רוצה פרטים על מועדי בגרות 2019 - 2020?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מועדי מבחני בגרויות - מועדי בגרויות חורף, בגרויות קיץ 2019 - 2020

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מועדי בגרות 2019 - 2020? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בחינות הבגרות - מועדי בחינות בגרות - כל המועדים לשנת 2019 - 2020

 

בחינות הבגרות נערכות כל שנה על ידי משרד החינוך לסיכום 12 שנות הלימוד במערכת החינוך ובמיוחד בבית הספר התיכון. תעודת הבגרות – ובהתאם אליה – בחינות הבגרות –  כוללות מינימום של 21 יחידות לימוד במקצועות שונים על פי הנקבע במשרד החינוך. תעודת בגרות מלאה היא תנאי חובה במרבית, מוסדות הלימוד, לצורך קבלה ללימודים אקדמיים והיא אף מועילה בפני עצמה לפתיחת דלתות בעתיד. היכנסו לקרוא על מבנה תעודת הבגרות ועל הכנה לבגרות.

 

ציוני התעודה, המשקפים את מידת הצלחתם של התלמידים בלימודי התיכון, הם כרטיס כניסה הכרחי ללימודים אקדמיים וכמעט לכל מקצוע בשוק העבודה. מקצועות החובה ללימודי הבגרויות כוללים את הנושאים הבאים: בגרות במתמטיקה, בגרות באנגלית, עברית, היסטוריה, ספרות, תנ"ך ואזרחות. מקצועות הבחירה משתנים בין הנבחנים האינטרניים – אלו שלומדים במוסדות פנימיים של משרד החינוך, והאקסטרניים – אלו הלומדים במרכזי לימוד חיצוניים-פרטיים שאינם במסגרת הלימודים מטעמו של משרד החינוך.

 

מועדי בחינות הבגרות

 

בכל שנה, מתקיימות בחינות הבגרות בשני מועדים מרוכזים – מועד חורף, ומועד קיץ; רוב התלמידים נבחנים בעיקר במועדי בחינות הבגרות בקיץ. במקצועות החובה להיבחן ישנה אופציה להיבחן גם במועדי חורף. מקצועות שלא ניתן להיבחן בהם במועדי החורף הם מקצועות הבחירה המורחבים כמו בגרות בפיסיקה, מדעי המחשב, כלכלה, פסיכולוגיה וכדומה. מקצועות אלה בעיקר לרוב משמשים מקצועות השלמה למספר יחידות הלימוד המינימלי שנדרשים מעבר למקצועות החובה וניתן להיבחן בהם אך ורק במועדי קיץ.

 

מועדי החורף

 

מדי שנה מפרסם משרד החינוך תאריכים מדויקים של בחינות הבגרויות במועדי החורף ויש לבדוק אותם בכל שנה מחדש. עם זאת, ככלל, הבחינות במועד חורף מתקיימות בחודשים ינואר-פברואר. כאשר בודקים את תאריכי הבחינות, חשוב לשים לב למועדים המיוחדים לנבחנים אקסטרניים או אינטרניים.

 

מועדי הקיץ

 

בחודשי הקיץ מתקיימות הבחינות בכל המקצועות לבגרות; את המועדים המדויקים לכל בחינות הבגרות בקיץ מפרסם משרד החינוך מוקדם ככל האפשר כדי לאפשר למוסדות החינוך, למורים ולתלמידים, להיערך בהתאם. הבחינות במועד זה מתקיימות בדרך כלל בחודשים מאי-יולי.

 

אלה הם מועדי בגרויות קיץ 2019 ובגרויות חורף וקיץ 2020 - תשע"ט תש"פ:

 

מקצוע בגרות קיץ 2019 בגרות חורף 2020 בגרות קיץ 2020
בגרות באנגלית יום חמישי, 16 למאי יום חמישי 16 לינואר יום חמישי, 7 למאי
בגרות במתמטיקה יום שני, 20 למאי יום חמישי, 23 לינואר יום חמישי, 14 למאי
בגרות בתנ"ך יום חמישי, 6 ליוני יום שני, 13 לינואר יום שני, 1 ליוני
בגרות בספרות יום שני, 17 ליוני יום חמישי, 6 לפברואר יום שני, 22 ליוני
בגרות בהבעה עברית יום חמישי, 30 למאי יום שני, 6 לינואר יום שני, 8 ליוני
בגרות בהיסטוריה יום שני, 24 ליוני יום חמישי, 20 לינואר יום שני, 15 ליוני
בגרות באזרחות יום שני, 6 למאי יום חמישי, 9 לינואר יום רביעי, 20 למאי

 

בחינות חורף – הזדמנות גדולה

 

בחינה במועדי חורף עשויה להפחית באופן משמעותי את הלחץ הנוצר מעומס הבחינות במועדי הקיץ, וכך לשפר מאוד את סיכויי ההצלחה בכלל הבגרויות. בחינה במועדי חורף מאפשרת לתלמיד פרק זמן ארוך יותר ללימודים לקראת כל בחינה, שבו יוכל להתכונן טוב יותר. כמו כן, בחינה במועד זה תאפשר לאלו שניגשו לבחינה בקיץ לשפר את ציוניהם באחד או ביותר ממקצועות החובה – מועדי החורף מעניקים את האפשרות להיבחן בשנית ללא צורך לחכות שנה שלמה עד מועד הקיץ הבא.

 

כדי להיבחן בבחינות הבגרות במועדי החורף במקצוע אחד או יותר יש להיערך בהתאם – ראשית, חשוב לבחור מקצוע שאתם מרגישים מספיק מוכנים להתחיל ללמוד אותו מבלי שלימודים אלה יפגעו בשאר הלימודים שלכם; כלומר, אם החלטתם, למשל, לגשת לבגרות במתמטיקה במועד החורף, חשוב שתרגישו שאתם מספיק מוכנים ושכל שעליכם לעשות לקראת הבחינה הוא לחזור על החומר ולתרגל אותו. כך, אם אתם במצב שבו עליכם ללמוד את כל החומר או את רובו מההתחלה, בחודש שלפני הבחינה במתמטיקה ובעצם, על חשבון זמן הלימוד למקצועות אחרים שבהם אתם אמורים להיבחן בקיץ – מצב כזה עלול ליצור פערים במקצועות האחרים, שבהמשך יהיה קשה להשלים אותם.

 

מועדי הבגרויות בחורף מהווים פתרון מצוין לנבחנים המעוניינים לשפר את ציוני הבגרויות לאחר הצבא או לאלו שלומדים במסגרת מכינה קדם אקדמית. נבחנים אלו אינם צריכים לחכות עד הקיץ ולדחות את ההרשמה ללימודים בשנה – אלא להתחיל במלאכה כבר בתחילת השנה, להיבחן בחורף וכך להספיק להירשם ללמודים אקדמיים עד חודש אפריל – ולהתחיל ללמוד באוקטובר.

 

 

לסיכום – תכנון נכון שווה המון

 

כאמור, תעודת הבגרות היא הקלף הראשון בדרך לקריירה מבטיחה בתחומים המעניינים ביותר. מאחר ומדובר בכמות לא קטנה של בחינות, מומלץ לתכנן כראוי ובמידת הצורך לפרוש את מועדי הבחינות גם לחורף וגם לקיץ כדי להקטין את העומס.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מועדי בגרות 2019 - 2020?

רוצה לדעת יותר על מועדי בגרות 2019 - 2020?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

חוות דעת של סטודנטים: הכנה לבגרות

התקבלו 65 דירוגים בציון ממוצע 4.1 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp