לימודי תואר שני בטכנולוגיה בחינוך בסמינר הקיבוצים

שירות אישי - צור קשר

מכללת סמינר הקיבוצים
תואר שני בטכנולוגיה בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים
 
להוביל את המערכת אל הקִדמה
 
תחום הטכנולוגיה בחינוך הוא תחום אקדמי חדש יחסית, והוא עוסק בשילוב טכנולוגיות בתהליכי הוראה ולמידה. התחום מבוסס על מחקרים מתפתחים בחינוך, העוסקים באופן שבו יש לתרגם את התיאוריות הקשורות בהוראה ובלמידה, ליישומים הקשורים בשימוש בטכנולוגיה במערכות החינוך. לימודי תואר שני בטכנולוגיה בחינוך, מטרתם להדריך את אנשי החינוך, באופנים שבהם יוכלו לתמוך את מערכי ההוראה והחינוך ביישומים הטכנולוגיים החדישים, שמציעים המחשב והאינטרנט.
 
על המסלול בסמינר הקיבוצים
 
המסלול ללימודי תואר שני בטכנולוגיה בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים, הוא מסלול ייחודי הנועד לענות על הצורך הקיים במערכות החינוך השונות כיום, באנשים המתמצאים בטכנולוגיות מותאמות לשיטות הוראה ולמידה עכשוויות – אנשים המסוגלים לקדם את מערכת החינוך למאה הנוכחית, באמצעות שילוב טכנולוגיות אלה, הטמעתן במערכת החינוך והתאמתן אליה.
 
לפיכך, תכנית הלימודים כוללת את כל הידע התיאורטי והמחקרי הקיים כיום בתחום הטכנולוגיה בחינוך, ובאופן המאפשר יישום ופרקטיקה שלו, כך שבוגרי המסלול יוכלו לפתח תכניות לימודים המותאמות לטכנולוגיות הקיימות והמתפתחות, ואף לפתח דרכי הוראה חדשות באמצעות טכנולוגיות אלה- למגוון אוכלוסיות משתמשים. 
 
היקף הלימודים ומתכונתם
 
המסלול לתואר שני בטכנולוגיה בחינוך במכללת סמינר הקיבוצים נלמד בהיקף של 44 שעות סמסטריאליות לתואר, והוא מוצע במסלול ללא כתיבת תזה. מתוך שעות אלה, 6 ש"ס הן שעות בחירה, 4 נוספות מוקדשות לסדנת ליווי לפרויקט הגמר המסכם שעל התלמידים להגיש, ו – 8 ש"ס נוספות מיועדות לכתיבת סמינריונים. אורך המסלול כולו הוא שנתיים והוא נפרש על פני יומיים בכל שבוע.
 
התכנים הנלמדים במסלול
 
תכנית הלימודים כוללת לימודי חובה, לימודי תשתית, לימודי בחירה, סמינריונים, ופרויקט גמר מסכם. בין הנושאים הנלמדים במסלול לטכנולוגיה בחינוך נמצאים גם נושאים כגון:
 
 • פסיכולוגיה של משתמשי אינטרנט
 • מערכות מידע בניהול מוסדות חינוך
 • סוגיות בחברה הדיגיטלית
 • כלים טכנולוגיים ואמצעים אמנותיים
 • יישום רפורמות במוסדות חינוך
 • הטמעת טכנולוגיות במערכות החינוך
 • עיצוב סביבות למידה טכנולוגיות
 • פסיכולוגיה של למידה בסביבה טכנולוגית
 • רשתות חברתיות בשירות החינוך
 • טכנולוגיה בחינוך - הערכה ותכנון לימודים
 • ועוד
 
תנאי הקבלה
 
מועמדים כשירים לתואר שני בטכנולוגיה בחינוך בסמינר הקיבוצים הם בעלי תואר ראשון בממוצע 80 ומעלה, ובעלי תעודת הוראה. בנוסף, נדרשים רמת "פטור" בשפה האנגלית, ומעבר של ריאיון קבלה אישי. יכולים להגיש מועמדות לתכנית גם מי שאינם מורים, ושיש להם ניסיון בהדרכה במערכות חינוכיות. תיתכן הכרה בלימודים קודמים לתכנית זו.
 
פרטים נוספים על התכנית
 
מורים הלומדים במסלול זה לתואר שני, ומשתייכים לתכנית "אופק חדש" של משרד החינוך, יהיו זכאים להכרה בארבע ש"ש ולתוספת שכר. שכר הלימוד בתכנית הוא שכר לימוד אוניברסיטאי, בהתאם לנקבע על ידי משרד החינוך. כדאי לדעת עוד, כי במסלול לתואר השני מחלקת המכללה מלגות מגוונות, לתלמידים מצטיינים ולאחרים.
 
אפשרויות קידום ותעסוקה
 
התכנית ללימודי תואר שני בטכנולוגיה בחינוך בסמינר הקיבוצים היא תכנית ייחודית המותאמת למאה הנוכחית; המסלול נועד לאפשר לבוגרים לקבל את כל הידע התיאורטי והכלים המעשיים הקיימים כיום בתחום הטכנולוגיה בחינוך, ובתומו יוכלו הבוגרים לשלב טכנולוגיות אלה בתחומי ההוראה שאליהם הם משתייכים. בנוסף, בוגרי המסלול יוכלו להדריך משתמשים, להוביל תהליכים הקשורים במערכות למידה חדשניות, לסייע ולהוביל תהליכי תכנון ופיתוח, ולעצב תכניות לימודים הכרוכות בהוראה ובלמידה טכנולוגיות.
 
למידע נוסף לחצו: מכללת סמינר הקיבוצים

עוד מסלולי לימוד - מכללת סמינר הקיבוצים

חוות דעת של סטודנטים על מוסמך טכנולוגיה בחינוך - סמינר הקיבוצים

התקבלו 3 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

מכללת סמינר הקיבוצים
24/12/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אוהב את הסדר ואת המעקב של ההנהלה וגישת המרצים היא מאודת מושכת

על הקמפוס

אווירה ידודיתי כיף להיות שם המרצים מאוד טוביםוהרבה אנשם

טיפים

אני ישמח לראות אותכם בסימנר אחלה אווירה יש שם ולימודדים ברמה גבוהה

מכללת סמינר הקיבוצים
16/09/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני נהנית מאוד מחלק מהמרצים וונושאי הלימוד בקורסים, נהנית ליישם במסגרת עבודתי את הנלמד ומאוד אוהבת א קרא עוד...

על הקמפוס

גם את התואר הראשון למדתי במוסד זה, לפני יותר מ-20 שנה, הזכרונות הטובים החזירו אותי ללמוד גם את התואר קרא עוד...

טיפים

אני חילקתי את לימודי התואר השני לשלוש שנים, זה איפשר לי ליהנות מהלימדים, להשקיע בהם וגם לעבוד במשרה  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp