רוצה פרטים על מטרות מבחן הפסיכומטרי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מטרות המבחן פסיכומטרי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מטרות מבחן הפסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מטרות המבחן הפסיכומטרי

לכולנו ברורה החשיבות הגדולה של המבחן הפסיכומטרי מבחינת ההשפעה שלו על עתידנו המקצועי, אך לא לכולנו ברורות המטרות שלו מבחינת העולם האקדמי.

 

מדוע בכלל יש מבחן פסיכומטרי ומה הוא מנסה ליצור? השאלה על כך היא מסובכת למדי, והויכוח על האפקטיביות של המבחן הוא ויכוח שנמשך שנים ארוכות, אך רוב האנשים מסכימים על שני דברים עיקריים - המבחן הפסיכומטרי הוא הכלי המרכזי באמצעותו מוסדות הלימוד השונים ממיינים את המועמדים שלהם בצורה יעילה יחסית, והמבחן גם מצליח לחזות, בצורה מדויקת יחסית את סיכויי ההצלחה של המועמדים הללו בעולם האקדמי.

המבחן הפסיכומטרי למיון המועמדים לאקדמיה

אז לפני שאתם נרשמים לקורסים, לומדים ומבלים שעות ארוכות בפתרון תרגילים, כדאי שתדעו שאת כל החודשים הארוכים הללו את מקדישים בעיקר על מנת שלאוניברסיטאות ולמכללות תהיה דרך אפקטיבית למיין ולסנן אתכם. הרי לא כולם יכולים להתקבל לרפואה, מחשבים או משפטים, ולמוסדות הלימוד חייב להיות קריטריון מסוים, אשר על פיו יוחלט מי יתקבל ומי לא. קריטריון חשוב אחד הוא כידוע ממוצע בחינות הבגרות ואילו הקריטריון השני (והלא פחות חשוב) הוא כמובן הפסיכומטרי.

כמעט בכל מוסד לימודים שתרשמו אליו, יש צורך בהצגת הציון הפסיכומטרי, והמבחן הזה הפך לאחד מהמדדים העיקריים, אשר על פיהם יוחלט אם תתקבלו לחוג אליו נרשמתם. במוסדות לימוד רבים, המשקל של המבחן הפסיכומטרי הוא 50%, אך עניין זה משתנה בין מוסדות הלימוד השונים.

כמובן שמלבד יכולות באנגלית, חשיבה מילולית וחשיבה כמותית יש יכולות נוספות להן תזדקקו על מנת להצליח בלימודים (כמו מוטיבציה, התמדה, השקעה, יצירתיות ועוד), אך אלו הן תכונות שקשה וכמעט בלתי אפשרי למדוד מראש. למוסדות הלימוד יש מספר מוגבל של משאבים, ולכן הם החליטו להסתפק בקריטריונים של ממוצע הבגרות והציון הפסיכומטרי על מנת לסנן את המועמדים שלהם.

כך הפך המבחן הפסיכומטרי לכה חשוב ומשפיע על עתידנו המקצועי.

המבחן הפסיכומטרי חוזה את סיכויי הצלחת המועמדים בעולם האקדמי

בנוסף למדד לסינון, רבים טוענים כי המבחן הפסיכומטרי חוזה בצורה הטובה ביותר האפשרית את סיכויי הצלחתכם בעולם האקדמי. טענה זו היא מעוררת מחלוקת ולא כולם מסכימים איתה, אך לאורך השנים מחקרים רבים הוכיחו כי היא לא רחוקה מהאמת. בכל רחבי העולם ישנם מבחנים פסיכומטריים (או מבחנים הדומים למבחן זה), אשר אחת מהמטרות שלהן היא לחזות את סיכויי ההצלחה של כל מועמד ומועמדת.

 

מוסדות הלימוד רוצים למשוך אליהם את המועמדים הטובים ביותר ולחוגים המתאימים להם ביותר. למבחן הפסיכומטרי חלק חשוב בכך. ליכולת החשיבה שלכם בנושאים כמו אנגלית, חשיבה כמותית וחשיבה מילולית, יש לדעת ראשי האקדמיה בארץ ובעולם קשר לסיכויי ההצלחה שלכם בעולם האקדמי.
המבחן הפסיכומטרי הוא למעשה כלי ההערכה המרכזי הקיים כיום, המאפשר לדרג את המועמדים לאוניברסיטאות ולמכללות על גבי סולם הערכה אחיד והוא כנראה המדד הכי פחות מושפע מהרקע של המועמדים.

אז בפעם הבאה שאתם נגשים למבחן חשוב זה, דעו כי יש לו כמה מטרות חשובות ואתם לא עושים אותו לשווא.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מטרות מבחן הפסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על מטרות מבחן הפסיכומטרי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

רוצה לדעת מה לעשות עם החיים שלך?


יש לך הזדמנות לעשות צעד משמעותי בחיים שלך עוד היום! 

חוות דעת של סטודנטים: פסיכומטרי

התקבלו 44 דירוגים בציון ממוצע 4.0 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp