ניהול מערכות חינוך לתואר שני לדתיות במכללה ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על ניהול בחינוך לתואר שני לדתיות - מכללה ירושלים.

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך לדתיות במכללה ירושלים
 
לארגן מערכת
 
לימודי תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך במכללה ירושלים מציעים לכן את האפשרות ללמוד לתואר M.Ed בעל אפשרויות יישום פרקטיות, ובמסלול לימודים דתי לנשים בלבד. מטרת הלימודים בתכנית זו היא לאפשר למורות ליצור לעצמן פתח להתקדמות מקצועית רחבת טווח ולהשתלבות בתפקידי ניהול בדרגים שונים – מתוך התאמה לניהול הייחודי הנדרש במערכות חינוכיות.
 
על הלימודים
 
אחד הדגשים המרכזיים בתכנית הלימודים לתואר שני בניהול מערכות חינוך הוא פיתוח כישורי המנהיגות של הסטודנטיות, וזאת באמצעות פיתוח גישה אישית בשילוב עם מתודות וטכניקות ניהול המותאמות לשדה החינוך, כמו גם הבנה של מרכיבי המערכת הפעילים בתוך המכלול החינוכי וראיית האינטגרציה ביניהם – בכל תקופה ובכל סיטואציה.
 
הסטודנטיות מוכשרות להוביל צוות חינוכי ולהוות דוגמה אישית למורים ולתלמידים. במהלך הלימודים עולות ונידונות סוגיות הפיתוח של יוזמות חינוכיות – איזה ניתן לפתח ובאילו אמצעים, ובשאלות של מדיניות - כיצד קובעים מדיניות למוסד חינוכי מסוים ומה משפיע עליה, כיצד מממשים מדיניות, וכדומה. בנוסף, הן עוסקות בנושאים בחינוך ופסיכולוגיה, רוכשות ידע בניהול, ומפתחות הבנה חברתית רחבה באשר למתרחש במדינת ישראל.
 
הסטודנטיות אף לומדות כיצד בונים ומקדמים תכניות לימודים המותאמות לבית הספר, כיצד עומדים בסטנדרטים חינוכיים וחברתיים, איך מפתחים שיתוף פעולה עם גורמים נוספים, כהורים ואנשים בקהילה הסובבת את בית הספר, וכן מהי הדרך לנהל את המשאבים של בית הספר, וכיצד בונים תכניות עבודה שעל פיהן תתנהל המערכת כולה.
 
מתכונת הלימוד
 
לימודי תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך בתכנית זו נפרשים על פני שנתיים, ואפשר גם לפרוש אותם על פני שלוש שנים (בתוספת לשכר הלימוד). מתכונת הלימוד היא יום אחד בכל שבוע, החל משעות הבוקר ועד שעות הערב, כאשר חלק מן הקורסים במסלול נלמדים בצורה מקוונת. היקף התכנית במכללה הוא 51 שעות סמסטריאליות.
 
מלבד הקורסים העיוניים, על הסטודנטיות במסלול זה גם להשתתף בסדנאות מעשיות, להגיש פרויקטים וסמינריונים מחקריים, וכן להשתתף בעבודה מעשית בשטח ולהגיש פרויקט סיכום יישומי. 24 שעות לימוד מוקדשות ללימודי התמחות לבחירת התלמידות; נושאי ההתמחות העומדים לבחירה הם: מינהל ומדיניות, הערכה ומדידה, ניהול וארגון בית ספרי וניהול פדגוגי בית ספרי.
 
בין נושאי הלימוד
 
 • שיווק ופרסום מוסדות חינוך
 • ניהול משאבי אנוש
 • ארגון וניהול תכניות לימודים
 • שירותי חינוך נלווים
 • בקרה ופתרון בעיות בניהול חינוכי
 • היבטים משפטיים של מערכות חינוך
 • ניהול קהילת בית הספר
 • מנהיגות וחינוך בחברה רב תרבותית
 • מנהיגות חינוכית וארגונית
 • מדיניות מערכת החינוך במדינת ישראל
 • ועוד
 • שיטות מחקר איכותניות וכמותיות בחינוך
 
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
לתכנית ללימודי תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך במכללה ירושלים יכולות להתקבל מועמדות שהן בעלות תואר ראשון בחינוך בממוצע של 80 לפחות, וכן בממוצע של 80 מינימום בקורסים הנוגעים בהוראה, בחינוך ובפדגוגיה. נוסף על כך, נדרשים תעודת הוראה וניסיון מעשי של שלוש שנים לפחות בהוראה בפועל. כמו כן, המועמדות נדרשות לעבור בהצלחה ריאיון קבלה ולקבל אישור של ועדה מטעם החוג, וכן לשלוט באנגלית אקדמית ברמת קריאה ולעבור בחינה באנגלית בטרם הקבלה למסלול.
 
חובות המסלול
 
דרישות המסלול לצורך קבלת תואר שני בחינוך הן השגת ממוצע סופי של 70 לפחות וציון של 65 לפחות בכל אחד מן הקורסים הנלמדים בו. בנוסף, על התלמידות להגיש שתי עבודות סמינריוניות ופרויקט גמר יישומי מחקרי, וכן להשתתף באופן מלא בעבודה המעשית הנכללת בתכנית.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום הלימודים במסלול ללימודי תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך במכללה ירושלים תוכלנה הבוגרות להשתלב בתפקידי ניהול מחלקות חינוכיות במוסדות שונים, ניהול של תכניות לימוד ייחודיות בבתי ספר, פיתוח תכניות לימוד, וכן להשתלב בתפקידים ניהוליים בתחומי החינוך הבלתי פורמלי, בהנהגת מערכות חינוכיות, מתנ"סים וכדומה. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללה ירושלים - מכללה לבנות דתיות, השכלה אקדמית ולימודי קודש

עוד מסלולי לימוד - מכללה ירושלים
פורום לימודים לחרדים דתיים
לימוד צילום במכון לומדה בהפרדה למתחילים
אפרת
ללא תגובה
מכינה השלמת בגרויות לחרדים
לינור
ללא תגובה
היכן ניתן ללמוד עיצוב פנים בהפרדה?
אפרת כהן
ללא תגובה
לימודי תואר שני בעבודה סוציאלית לקהל הדתי
אבישג כהן
ללא תגובה
ריפוי בעיסוק עם ילדים לקהל הדתי חרדי
רמי זדה
ללא תגובה
לימודי הוראה במתמטיקה לקהל הדתי
שירה סמחוב
ללא תגובה
איפה לומדים תרפיה בהפרדה לקהל הדתי?
שירה
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp