לימודי תואר שני בחשבונאות ומימון באוניברסיטת תל אביב, הפקולטה לניהול

רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני במנהל עסקים?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על חשבונאות ומימון לתואר שני - אוניברסיטת תל אביב.

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

תואר שני בחשבונאות ומימון באוניברסיטת תל אביב, הפקולטה לניהול
 
ערך מדעי
 
התכנית לתואר שני בחשבונאות ומימון באוניברסיטת תל אביב נועדה להכשיר את הסטודנטים למשרות ניהול מרכזיות בחברות הפיננסיות ובבנקים או לעמדות מחקר באוניברסיטאות ומכונים. ניתן ללמוד במסלול עיוני ללא תזה או במסלול מחקרי, שבמהלכו נדרשים הסטודנטים להגיש עבודת גמר (מסלול תזה). לאורך הלימודים בתואר השני בחשבונאות הסטודנטים יוכלו לבחור להתעמק באחד מן הנושאים: בנקאות, חשבונאות, שוק ההון, מימון חברות ותורת ההחלטות.
 
לדעתנו, מה שמייחד את התכנית באוניברסיטת תל אביב, בעיקר אך לא רק, הוא החשיפה של התלמידים לנושאים עדכניים ולמחקרים עכשוויים (גם כאלה שעוד לא פורסמו) בתחום הכלכלה. בכמה קורסים ניכרת האוריינטציה המדעית, המבוססת על הטלת ספק במה שידענו עד כה, העלאת שאלות חדשות על רקע בחינת המציאות ופיתוח מודלים בניסיון לקבל ידיעות עדכניות יותר.
 
מבנה הלימודים
 
המסלול לתואר שני באוניברסיטת תל אביב מורכב מלימודי יסוד, מנושאי רקע במינהל עסקים לתואר שני ומשפע של קורסים לבחירה בנושאים שונים. לימודי היסוד הם בגדר חובה, אלא אם כן קורסים אלה כבר נלמדו בתואר הראשון בפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב. יחד עם זאת, ישנם קורסי יסוד מסוימים בהם לא ניתן לקבל פטור על סמך ידע מוקדם, ויתר על כן, הסטודנט נדרש בהם לציון מסוים על מנת להמשיך בלימודים. קורסים אלה נותנים לסטודנטים את הבסיס ההכרחי להבנת המשמעות של הערכת נכסים פיננסיים, בדיקת כדאיות ויעילות וקבלת החלטות בנוגע להשקעה כלכלית.
 
אם ברצונכם להמשיך למחקר בתחום, מסלול התזה הוא התכנית המתאימה עבורכם. במסגרת תכנית התזה ישנן חובות לימוד נוספות, הכוללות השתתפות בקורס המתקדם - תיאוריה מיקרו כלכלית, באחד משני קורסים במימון, ובקורס מתקדם נוסף בתחום הכלכלה, הנבחר על ידי התלמיד מתוך שלוש אפשרויות. על מנת להשתתף בקורסים המתקדמים, המהווים חובה לימודית בתכנית התזה, הסטודנטים נדרשים להשתתף או להציג ציון עובר בקורסי הבסיס המתמטיים בכלכלה – שיטות מתמטיות ואלגברה לינארית. על בסיס הידע והמיומנויות הנרכשים בקורסים אלה נבנה נדבך נוסף של ידע במהלך ההשתתפות בקורס תיאוריה מיקרו כלכלית.
 
 
נושאי לימוד אפשריים
 
בתכנית לתואר שני בחשבונאות באוניברסיטת תל אביב מוצעים לבחירת הסטודנטים מגוון של קורסים בתחומים שונים. בתחום שוק ההון, תוכלו ללמוד על שיטות המסחר הנהוגות בישראל ועל השיקולים הכלכליים העומדים בבסיסן. תדונו גם על היתרונות והחסרונות הכרוכים בדרכים שבהן מקובל להעריך שווי של חברות. תלמדו על אופיין של הבורסות למסחר בישראל ובמדינות אחרות, בהיבט המוסדי ובשיטות העבודה.
 
בתחום המימון תוכלו לבחור ללמוד על מבני הון בפירמות ועל יחסי הגומלין בין בעלי חוב, בעלי מניות ומנהלי חברות, וכן על הדינמיקה בשדה התחרותי של המשק והשפעתו על המבנה ההוני של החברה. בנוסף, תוכלו לעסוק בלימודיכם בניסויי מעבדה לחקר תופעות כלכליות ובשאלות המתמקדות בהתנהגות משקיעים ושווקים. בתחום תורת ההחלטות תעסקו בנושאים הקשורים במימון, בהיבטים כגון: ניהול וחישוב סיכונים, ניתוח השקעות בנכסים, ניהול סיכוני אשראי ועוד.
 
בתחום החשבונאות תוכלו לנתח ולדון יחד בדוחות פיננסיים של חברות מכל העולם, לעסוק בנושאי דיווח בעייתיים בעסקים משפחתיים, בנושאי מיסוי על עסקאות נדל"ן, באפיון פעילותן הכלכלית של חברות הי טק ועוד. בתחום הבנקאות תלמדו על דרכים אסטרטגיות ופעולות שוטפות בניהול בנקים ומוסדות פיננסיים. תוכלו לעקוב אחר שלבי תהליך ההקמה וההתרחבות של בנק, ואחר פעילותו בסביבה תחרותית ומשקית.
 
לסיום
 
לבוגרי הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב יש קבוצה ברשת העסקית לינקדאין, ובה הם מעדכנים אחד את השני במחקרים חדשים שפורסמו, בכנסים אקדמיים, בפרויקטים חברתיים, בסדנאות העשרה, בהזדמנויות תעסוקה ועוד. 
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת תל אביב

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת תל אביב

פורום לימודי חשבונאות

מסלול לימוד מקוצר לראיית חשבון עבור עורך דין
פיני
1 תגובות
קבלה לראיית חשבון ללא פסיכומטרי
דבורה
1 תגובות
הסבה לראיית חשבון מתואר ראשון בניהול ארגוני שירות
מגד
1 תגובות
מי שלמד חשבונאות בתיכון יכול לקבל תעודת מקצוע?
נטלי
1 תגובות
האם כדאי ללמוד חשבונאות?
מוחמד נסיראת
2 תגובות
מתלבטת בין ראיית חשבון למדעים
שיר
2 תגובות
האם רואה חשבון צריך תעודת חשב שכר בכיר?
הראל
1 תגובות
מה הסיכויים של גבר להצליח בתור מנהל חשבונות?
איציק
1 תגובות
לימודי ערב לראיית חשבון במרכז
דן
1 תגובות
ביקוש לתחום החשבונאות והסבה מקצועית
שירין
1 תגובות
אחוז עוברי הבחינות של המועצה - הפתוחה
יוספי
1 תגובות
לימודי חשבונאות - שימוש במחשב או אייפד?
שלו אלמליח
1 תגובות
השלמה מהנהלת חשבונות 1+2 לתואר בראיית חשבון
נטע
3 תגובות
מתעניינת בקורס ייעוץ לקראת פרישה
עלית קורנפלד
1 תגובות
ביטול שנת ההשלמה בתואר חשבנאות
ברא מחאמיד
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,656 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

  • 4.0

    אוניברסיטת חיפה 1,562 חוות דעת

  • 4.0

    אוניברסיטת בר אילן 945 חוות דעת

  • 4.1

    שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב 687 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

מלגות חדשות

ימים פתוחים