לימודי תואר שני לדתיות בהוראת מחשבת ישראל ותושב"ע במכללה ירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תואר שני לדתיות בהוראת תושב"ע ומחשבת ישראל - מכללה ירושלים .

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי תואר שני בהוראת תושב"ע ומחשבת ישראל בגישה בין תחומית במכללה ירושלים
 
אוחזות בשניים
 
במסלול לתואר שני בהוראת תושב"ע ומחשבת ישראל במכללה ירושלים מציעים תכנית לימודים דתית לנשים בלבד, המתמקדת בשילוב הייחודי שבין שני התחומים הללו, ובהוראתם מתוך גישה בין תחומית. נציין, כי על פי רוב, נלמדות שתי הדיסציפלינות הללו בחוגים נפרדים, וללא קישור אינטגרטיבי ביניהן.
 
על הלימודים
 
במסגרת הלימודים בתכנית לתואר שני, הסטודנטיות זוכות להרחבת היריעה האקדמית אשר ברשותן בעצם השילוב בין שני התחומים המרכזיים כל כך ביהדות – התורה שבעל פה ומחשבת ישראל. לשם כך, הן לומדות ידע אקדמי מכל אחד מתחומים אלה, וכן קורסים הקושרים ביניהם – כתחומי משפט ומוסר במחשבת חז"ל, משפט אל מול מוסר בהגות היהודית, מדרש ואגדה ועוד. את כל אלה לומדות הסטודנטיות בליווי ידע והתנסות מעשית הקשורים בחינוך, בפדגוגיה, בשיטות הוראה ובשיטות מחקר המותאמות לתחום.
 
בתכנית מתמקדים בהוראה המותאמת לבתי הספר במגזר הממלכתי דתי, ומתוך התייחסות למשקל הרב שמקבל מקצוע התורה שבעל פה בתכניות הלימודים במגזר זה. עם זאת, מתוך הכלים הנלמדים בתכנית, תוכלנה הבוגרות ליצור ולפתח תכניות לימודים המותאמות לשילוב בין שני התחומים הללו, וזאת מתוך מטרה לעורר את תלמידיהן לחקירה עצמאית, לסקרנות ולהצבת שאלות והתמודדות איתן.
 
מתכונת הלימוד
 
תואר שני בהוראת תושב"ע ומחשבת ישראל נפרש על פני שנתיים, וכולל 52 שעות לימוד סמסטריאליות בסך הכול. במקרים מיוחדים תתאפשר פרישת התכנית על פני שלוש שנים. מתכונת הלימוד היא יום אחד מלא בכל שבוע, משעות הבוקר ועד שעות הערב המוקדמות. חלק מן הקורסים במסלול אף נלמדים במתכונת מקוונת של למידה מרחוק. חלקם נלמדים בסמסטר קיץ באופן הזה.
12 שעות סמסטריאליות מוקדשות ללימודי תשתית בתחום החינוך לתואר שני, ו – 40 שעות מוקדשות ללימודי התמחות הכוללים התמקדות בהוראת מחשבת ישראל, בהוראת התורה שבעל פה, בשילוב האינטגרטיבי שבין שני התחומים, ובפרויקט גמר מחקרי יישומי שעל הסטודנטיות להגיש, כמו גם בסדנאות הדרכה.
 
נושאי הלימוד
 
במסלול ללימודי תואר שני בהוראת תושב"ע ומחשבת ישראל נכללים נושאים כגון:
 
 • ההגות היהודית בימי הביניים
 • תקשוב בחינוך
 • היבטים רעיוניים בספרות התנאים
 • קריאת טקסטים
 • היבטים פסיכולוגיים בהגות היהודית
 • סוגיות בחינוך יהודי
 • חינוך ואקטואליה במשנתו של הרב קוק
 • פילוסופיה של ההלכה
 • שיטות מחקר כמותיות ואיכותניות בחינוך
 • המקרא ומחשבת היהדות
 • פסיכולוגיה קוגניטיבית והשלכתה על דרכי הוראה
 • ועוד
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
הלימודים בתכנית זו מיועדים למורות בחטיבות הביניים ובחטיבות העליונות בחינוך הממלכתי דתי, בעלות תעודת הוראה, וותק וניסיון בהוראה של שלוש שנים לפחות. בנוסף, התכנית מיועדת לבעלות תואר ראשון בחינוך, או באחד מן התחומים הקשורים במדעי היהדות (מקרא, מחשבת ישראל, וכדומה) – בציון ממוצע של 80 לפחות בתואר כולו, וכן בציון של 80 לפחות בקורסים בתחומי החינוך.
 
כמו כן, המועמדות נדרשות לעבור ריאיון אישי ולקבל אישור של ועדת קבלה, וכן להיבחן על שליטה בשפה האנגלית – ברמה של קריאה אקדמית. בבית הספר מציינים כי חלק מן המועמדות נדרשות להשלים קורסים מסוימים, בהתאם לרקע האקדמי שלהן. במקרים כאלה, הן תתקבלנה "על תנאי" לתכנית, עד אשר תמלאנה את חובות ההשלמה.
 
חובות המסלול
 
לצורך סיום הלימודים במסלול זה בהצלחה, על הסטודנטיות להשיג ציון סופי ממוצע של 70 לפחות, וכן ציון של 65 לפחות בכל אחד מן הקורסים הנלמדים בו. בנוסף, עליהן להגיש שתי עבודות סמינריוניות – אחת בכל אחד מתחומי הלימוד, ולהגיש פרויקט גמר יישומי מחקרי.
 
אפשרויות התעסוקה
 
בתום לימודי תואר שני בהוראת תושב"ע ומחשבת ישראל תוכלנה הבוגרות להשתלב כמורות או כרכזות תחום בבתי הספר העל יסודיים ובחטיבות הביניים במגזר הדתי, וכן לפתח תכניות לימודים ייחודיות המשלבות בין שני התחומים הללו, ולהרחיב את האפשרויות שמציעה מערכת החינוך הדתית, כמו גם את הידע ואת התפישה המחשבתית של תלמידיהן.
 


** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללה ירושלים - מכללה לבנות דתיות, השכלה אקדמית ולימודי קודש

עוד מסלולי לימוד - מכללה ירושלים
פורום לימודים לחרדים דתיים
איפה אפשר לעשות מכינה לחרדים?
ישראל מאיר שעשוע
1 תגובות
משכנתאות לימוד בירושלים לקהל הדתי
מני
1 תגובות
לימודי שמאות נדלן לקהל הדתי
אהרן
1 תגובות
קורס תיווך לציבור החרדי
מרדכי אנגל
1 תגובות
איפה אפשר לעשות קורס QA בהפרדה?
דוד
1 תגובות
לימודי הדרכת הורים לקהל הדתי
אסתר יצחק
1 תגובות
לימודי תרפיה באומנות בשנה הבאה במכללת לומדה
מושית הלחמי
3 תגובות
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp