לימודי תואר שני בניהול מערכות חינוך לאנשי צבא וביטחון באוניברסיטת חיפה

אוניברסיטת חיפה
תואר שני במנהיגות ומדיניות בחינוך למשרתי צה"ל ומערכת הביטחון באוניברסיטת חיפה
 
המסלול אינו פעיל, למסלולים נוספים של אוניברסיטת חיפה לחצו כאן
 
חינוך לפי כל הכללים
 
המסלול ללימודי תואר שני במנהיגות ומדיניות בחינוך למשרתי צה"ל ומערכת הביטחון באוניברסיטת חיפה הוא מסלול, המותאם במיוחד לקהל יעד זה, מתוך אפשרות לשלב בין המשך השירות בצבא ובין הלימודים האקדמיים. במסגרת התכנית לומדים הסטודנטים שילוב של נושאים ממגוונים תחומים וגישות, מתוך מטרה להבין את האופן שבו מתנהלים כיום ארגונים בכלל, ומתוך החלה של כלים אלה על תחום הניהול בחינוך.
 
תכנית הלימודים
 
בתכנית לתואר שני במנהיגות ומדיניות בחינוך הסטודנטים לומדים על מערכת החינוך כמסגרת ארגונית, מתוך הסתכלות היסטורית ופילוסופית. בנוסף, הם מכירים את מסגרות החינוך האלטרנטיביות הקיימות כיום בארץ. כמו כן, הסטודנטים מכירים את החוקים שיש ליישם ולהחיל בתוך המערכות החינוכיות, וכן את מעמדן המשפטי של מערכות מסוג זה.
 
היבט נוסף הנבחן במסלול הוא התנהגות ארגונית ברמת הפרט, הקבוצה, הארגון המערכתי והחברה. לאור אלה אף לומדים הסטודנטים כיצד בונים תכניות עבודה ותכניות לימודים בצורה נכונה, ומכירים טכניקות שונות לניהול. היבטים נוספים הנכללים במסלול הם רפורמות במערכת החינוך, שיטות חינוך על פי אסכולות שונות ושילוב של טכנולוגיות למידה.
 
מתכונת הלימוד
 
תכנית זו לתואר שני M.Ed בחינוך נפרשת על פני שלושה סמסטרים בלבד, והיא כוללת 36 שעות סמסטריאליות. הסטודנטים לומדים במסלול שאינו מחקרי (ללא הגשת תזה), ובמהלכו נכללות גם סדנאות מעשיות שונות, בחינה וניתוח של מקרים, וסדנאות להתפתחות אישית בתחום המנהיגות. ההרצאות הפרונטאליות מתקיימות בקמפוס הנמל של האוניברסיטה.
 
בנוסף, בתכנית נכללת הכשרה מעשית, שבבסיסה נמצא תהליך חונכות שעוברים הסטודנטים על ידי מנהל בית הספר, ובו הם מתנסים בניהול. הלימודים מתקיימים יומיים בכל שבוע – יום אחד באמצע שבוע בשעות הבוקר והצהריים, ויום שישי משעות הצהריים ועד שעות הערב. בסיום המסלול עוברים המשתתפים בחינת גמר לשם קבלת התואר המוסמך.
 
נושאי הלימוד
 
 • מנהיגות חינוכית
 • משפט וחינוך
 • טכנולוגיות בחינוך
 • חקר ארגונים
 • התנהגות ארגונית
 • כלכלת החינוך
 • ניהול משאבי אנוש
 • אתיקה בחינוך
 • מערכת החינוך בישראל
 • חדשנות חינוכית     
 • תהליכי הערכה חינוכיים
 • ועוד
 • סטטיסטיקה כמותית ושיטות מחקר     
 
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
ללימודים בתכנית זו יתקבלו מועמדים שהם בעלי תפקידים בצה"ל ובמערכת הביטחון, ובעלי תואר ראשון בממוצע מינימלי של 80 לפחות בכל אחד מחוגי התואר. בבית הספר מציינים, כי במקרה שמועמד אינו עומד בתנאים הללו, קבלתו תישקל על ידי ועדה מיוחדת. בנוסף, המועמדים נדרשים לעבור בחינת מיון באנגלית.
 
פרטים נוספים
 
התכנית מתקיימת בקמפוס הנמל של אוניברסיטת חיפה, ולכן היא נוחה לגישה בתחבורה הציבורית. בנוסף, לצורך ההשתתפות בתכנית זו נדרשים הסטודנטים לקבל את אישור היחידה שבה הם משרתים, על אף שהם משלמים עצמאית את שכר הלימוד במסלול.
 
אפשרויות התעסוקה
 
עם סיום הלימודים בתכנית לתואר שני במנהיגות ומדיניות בחינוך יוכלו בוגריה לשמש כמנהיגים חינוכיים, לנהל מערכות לחינוך פורמלי ובלתי פורמלי, להדריך צוותים חינוכיים במסגרת ארגונים שונים, וכן להעביר תהליכי הדרכה פרטניים. בנוסף, הם יוכלו לנהל מחלקות חינוכיות במוסדות ציבוריים ופרטיים שונים, להיות אחראים על תחומי הפיתוח הארגוני מתוך התמחות בארגונים חינוכיים ועוד. 
 

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה

מתוך פורום אוניברסיטת חיפה

סיימתי בגרות בחול ומעוניינת ללמוד בארץ
אלמוג
1 תגובות
השלמת תזה כדי להתקבל לדוקטורט בטיפול באומנות
רחל
1 תגובות
קבלה לסיעוד על סמך יח׳ ריאליות
תימאא סוידאן
1 תגובות
פגישת יעוץ לתואר שני בביביולותרפיה
רנין אגבאריה
1 תגובות
תזה לקראת תואר שלישי בחינוך מיוחד
ליאה קונסטנעיני
1 תגובות
השתתפות בהרצאות שונות באוניברסיטה
ניבה גרי
1 תגובות
המשיך תואר שני בביולוגיה
מונתהא
1 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp