פסיכולוגיה שיקומית - קלינית לתואר שני באוניברסיטת בר אילן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני בפסיכולוגיה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על פסיכולוגיה שיקומית - בר אילן.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


פסיכולוגיה קלינית שיקומית לתואר שני באוניברסיטת בר אילן

 

לחיות עם הכאב

 

שיקום הוא תהליך מורכב הדורש שיתוף פעולה של גורמי סיוע שונים ובהם רופאים, מרפאים בעיסוק, פיזיותרפיסטים, עובדים סוציאליים ויועצי תעסוקה. פסיכולוגים שיקומיים מסייעים בתהליך באמצעות תמיכה במתמודד עצמו וגם בבני המשפחה המלווים אותו. אוניברסיטת בר אילן מציעה מסלול לתואר שני המאפשר לסטודנטים להתמקצע בהיבטים נפשיים ופסיכו-חברתיים של השיקום תוך העמקה בגישות טיפוליות שונות - דינאמית, קוגניטיבית ונוירופסיכולוגית.

 

תכנית הלימודים

 

מדובר במגמה מחקרית במסגרת הלימודים לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית, שנועדה להכשיר את הסטודנטים להעניק סיוע נפשי לאנשים בעלי נכות פיזית, נפשית, התפתחותית או חברתית. הם יתוודעו לסוגיות הקשורות בשיקום של חולים כרוניים ושל נפגעי נפש, וייחשפו לאופן החשיבה הנחוץ כדי לבצע מחקרים קליניים בתחומים הקושרים בין מוח, רגש, קוגניציה והתנהגות. השיעורים העיוניים של התכנית מלווים בהתנסות קלינית נרחבת הכוללת עבודת שטח בקליניקה של המחלקה לפסיכולוגיה, בבתי חולים ובמוסדות שיקומיים.

 

מתכונת הלימוד

 

רוב הסטודנטים שמתקבלים לתכנית לומדים במסלול רגיל לתואר שני בו הלימודים נמשכים עד שלוש שנים לעל היותר. במהלך השנתיים הראשונות נדרשים המשתתפים ללמוד קורסי חובה ובחירה של המגמה וכן קורס מחלקתי ביישומי מחשב וסטטיסטיקה. בהמשך עליהם לבצע עבודת מחקר כך שהתזה תוגש סופית לכל המאוחר בתום השנה השלישית. למעוניינים בכך מוצעת במגמה גם תכנית משולבת לתואר שני ושלישי, כאשר למועמדים מצטיינים במיוחד עומדת האפשרות ללמוד במסלול ישיר לדוקטורט במזכה במלגת נשיא.

 

נושאי הלימוד

 

 • מבחני אישיות והשלכה
 • פיגור שכלי
 • יסודות בשיקום ילדים
 • תומס אוגדן
 • פסיכופתולוגיה מתקדמת
 • פציעות ראש
 • תיאוריית יחסי אובייקט
 • אתיקה מקצועית
 • גישות בשיקום פסיכיאטרי
 • אבחון קוגניטיבי
 • מחלות כרוניות ונכות פיזית
 • טיפול קצר מועד
 • התערבות טיפולית ופתולוגיה בגיל הרך
 • תורת הריאיון השיקומי     
 • פוסט טראומה בקרב ילדים ומשפחות – היבטים קליניים ומחקריים      
 • ועוד

 

סגל הוראה

 

ראש המגמה לתואר שני בפסיכולוגיה שיקומית היא דוקטור העוסקת בהתמודדות של בני זוג במצבי משבר, בפסיכו - קרדיולוגיה ובחולים כרוניים, וחוקרת עמדות של הסביבה כלפי אנשים עם לקויות פיזיות. בנוסף אליה, מלמדים במגמה גם: פרופסור לנויופסיכולוגיה שכתב את הדוקטורט שלו באוניברסיטת ניו יורק ומתמחה בתהליכי זיכרון ואמנזיה בקרב פגועי ראש, ילדים וקשישים; דוקטור לפסיכולוגיה שיקומית המתעניינת במיוחד בפסיכואונקולוגיה ובשיקום של אנשים המתמודדים עם מחלות נפשיות; דוקטור לנוירופסיכולוגיה בעל פוסט דוקטורט מאוניברסיטת UCLA החוקר את השפעתה של פעילות ספורטיבית על תפקודים רגשיים ושכליים ומתעניין גם בקשר שבין רזרבות מוחיות לבין תהליכי החלמה ושיקום ובעיבוד מידע חזותי בקרב חולי סכיזופרניה.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים לתכנית הינם בעלי תואר ראשון במדעי החברה שהשיגו ממוצע של 90 לפחות בלימודיהם בחוג לפסיכולוגיה וממוצע 80 ומעלה במקצוע המשני, והשתתפו בפרקטיקום מחקרי. עליהם לעמוד בבחינת המתא"ם בציון 110 לכל הפחות וכן למלא שאלונים אישים ולהציג שתי המלצות – אחת אקדמית ושנייה המתייחסת לעבודת שדה שהתנסו בה. חלק מהמועמדים יזומנו לראיון אישי על פי שיקולה של ועדת הקבלה החוגית.

 

 

תעודה

 

סטודנטים שישלימו את כל חובות השמיעה במגמה ויצלחו את מעמד ההגנה על התזה יקבלו תואר MA בפסיכולוגיה מטעם אוניברסיטת בר אילן.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת בר אילן

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת בר אילן
פורום לימודי פסיכולוגיה
תנאים לתואר בפסיכולוגיה בגיל 40 פלוס
יונית
1 תגובות
התלבטות בין אוניברסיטת חיפה לתל אביב ללימודי פסיכולוגיה
אוראל ידעי
1 תגובות
הרשמה על תנאי ללימודי פסיכולוגיה במכללת עמק יזרעאל
הודא
1 תגובות
מחיר לימודי פסיכולוגיה במוסדות שונים
יצחק
1 תגובות
עבודה בניהול משאבי אנוש לבוגרי מסלול פסיכולוגיה ומשאבי אנוש
צורהלי
1 תגובות
הסבה לתואר ראשון בפסיכולוגיה לבוגרי אוניברסיטה
רות
1 תגובות
לימוד פסיכולוגיה באופן עצמאי מהבית
רינת
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp