תואר שני בכלכלה ומימון של אוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני בכלכלה ומימון של אוניברסיטת חיפה

תואר מוסמך בכלכלה ומימון באוניברסיטת חיפה

 

הבהלה לכסף

 

מה קורה בבורסה בשעת משבר כלכלי עולמי, ואיך תגובות הציבור משפיעות על תחזיות המשקיעים? אלו השלכות יש למבצעים צבאיים על הכלכלה הלאומית, והאם הן משתקפות בתקציב הביטחון? מהו המחיר שהמדינה משלמת כשאנשים משכילים יורדים מהארץ, ואיך זה מתבטא באיכות חיי האזרחים? כיצד מגיב שוק ההון לתוצאות הבחירות לראשות הממשלה? האם הזהב שוקל יותר מהפחד?

 

חוקרי אוניברסיטת חיפה במחלקה לכלכלה אינם נמנעים מבחינה של שאלות מהותיות הנוגעות לסדר היום הישראלי ולרווחתו של האזרח. מן הממצאים שלהם נובעים לקחים חשובים גם עבור בנקאים, משקיעים, יזמים ואנשי עסקים, משפטנים ורואי חשבון. במסגרת תכנית לתואר שני בכלכלה מציעה האוניברסיטה התמחות מיוחדת לבוגרי חשבונאות, המאפשרת להם להעמיק את כישוריהם ולהרחיב את המבט על סוגיות מגוונות בתחום המימון.

 

תכנית לימודים

 

ההתמחות במימון לתואר שני משלבת היבטים אקדמיים עם מאפיינים עסקיים, ומקנה למשתתפיה ידע והבנה הן בכללי הדיווח החשבונאי והן בניהול ובניית תיקי השקעות. כבסיס, הסטודנטים מכירים גישות תיאורטיות במיקרו ובמאקרו כלכלה, ורוכשים כלים מתמטיים שיסייעו להם בפעולות של ניתוח, בדיקה, יצירת תיקים ודוחות ופתרון בעיות. לאחר מכן הם דנים בדילמות מקצועיות ומפתחים מיומנויות ברמה מתקדמת.

 

מתכונת הלימוד

 

התכנית לתואר השני בכלכלה ומימון מוצעת בשני מסלולים: האחד כולל הגשת פרויקט גמר, ובשני עורכים הסטודנטים מחקר לתזה. משך הלימודים הוא שנה קלנדרית אחת (שלושה סמסטרים, כולל קורסי קיץ). ניתן, במידת הצורך, לפרוש את התכנית על שנתיים אקדמיות. המפגשים נערכים אחת לשבוע בלבד, מה שמאפשר לסטודנטים לעבוד במקביל או לבצע סטאז' בראיית חשבון.

 

נושאי לימוד

 

  • יחסים חשבונאיים
  • ייעוץ השקעות
  • מכשירים פיננסיים
  • ניתוח ניירות ערך    
  • פרסום דוחות לציבור
  • ועוד
  • ניתוח דוחות פיננסיים    
 

 

 

סגל המרצים

 

ראש החוג לכלכלה באוניברסיטת חיפה הוא מומחה למימון ולהתנהגות כלכלית, החבר גם באיגוד האקטוארים הישראלי. במהלך שנות פעילותו קיבל פרסים רבים, ורכש מעמד כעורך עמית וכעורך אורח בכתבי עת מדעיים בינלאומיים.

 

בין החוקרים והמרצים הנוספים בתכנית למימון תוכלו לפגוש: פרופסור שכתב את הדוקטורט שלו באוניברסיטת פרינסטון ופרסם מאמרים במגוון עשיר של נושאים – קבלת החלטות בהשקעה בהייטק, הכנסה וצריכה ובעיית האוברדראפט, פיקוח על עבודה כאמצעי סינון ועוד; חוקר העוסק בתחומים של צמיחה כלכלית, תיאוריות מונטריות והשקעה במחקר ופיתוח ובחדשנות; מרצה שהשלים פוסט דוקטורט במימון באוניברסיטת קולומביה הבודק גורמים למגמות שינוי ותנודתיות בשווקי ההון; עורך דין המתמחה גם בשיווק ובאסטרטגיה עסקית, ומתעניין ביזמות נדל"ן, במשפט מסחרי ובנושאים נוספים; ועוד.

 

תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה לתואר שני בכלכלה בהתמחות זו הם: תואר בוגר בכלכלה במגמת ראיית חשבון עם ממוצע כולל של 78 ומעלה, או לחילופין - תואר משולב בכלכלה וחשבונאות עם ציון של 78 או יותר בכל אחד משני החוגים.

 

תעודה

 

מסיימי התכנית מקבלים תואר מוסמך בכלכלה עם ספח המציין את ההתמחות במימון לחשבונאים.

 

למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על מימון וכלכלה - תואר שני באוניבסיטת חיפה
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 3.5 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
15/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוניברסיטת חיפה היא מקום מאוד גדול ויפה שטחים גדולים נוף יפה אגודת סטודנטים טובה והרבה מקומות ישיבה.

על הקמפוס

באוניברסיטת חיפה יש מרצים טובים וטובים פחות, אין יחס אישי לתלמידים כל תלמיד לעצמו ואחראי על מה שהוא  קרא עוד...

טיפים

הלימודים באוניברסיטה לא תמיד עוזרים באופן פרקטי לעבודה עתידית במיוחד בתחום הכלכלה שהתואר כמעט כולו ת קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
29/10/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מוסד מוכר וידוע ויש סיכוי שזה ישפיע על עבודתי בהמשך

על הקמפוס

חייב למצוא פיתרון לבעיית החניה ולדעתי יש לתעדף סטודנטים שהם הורים לילדים

טיפים

חייב להוריד את שכר הלימוד או לדאוג למילגות נגישות יותר


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp