לימודי היסטוריה של עם ישראל בעת החדשה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר

אוניברסיטת אריאל

אהבת? שתף ב:

לימודים בחוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה באוניברסיטת אריאל בשומרון


באוניברסיטת אריאל בשומרון פועל החוג להיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה, חוג זה מקנה לסטודנטים פרספקטיבה רחבה שיכולה לסייע להם לעסוק בהוראת היסטוריה במגוון של מסגרות וכן להכשיר אותם לקראת עיסוק במחקר אקדמי. הלימודים בחוג מספקים מידע מעמיק ועשיר למי שמתעתדים להשתלב בפוליטיקה או במערכות השלטון והחברה במדינת ישראל.


באפשרות בוגרי החוג להשתלב בבתי ספר יסודיים ובבתי ספר על יסודיים וכן לפעול בזירת החינוך הבלתי פורמלית, כגון מתנ"סים או שליחות עלייה בקהילות ישראל בתפוצות. בוגרים שמעוניינים בכך יכולים להמשיך לתואר שני במורשת ישראל שמתקיים באוניברסיטת אריאל, או לפנות לתואר שני בתחומי ההיסטוריה השונים במוסדות אקדמיים אחרים בארץ.


תכנית הלימודים


הלימודים בחוג מקנים לסטודנטים ידע מעמיק בהיסטוריה של עם ישראל בעת החדשה, הם שמים דגש על תהליכים מרכזיים אשר התחוללו בעם ישראל במהלך מאתיים השנים האחרונות, בארצות האסלאם וכן בארצות הנצרות. הסטודנטים עורכים ניתוח היסטורי של התקופה, שמתקיים בראי התפתחויות היסטוריות שהיהודים עברו מהעת העתיקה וימי הביניים ועד העת החדשה. דרך מגוון של קורסים שמתקיימים בחוג, הסטודנטים יכולים לבחון מגוון של נושאים, בהם הכרת תהליכים היסטוריים, תולדות העם היהודי לדורותיו, לאומיות יהודית, תולדות האנטישמיות ועוד מבחר נושאים. הלימודים מעניקים ידע במרכזים שונים בהם חי העם היהודי, כגון בארצות האסלאם, באירופה המערבית ובארצות הברית, מה שמאפשר לסטודנטים לעסוק בהמשך דרכם בהוראה ובמחקר בתחומים אלה.

 


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים בחוג הוא כשלוש שנים. האוניברסיטה מאפשרת לשלב את הלימודים עם שלל חוגים ומחלקות, במסגרת לימודים במסלול דו חוגי. בין השילובים המומלצים, ניתן לשלב את הלימודים עם החוג ללימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה, אשר חושף מקרוב להיסטוריה הנלמדת דרך השתתפות בחפירות ארכיאולוגיות ובסיורים לימודיים שמתקיימים בזמן הלימודים. שילוב נוסף שמומלץ לסטודנטים הוא עם החוג לספרות עברית, שילוב זה מאפשר לסטודנטים להכיר את ההיסטוריה היהודית ואת אוצרות הרוח של העם היהודי דרך היצירה העשירה והמגוונת שהתהוותה מן העת העתיקה ועד לימינו.


על מוסד הלימוד


באוניברסיטת אריאל פועלת הפקולטה למדעי החברה והרוח, שבה מערכים מגוון של מסלולי לימוד. בין התכניות המתקיימות נכללות לימודי כלכלה ומנהל עסקים, לימודי מדעי ההתנהגות, לימודי מזרח תיכון, לימודי מדעי המדינה, לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לימודי כלכלה, לימודי ארץ ישראל וארכיאולוגיה, לימודי קרימינולוגיה, לימודי פסיכולוגיה ולימודים במסלול רב תחומי לתואר ראשון.

 

נוסף על כך, בפקולטה פועלות תכניות לתואר שני המאפשרות לסטודנטים להעמיק את הכשרתם ולצבור כישורי מחקר נוספים. עוד פועלים באוניברסיטת אריאל פקולטה להנדסה, בית ספר לתקשורת, בית ספר לארכיטקטורה, פקולטה למדעי הטבע ובית ספר למדעי הבריאות. האוניברסיטה מפעילה גם מכינות קדם אקדמיות המסייעות למועמדים שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים האקדמיים.


תעודה


הבוגרים אשר עומדים בהצלחה בכל הדרישות במסגרת הלימודים זכאים לקבל תואר ראשון B.A. מטעם אוניברסיטת אריאל בשומרון. ניתן לשלב את הלימודים במחלקה זו עם תעודת הוראה בהיסטוריה של עם ישראל.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל

מתוך פורום אוניברסיטת אריאל

מסלול MBA עם תזה
דניאל
1 תגובות
לימודי אנגלית למבוגרים באריאל
תיקי היימן
1 תגובות
קבלת ספרים למכינה קדם אקדמאית
בן
1 תגובות
עוד אפשר להירשם להנדסת תעשייה וניהול באוקטובר?
לין
1 תגובות
מכינה בפיזיקה - מבחן ללא קורס
נועם
1 תגובות
לאיזה תחומים אפשר להתקבל בלי פסיכומטרי?
אורלי
1 תגובות
התחשבות בקורסים של האוניברסיטה הפתוחה
דניאל
1 תגובות
קבלה להנדסת תעשייה וניהול
נאגי אמארה
1 תגובות
קורסי רשות לשנה א בסיעוד
דוד
1 תגובות
האם יש קורס פראמדיקים יג יד?
Tali
ללא תגובה
ראיון קבלה להסבה לעבודה סוציאלית
אריאלה
1 תגובות
קבלה לפיזיותרפיה על סמך ממוצע בגרות
לינוי
1 תגובות
דרישות קבלה למדעי המחשב באוניברסיטה
מטילד אנטון
1 תגובות
מסלול הארבע שנתי לרפואה
חי'ה
3 תגובות
קבלה ללימודי רפואה באוניברסיטה
דגנית רובין
1 תגובות
לכניסה לפורום

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם