תואר שני בפסיכודרמה בקריה האקדמית אונו

שירות אישי - צור קשר

תואר שני בפסיכודרמה בקריה האקדמית אונו

תואר שני בטיפול בפסיכודרמה בקריה האקדמית אונו בשיתוף המכללה האקדמית לחברה ואמנויות
 
בואו נעמיד פנים ש...
 
הפסיכודרמה היא שיטה השייכת לתחום הטיפול באמנות, שבה עוברים את כברת הדרך הטיפולית באמצעות פעולות כייצוג חילופי לדיבור. בתהליך הטיפולי המשתתף משחק סיטואציות שונות מחייו ומעולמו – או מעולמם של משתתפים אחרים בקבוצה. באמצעות טכניקות טיפוליות שונות עוברים המשתתפים תהליך של עיבוד הנובע מתוך הסיטואציות הדרמטיות, עיבוד שאיננו בהכרח מילולי בשלב הראשוני, והוא מאפשר הצפה של נושאים רגישים והתמודדות עמם.

במסלול לתואר שני בטיפול בפסיכודרמה בקריה האקדמית אונו מוכשרים מטפלים מיומנים ומנוסים בתחום התרפיה בפסיכודרמה. המכללה לחברה ואמנויות שמה לה למטרה להחדיר בבוגריה תחושת אחריות לקהילה, חזון לשינוי חברתי, ולכן משלב המסלול היבטים באמנות, בטיפול ובמעורבות חברתית. בתום התכנית יוכלו הבוגרים להשתלב במגוון רחב של משרות טיפוליות, שיקומיות וחינוכיות בקהילה, בחברה ובמוסדות וארגונים רבים.
 
התכנית מתקיימת בקמפוס הקריה האקדמית אונו בעיר קריית אונו - בשיתוף המכללה האקדמית לחברה ולאמנויות
 
תכנית הלימודים
 
במסגרת המסלול במכללה עוברים הסטודנטים הדרכה באשר לדרכי הטיפול בפסיכודרמה ומתנסים בעצמם בשיטה. כמו כן, מרצי התכנית סוקרים בפני התלמידים שיטות אבחון והערכה, ומודלים שונים לטיפול בקבוצות. הנושאים העיוניים הנכללים בתכנית כוללים לימודי אמנות, ועיון במחקרים על השפעת האמנות בתחום התפתחות האדם.
 

מתכונת הלימוד

 

המסלול לתואר שני בטיפול בפסיכודרמה  מתפרש על פני שנתיים, וכולל מבחר קורסי חובה ובחירה וכן קורסי סטודיו מעשיים בענפי המשחק ותיאטרון הפלייבק. בנוסף, הסטודנטים משתתפים בפרקטיקום מעשי בפסיכודרמה במסגרת אישית וקבוצתית, שנערך בליווי סגל המרצים. מתכונת הלימודים היא יום וחצי בשבוע בשנה הראשונה, ויום לימודים תיאורטי בתוספת יומיים מעשיים בשטח בשנה השנייה.

 

נושאי הלימוד


מבין הנושאים הנלמדים בתכנית זו לתואר שני:

 

  • גישות בטיפול הפסיכולוגי
  • הערכה ואבחון פסיכולוגיים
  • אתיקה וסטנדרטים בתרפיה
  • אבחון באמצעות פסיכודרמה
  • סוגיות בטיפול באמצעות אמנות    
  • מחקר מבוסס אמנות
  • סיפור בתיאטרון פלייבק
  • אמנות והתפתחות האדם
  • מיומנויות בטיפול קבוצתי    
  • ועוד

 

סגל הוראה

 

בין המרצים במסלול נמנים: פרופסור לפסיכולוגיה שמתמקדת בחקר התרבות הישראלית, פסיכותרפיסטית בעלת תואר דוקטור שגם עוסקת בטיפול בהבעה וביצירה; מטפלת באמצעות דרמה שמתמחה בגישת הפסיכותרפיה הדינמית; פסיכולוגית קלינית המתמחה בטיפול נפשי במתבגרים; ועוד.
 

תנאי הקבלה לתכנית
 
רשאים להגיש מועמדותם לתכנית לטיפול בפסיכודרמה, אלה שהם בעלי תואר ראשון בממוצע מינימלי של  85, וכן בעלי 300 שעות לפחות של לימודי תיאטרון, ו – 200 שעות של ניסיון מעשי בתחום. בנוסף, המועמדים יתבקשו לעבור ריאיון על ידי ועדת קבלה מטעם החוג, ולהגיש שלושה מכתבי המלצה מקצועיים או אקדמיים.
 
דרישות אקדמיות נוספות לקבלה למסלול זה הן הצגה של רמת "פטור" בשפה האנגלית, וכן הקורסים הבאים מתוך לימודי פסיכולוגיה לתואר ראשון: מבוא לפסיכולוגיה, תיאוריות אישיות, סטטיסטיקה, שיטות מחקר, פסיכופתולוגיה, פסיכופיזיולוגיה, ופסיכולוגיה התפתחותית. על המועמד להגיש גיליון ציונים המוכיח מעבר של קורסים אלה בציון של 80 לפחות. מועמד שהתואר הראשון שלו אינו כולל את הקורסים שצוינו כאן – יחויב בלימודי השלמה.
 
 תעודה

סטודנטים שעומדים בכל חובותיהם ומסיימים בהצלחה גם את ההתנסות המעשית מקבלים תואר שני MA בטיפול בפסיכודרמה.

 

עוד מסלולי לימוד - הקריה האקדמית אונו

חוות דעת של סטודנטים על אונו - תואר שני בפסיכודרמה

התקבלו 1 דירוגיםבציון ממוצע: 4.0 מתוך 5

המכללה האקדמית לחברה ואומנויות
18/11/2018

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת את היחס האישי, זה שזה מקום קטן ואינטימי. אהבתי שלפני תחילת הלימודים הזמינו אותנו למספר ימי קרא עוד...

על הקמפוס

המכללה עושה רושם של מקום קטן ומשפחתי. הולכים מאוד לקראת הסטודנטים. מקום מאוד נעים.

טיפים

אני רק בתחילת דרכי אבל העצה הכי טובה שאני מנסה גם לקחת על עצמי היא לבוא עם ראש פתוח, להיערך להיחשפוי קרא עוד...


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp