לימודי תואר שני בחשבונאות ומימון באוניברסיטת תל אביב, הפקולטה לניהול

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במנהל עסקים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

* חדש באתר: סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים שתשנה לך את החיים

 

הגעת לדף עם מידע על חשבונאות ומימון לתואר שני - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים

אלון גל

פרופ' יורם יובל

פרופ' יוסי יסעור

ד"ר תמי אמיר

תואר שני בחשבונאות ומימון באוניברסיטת תל אביב, הפקולטה לניהול
 
ערך מדעי
 
התכנית לתואר שני בחשבונאות ומימון באוניברסיטת תל אביב נועדה להכשיר את הסטודנטים למשרות ניהול מרכזיות בחברות הפיננסיות ובבנקים או לעמדות מחקר באוניברסיטאות ומכונים. ניתן ללמוד במסלול עיוני ללא תזה או במסלול מחקרי, שבמהלכו נדרשים הסטודנטים להגיש עבודת גמר (מסלול תזה). לאורך הלימודים בתואר השני בחשבונאות הסטודנטים יוכלו לבחור להתעמק באחד מן הנושאים: בנקאות, חשבונאות, שוק ההון, מימון חברות ותורת ההחלטות.
 
לדעתנו, מה שמייחד את התכנית באוניברסיטת תל אביב, בעיקר אך לא רק, הוא החשיפה של התלמידים לנושאים עדכניים ולמחקרים עכשוויים (גם כאלה שעוד לא פורסמו) בתחום הכלכלה. בכמה קורסים ניכרת האוריינטציה המדעית, המבוססת על הטלת ספק במה שידענו עד כה, העלאת שאלות חדשות על רקע בחינת המציאות ופיתוח מודלים בניסיון לקבל ידיעות עדכניות יותר.
 
מבנה הלימודים
 
המסלול לתואר שני באוניברסיטת תל אביב מורכב מלימודי יסוד, מנושאי רקע במינהל עסקים לתואר שני ומשפע של קורסים לבחירה בנושאים שונים. לימודי היסוד הם בגדר חובה, אלא אם כן קורסים אלה כבר נלמדו בתואר הראשון בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. יחד עם זאת, ישנם קורסי יסוד מסוימים בהם לא ניתן לקבל פטור על סמך ידע מוקדם, ויתר על כן, הסטודנט נדרש בהם לציון מסוים על מנת להמשיך בלימודים. קורסים אלה נותנים לסטודנטים את הבסיס ההכרחי להבנת המשמעות של הערכת נכסים פיננסיים, בדיקת כדאיות ויעילות וקבלת החלטות בנוגע להשקעה כלכלית.
 
אם ברצונכם להמשיך למחקר בתחום, מסלול התזה הוא התכנית המתאימה עבורכם. במסגרת תכנית התזה ישנן חובות לימוד נוספות, הכוללות השתתפות בקורס המתקדם - תיאוריה מיקרו כלכלית, באחד משני קורסים במימון, ובקורס מתקדם נוסף בתחום הכלכלה, הנבחר על ידי התלמיד מתוך שלוש אפשרויות. על מנת להשתתף בקורסים המתקדמים, המהווים חובה לימודית בתכנית התזה, הסטודנטים נדרשים להשתתף או להציג ציון עובר בקורסי הבסיס המתמטיים בכלכלה – שיטות מתמטיות ואלגברה לינארית. על בסיס הידע והמיומנויות הנרכשים בקורסים אלה נבנה נדבך נוסף של ידע במהלך ההשתתפות בקורס תיאוריה מיקרו כלכלית.
 
 
נושאי לימוד אפשריים
 
בתכנית לתואר שני בחשבונאות באוניברסיטת תל אביב מוצעים לבחירת הסטודנטים מגוון של קורסים בתחומים שונים. בתחום שוק ההון, תוכלו ללמוד על שיטות המסחר הנהוגות בישראל ועל השיקולים הכלכליים העומדים בבסיסן. תדונו גם על היתרונות והחסרונות הכרוכים בדרכים שבהן מקובל להעריך שווי של חברות. תלמדו על אופיין של הבורסות למסחר בישראל ובמדינות אחרות, בהיבט המוסדי ובשיטות העבודה.
 
בתחום המימון תוכלו לבחור ללמוד על מבני הון בפירמות ועל יחסי הגומלין בין בעלי חוב, בעלי מניות ומנהלי חברות, וכן על הדינמיקה בשדה התחרותי של המשק והשפעתו על המבנה ההוני של החברה. בנוסף, תוכלו לעסוק בלימודיכם בניסויי מעבדה לחקר תופעות כלכליות ובשאלות המתמקדות בהתנהגות משקיעים ושווקים. בתחום תורת ההחלטות תעסקו בנושאים הקשורים במימון, בהיבטים כגון: ניהול וחישוב סיכונים, ניתוח השקעות בנכסים, ניהול סיכוני אשראי ועוד.
 
בתחום החשבונאות תוכלו לנתח ולדון יחד בדוחות פיננסיים של חברות מכל העולם, לעסוק בנושאי דיווח בעייתיים בעסקים משפחתיים, בנושאי מיסוי על עסקאות נדל"ן, באפיון פעילותן הכלכלית של חברות הי טק ועוד. בתחום הבנקאות תלמדו על דרכים אסטרטגיות ופעולות שוטפות בניהול בנקים ומוסדות פיננסיים. תוכלו לעקוב אחר שלבי תהליך ההקמה וההתרחבות של בנק, ואחר פעילותו בסביבה תחרותית ומשקית.
 
לסיום
 
לבוגרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב יש קבוצה ברשת העסקית לינקדאין, ובה הם מעדכנים אחד את השני במחקרים חדשים שפורסמו, בכנסים אקדמיים, בפרויקטים חברתיים, בסדנאות העשרה, בהזדמנויות תעסוקה ועוד. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

ssssssssss

פורום לימודי חשבונאות

תעודת הנהלת חשבונות 1+2 תורמת בלימודי ראיית חשבון?
יעל
1 תגובות
איפה יש מסלול הסבה לראיית חשבון?
רואא אבו שקרה
1 תגובות
עלות קורס בנקאות
נדין חנאני
1 תגובות
המרת תעודה הנהלת חשבונות
שמואל
1 תגובות
הנהלת חשבונות 3 או מדופלם?
קרן
1 תגובות
קורס בנקאות בזום
וגדאן
1 תגובות
איפה עדיף ללמוד ראית חשבון
מרזוק עאמר
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 29,059 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה1,567 חוות דעת

  • 4.1

    האקדמיה בבצלאל985 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא תואר שני במנהל עסקים

אמרי גלאי
"למי שטובים מאוד בניהול צוות ובעלי קשרי אנוש טובים יש אפשרויות במגוון תפקידים ניהוליים. בתפקידים כאלה חשוב להבין מה מניע עובדים ואיך לתת להם מוטיבציה ופידבק בדרך שתחזק אותם. כשאני מגייס לתפקידים כאלה אני מחפש קודם כל אנשים שיודעים לרתום אחרים איתם, חשובה מאוד גם יכולת לתת דוגמה אישית."
"להיות מנהל זה לאו דווקא לנהל אנשים. יש מגוון תפקידים חשובים ובכירים שבהם לא מנהלים ישירות עובדים אחרים, בעיקר בניתוח מספרים ונתונים, תפקידים שמתאימים לבעלי רקע בחשבונאות וכלכלה."
אמרי גלאי
מנכ"ל וולט ישראל
Whatsapp Whatsapp