השונים של מאגרי המידע. הלימודים בחוג זה מקנים לסטודנטים הבנה מעמיקה ויסודת, מיומנויות וכלים בניהול המידע, בארגון המידע ובאגירת המידע במוסדות וארגונים שונים.

 

כמו כן עוסקים הלימודים לקורס זה בשיטות מקצועיות וחכמות לקטלוג, למיון ולאחזור המידע. הסטודנטים רוכשים מיומנויות לעבודה עם קהל, בעיקר בייעוץ, לומדים כיצד יש להתייחס לאוספים ולרכוש, כיצד ניתן לעבוד בסביבה הוירטואלית, לשמור על אתיקה מקצועית וכדומה.

 

בשנים האחרונות הפך מקצועו של הספרן למבוקש בתחומים הציבוריים, האקדמיים והעסקיים. הצורך בספרנים ומידענים מקצועיים ובעלי השכלה אקדמית רחבה הוא הכרחי לקיומן של ספריות אקדמיות, ספריות מחקר, ספריות בתי ספר, מרכזי מידע, ספריות בארגונים ובמוסדות חשובים, כגון: בתי משפט, מפעלי תעשייה והייטק, גופים ממשלתיים ועוד.

 

תוכנית לימודים

 

לימודי מידענות וספרנות של אוניברסיטת חיפה מעניקים לסטודנטים בסיסי עיוני חזק לצד מיומנויות מקצועית – טכנולוגיות והתנסות מעשית. במהלך שנת הלימודים השנייה עוברים הסטודנטים של תוכנית זו, פרקטיקום מעשי במגוון של מרכזי מידע בקהילה.

 

משך הלימודים

 

הלימודים בתוכנית לימודים זו לתעודה נפרשים על פני שנתיים אקדמיות.

 

תנאי קבלה

 

להלן תנאי קבלה לקורס בספרנות ומידענות באוניברסיטת חיפה: המועמדים צריכים להציג תואר ראשון- בציון "טוב" לפחות, לדעת אנגלית ועברית ושפה זרה, להיות בעלי ידע בהפעלת יישומי מחשב (ידע אשר ייבדק בטרם תחילת הלימודים במסלול), לעבור ראיון אישי ולהפגין ניסיון מעשי במידענות או בספרנות. בעלי תואר ראשון בחינוך יידרשו ללמוד גם קורס בחירה בהיקף 2 נקודות זכות.

 

 

אפשרויות תעסוקה בתום הלימודים

 

עם סיום הקורס, בוגרי החוג לספרנות ומידענות יכולים להשתלב במשרות רבות בארגונים ומוסדות שונים, ביניהן: עבודה במגזר העסקי או הציבורי, באקדמיה או בארגונים תעשייתיים שונים. בוגרי החוג למידענות וספרנות של אוניברסיטת חיפה משתלבים במקומות עבודה בצורה מקצועית יותר, שכן הם מגיעים עם ידע תיאורטי ומעשי. כמו כן, קיימים הרבה גופים אשר נמצאים בקשר מתמיד עם תוכנית לימודים זו, במטרה מכוונת לקלוט את בוגרי התוכנית במקומות העבודה.
 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על קורס מידענות וספרנות - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
29/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מוסד הלימודים קרוב לבית ומציע לימודי ספרנות ברמה אקדמית.

על הקמפוס

קמפוס רב גוני, יותר דוברי ערבית מדוברי עברית. לא אוהבת במיוחד לבוא לכאן.

טיפים

ממליצה ללמוד ספרנות ומידענות באוניברסיטה רק אם יש תוכניות לעבוד בחו"ל. אם לא - עדיף ללמוד במכללה.

אוניברסיטת חיפה
31/08/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הקמפוס גדול ויש הליכה ומדרגות לכמה מקומות (ארומה, משרדי החוג). מעבר לזה הוא ממש קרוב לבית ופתוח ומז קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp