תואר שני בניהול מדיניות משאבי טבע באוניברסיטה העברית

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני מדעי החברה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על האוניברסיטה העברית - תואר שני בניהול משאבי טבע.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני בניהול ומדיניות משאבי טבע וסביבה באוניברסיטה העברית

 

מנהלים אדם וטבע

 

גילוי מקורות הגז לאורך חופי ישראל העלה למודעות הציבורית את העובדה, שלמדינת ישראל כיום אין מדיניות סדורה בכל הקשור לניהול משאבי טבע. מקבלי החלטות בארץ מוצאים את עצמם מתמודדים עם סוגיות הנוגעות לחלוקת תמלוגים והיקפי כרייה, ותרים אחר דרכים לפשר בין בעלי עניין, תוך התחשבות בסוגיות של איכות סביבה ושל צדק חברתי. על מנת להעניק למנהלים את תשתית הידע הרלוונטית, מציעים כעת באוניברסיטה העברית תואר שני במדעי החברה, המתקיים במסגרת בית הספר ללימודי הסביבה ובשיתוף עם המחלקה לגיאוגרפיה.

 

תכנית הלימודים

 

לימודי המוסמך במסלול לניהול מדיניות משאבי סביבה וטבע משלבים בין לימודי גאוגרפיה לבין ידע תיאורטי מתחום הניהול, במטרה להכשיר את המשתתפים לתפקידי מחקר, מנהל ופיתוח בזיקה למדיניות סביבתית. המשתתפים מכירים מושגים מרכזיים ממדעי הטבע ומתנסים בעבודת צוות עם חוקרים פעילים. הם נחשפים לגישות שונות לניהול סביבה ומשאבים, ומתרגלים את השימוש בכלי עבודה מעשיים, תוך התייחסות לסוגיות של צפיפות אוכלוסין, שינויי אקלים ועוד.

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים לתואר שני בניהול ומדיניות משאבי סביבה וטבע מתקיימים בשתי מתכונות אפשריות: מסלול מחקרי הכולל הגשה של תזה, או נתיב עיוני במסגרתו על הסטודנטים להגיש שלוש עבודות סמינריוניות. הלימודים מתפרשים על פני ארבעה סמסטרים, כאשר משתתפים שבוחרים להגיש עבודה מחקרית נדרשים להתחיל בתהליך כבר במהלך שנת הלימודים הראשונה.

 

תכנית הלימודים כוללת קורסי חובה ובחירה, סדנאות מעשיות וקורסים סמינריוניים. המשתתפים יכולים לבחור באחת משתי מגמות: ניהול מדיניות משאבי טבע, או ניהול ומדיניות סביבתית. סטודנטים המעוניינים בכך יוכלו להתמקצע גם בתכנון עירוני, הודות לשיתוף פעולה עם המכון האוניברסיטאי ללימודים עירוניים ואזוריים. התמחות זו כרוכה בהשלמה של מספר קורסים נוספים.

 

נושאי הלימוד

 

 • דיני משפט בתחום הסביבה
 • תהליכים סביבתיים
 • ניהול קונפליקטים סביבתיים
 • ניהול פסולת מוצקה
 • איכות הסביבה ותכנון מרחבי
 • מנהל סביבתי השוואתי
 • סוגיות וגישות בתכנון סביבתי
 • שיקום נחלים בישראל
 • מערכות מידע גיאוגרפיות GIS
 • רגולציה של סביבות ימיות
 • אסטרטגיות לקיימות במגזר העסקי
 • כלכלת משאבי טבע וסביבה     
 • מדיניות סביבתית במרחב בעידן המודרני      
 • ועוד

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים למסלול הלימודים לתואר שני בבית הספר ללימודי הסביבה הינם בוגרי תואר ראשון עם ציון גמר של 85 ומעלה. עליהם לעמוד בריאיון אישי עם ראש התכנית ועם ראש בית הספר. מועמדים שאינם עומדים בציון הסף יוכלו להתקבל בתנאים מסוימים, במידה ויש להם ניסיון מעשי רלוונטי בתחום שביתה ספר למדעי הסביבה מעוניין לקדם.

 

סגל המורים

 

סגל המרצים בבית הספר ללימודי הסביבה של האוניברסיטה העברית מורכב מחוקרים ואנשי אקדמיה בעלי התמחויות שונות. ביניהם תוכלו למצוא מורים מהפקולטה למדעי הטבע, מהחוג לחקלאות, מזון וסביבה, מבית הספר למדעי החברה, מהפקולטה למדעי הרוח, מהחוג למשפטים ואף מהפקולטה לרפואה. ראש התכנית לניהול משאבי טבע וסביבה הוא פרופסור מהמחלקה לגיאוגרפיה, המתמחה ביישוב מחלוקות סביבתיות, בשינויי אקלים ובפוליטיקה סביבתית. הוא לוקח חלק בשני פרויקטים בינלאומיים של האיחוד האירופי, העוסקים בניהול חופים ובסכסוכי מים.

 

 

תעודה

 

סיום הלימודים מקנה לבוגרים זכאות לתואר שני MA מטעם בית הספר ללימודי סביבה של האוניברסיטה העברית.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה העברית בירושלים

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה העברית בירושלים

כלים שיעזרו לך לבחור

Whatsapp Whatsapp