תואר שני (M.Teach) ותעודת הוראה לבית הספר העל-יסודי במכללת קיי לחינוך

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

תואר שני מוסמך בחינוך על יסודי M.Teach במכללת קיי

 

הטובים להוראה

 

כדי לעבוד כמורים במדינת ישראל, די שיהיו בידיכם תואר ראשון ותעודת הוראה. עם זאת, בשנים האחרונות ישנה נטייה לעודד אקדמאים המבקשים לעבור הסבה להוראה ללמוד לתואר שני וזאת על מנת לקדם את איכות החינוך במדינה. הלימודים לתואר M.Teach במכללת קיי נועדו להכשיר עובדי הוראה מומחים אשר יתייחסו למלאכת החינוך בכיתות כאל מאשר שליחות אישית וחברתית.

 

תכנית הלימודים

 

קורסי התכנית כוללים שתי חטיבות, לימודי חינוך ולימודי הוראה, שבכל אחת מהן מספר מוקדים: חטיבת לימודי החינוך כוללת קורסים העוסקים בהיבטים פדגוגיים של עבודת המורה, שיעורים המתמקדים בעיצוב זהותו המקצועית וכן קורסים המטפחים את הזיקה החברתית-קהילתית של העבודה במערכת החינוך. החטיבה של לימודי ההוראה כוללת התנסות מעשית ובניית מערכי שיעור וכן תכנים הנוגעים בדרכי הערכה ומדידה.

 

המשתתפים בתכנית ילמדו כיצד לתרום לפיתוחן של מיומנויות למידה בכיתה וירכשו כלים שיסייעו להם לקדם תהליכים של למידה אפקטיבית בסביבות לימודיות שונות ובהקשרים מגוונים. בתכנית מושם דגש על עידוד של הסטודנטים לקיים דיאלוג בונה עם תלמידיהם במטרה לעזור להם לממש את הפוטנציאל שלהם ולטפח אותם כבני אדם.

 

 

מתכונת הלימוד

 

הלימודים לתואר שני בחינוך על יסודי אורכים שנתיים במתכונת הכוללת יום וחצי בשבוע של לימודים במכללה ויום שבועי נוסף המוקדש להתנסות מעשית בהוראה. סטודנטים המשמשים כמורים בפועל יכולים לבקש לתאם את ההתנסות המעשית באופן פרטני.

 

תנאי קבלה

 

מועמדים מתאימים לתכנית לתואר שני בחינוך על יסודי (M. Teach)  הינם בוגרי תואר ראשון B.A או Bc.S בדיסציפלינות שונות הנלמדות בחטיבות הביניים ובחטיבה העליונה. עליהם להציג ממוצע ציונים של 80 לכל הפחות, במידה והם בעלי תואר במדעי הרוח, או ציון ממוצע של 70 ויותר עבור בוגרי מדעים מדויקים. בנוסף יהיה על המועמדים לעבור ראיון קבלה במכללה.

 

נושאי הלימוד

 

  • זהות אישית ותרבותית
  • פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות
  • שילוב ילדים עם צרכים מיוחדים
  • השפה החזותית והשפה המוזיקלית
  • שימוש בשפת גוף בתהליך הלמידה
  • הכלה
  • נוער בסיכון
  • מדעי ההתנהגות
  • ועוד    

  

סגל

 

ראש התכנית לתואר שני בחינוך על יסודי במכללת קיי הוא פרופסור המכהן כראש הקתדרה של המכללה לצדק חברתי בחברה ובחינוך וכן מרכז את תחום האיכות במכון מופ"ת. בעברו שימש כנשיא המכללה וכראש הארגון של ראשי המכללות האקדמיות לחינוך. לאורך השנים פרסם ספרים רבים העוסקים בהכשרת מורים וכן מאמרים שונים בתחום הפדגוגיה והפילוסופיה.

 

תעודה

 

סטודנטים שיסיימו את חובות הלימודים שלהם וכן את ההתנסות המעשית בהוראה בציון "טוב" לכל הפחות יהיו זכאים לתעודת הוראה וכן לתואר מוסמך בהוראה לחינוך על יסודי. הענקת התואר תינתן בכפוף לאישורה של המועצה להשכלה גבוהה.

 

מלגות

 

משתתפי התכנית זכאים להלוואה מועדפת בסך 11,500 ₪ ולמגלת קיום בגובה של 10,000 ₪ לכל שנת לימודים בכפוף לתקנון המכללה. הזכאות לכך שמורה לסטודנטים שיוכשרו להוראה בתחומים הנמנים על רשימת המקצועות המועדפים: מתמטיקה, היסטוריה, ערבית, תנ"ך, לשון עברית, מדעים, אנגלית, וכן ספרות כללית ועברית. תלמידים שיקבלו את המלגה יתחייבו לעסוק לאחר תום לימודיהם לפחות שנתיים בהוראה, בהיקף עבודה העומד לכל הפחות על שני שליש משרה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי

חוות דעת של סטודנטים על תואר שני M.Teach - מכללת קיי

התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
29/10/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

חוסר נגישות לנכים

המכללה האקדמית לחינוך ע"ש קיי
04/06/2019

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני מאוד אוהבת את המכללה שאני בחרתי לעשות את התואר שני בגלל שאני מתחילה להיות מורה ואני עולה חדשה מא קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס קטן ויש שם אווירה מאוד כיף. אני יכולה להגיע לשם ולרגיש בבית. האמת שאני לא אוהבת אבל שאין מעלי קרא עוד...

טיפים

אני יכולה להגיד שלעולים חדשים שעברית זה לא השפה שלהם, זה יהיה קשה אבל אם באמת רוצים, אז אפשר להצליח  קרא עוד...


לכל חוות הדעת
ssssssssss
Whatsapp Whatsapp