לימודי תואר שני בחוג לנוירוביולוגיה על שם יוסף סגול באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
לימודי תואר שני בחוג לנוירוביולוגיה על שם יוסף סגול באוניברסיטת חיפה

תואר שני בנוירוביולוגיה באוניברסיטת חיפה
 
זה "הכול בראש"...
 
לימודי תואר שני בנוירוביולוגיה באוניברסיטת חיפה מתמקדים בגישה הרדוקציונית – גישה העוסקת בחקר ההתנהגות כראי לעקרונות התפקודיים והמבניים של מערכת העצבים ושל יחידותיה. גישה זו מתמקדת בניתוח התנהגות בעלי החיים במעבדה או בבית גידולם הטבעי, ועיקרה הוא בבחינת יחסי הגומלין שבין האורגניזם עצמו לבין הבעיות הקיימות בסביבתו. גישה זו מניחה שמאפייני המערכת העצבית והמבנים הקיימים בה, יתבטאו בהיבטים התנהגותיים. במהלך לימודי נוירוביולוגיה לתואר שני מושם דגש מיוחד גם על המחקר הבין תחומי, העושה שימוש בשיטות מולקולריות מתקדמות ואף בסורקי מוח, וזאת לצורך הבנת התרומה של רמות עצביות וסביבתיות שונות על התנהגותם של בעלי החיים והאדם.
 
מתכונת הלימודים במסלול
 
לימודי התואר השני בנוירוביולוגיה באוניברסיטת חיפה מציעים לתלמידים תשתית איתנה ללימודים ולמחקר. הלימודים המתקדמים לחקר המוח בחוג לנוירוביולוגיה על שם יוסף סגול באוניברסיטת חיפה מתמקדים בקשר שבין ההתנהגות למרכיבים העצביים המניעים אותה וקבוצות המחקר עוסקות בתחומי מחקר שונים ומשתמשות במערכות מודל מיוחדות לצרכי המחקר.
 
התכנית מאפשרת לתלמידים להבין את התהליכים הביולוגיים העומדים בבסיסם של תהליכי למידה וזיכרון שונים, והיא מאפשרת להם להשתלב מאוחר יותר במחקר מתקדם (Ph.D.) או בתעשיות הביוטכנולוגיה והתרופות. משך הלימודים הוא שנתיים במסלול המחייב הגשת עבודה מחקרית ניסויית וכתיבת עבודת תזה. בתום הלימודים בתכנית, יזכו הבוגרים המסיימים אותה בהצלחה, בתואר שני M.Sc בנוירוביולוגיה.
 
נושאי הלימוד בתכנית לנוירוביולוגיה
 
להלן הנושאים העיקריים הנלמדים במסלול זה:

 

תכנון ניסויים וניתוח תוצאות מדעיות

מבוא לנוירוביולוגיה תאית ומולקולרית

מבוא לנוירוביולוגיה מערכתית

מבוא לאתולוגיה

היכרות עם נושאי המחקר בתחום הנוירוביולוגיה

סמינר בנוירוביולוגיה

ועוד

 
תנאי הקבלה לתכנית לתואר שני
 
לתואר שני בנוירוביולוגיה באוניברסיטת חיפה יתקבלו מועמדים שסיימו לימודי תואר ראשון (B.Sc.) בביולוגיה, במדעי הרפואה או בתחומים קרובים במוסד מוכר להשכלה גבוהה, ובציון סופי משוקלל של 80 לפחות. כמו כן, על המועמדים לגשת לריאיון קבלה אישי בפני ועדת קבלה. במידת הצורך, הוועדה תקבע תכניות השלמה בהתאם לרקע האקדמי של הסטודנט. את לימודי ההשלמה יש לסיים בציון ממוצע של 80 לפחות. מועמדים בוגרי תכניות מוכרות לתואר ראשון, ששפת ההוראה בהן איננה עברית, יצטרכו לעבור את בחינת הידע בעברית ברמה הנדרשת על ידי האוניברסיטה.
 
לסיכום
 
המסלול לתואר שני בנוירוביולוגיה על שם יוסף סגול באוניברסיטת חיפה מוצע לבוגרים מצטיינים מתחומי מדעי החיים, המעוניינים לעסוק במחקר מתקדם או להשתלב בתעשיות הביוטכנולוגיה והתרופות עם סיום לימודי התואר השני. העיסוק והמחקר בתחום הנוירוביולוגיה והאתולוגיה מאפשרים לבחון מנגונים מולקולריים ותאיים שונים, ואף לחקור מערכות עצביות שלמות. השיטות שבהן משתמשים לצורכי המחקר כוללות הנדסה גנטית, אלקטרופיזיולוגיה, מיקרוסקופיה ודימות מוח פונקציונלי באדם – כאשר כל השיטות ביחד מאירות נושאים הקשורים ללמידה וזיכרון, וכן תהליכים קוגניטיביים מוחיים התורמים להבנת שלל התהליכים העצביים היוצרים ביטויי התנהגות שונים.
 
 
למידע נוסף לחצו: אוניברסיטת חיפה
עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה
חוות דעת של סטודנטים על תואר שני בנוירוביולוגיה - אוניברסיטת חיפה
התקבלו 2 דירוגיםבציון ממוצע: 4.5 מתוך 5

אוניברסיטת חיפה
17/05/2017

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

מלגות קיום מאוד נמוכות יש כיתות מאוד ישנות ולא נוחות מעט חנייה ביחס לכמות הסטודנטים

על הקמפוס

יש הרבה פעולות של אגודת הסטודנטים, במיוחד בימי רביעי או חמישי במהלך שעות הלימודים ולפעמים גם מופעים  קרא עוד...

טיפים

למי שבא מרקע של ביולוגיה יש בונוס רציני, גם מבחינת תנאי קבלה וגם מבחינת החומר הלימודי.. כל המרצים נ קרא עוד...

אוניברסיטת חיפה
18/08/2014

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אווירה נעימה, נוף מדהים

על הקמפוס

קמפוס במיקום יפה, אווירה נעימה ואוכלסיית סטודנטים הומוגנית

טיפים

מוסד אקדמי צעיר בעל פוטנציאל לצמוח.


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp