לימודי תואר שני במוסיקה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תואר שני?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

 

הגעת לדף עם מידע על מוסיקה לתואר שני - האקדמיה למוסיקה ולמחול.

המידע באתר הועיל ל92% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני במוסיקה באקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

 

ביצוע הלחנה וניצוח

 

בגיל חמש כתב מוצארט את הסימפוניה הראשונה שלו, ובגיל שש הוא הצליח להרשים את מארי אנטואנט בנגינה על פסנתר כשעיניו מכוסות. מוצארט יש רק אחד, אך כישרון מוסיקלי קיים בשפע בכל מקום, והוא זקוק לפלטפורמה הנכונה כדי להיחשף אל העולם הרחב.
האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים מציעה מסלול לימודים לתואר שני במוסיקה. המסלול מיועד למלחינים, למבצעים ולמנצחים בוגרי תואר ראשון, המעוניינים להתפתח בתחומם וללמוד מאמנים מובילים בינלאומיים, המסלול מתאים גם למוסיקאים המעוניינים להעמיק בתחומי החינוך והמחקר. האקדמיה מקיימת בכל שנה הופעות רבות בארץ ובחו"ל ומאפשרת לסטודנטים להתנסות בחשיפה אישית ובחוויה בימתית.

 

תכנית לימודים


האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים מציעה לימודי תואר שני במוסיקה, השואפים לסייע לסטודנטים לגבש אמירה אמנותית ולטפח את המוטיבציה ליוזמה אישית. תכנית הלימודים עוסקת במסורת התרבותית לצד סגנונות מוסיקה חדשניים ועדכניים, והסטודנטים רשאים להתמחות במגמת ביצוע, קומפוזיציה או חינוך מוסיקלי. 

 

ההתמחות בביצוע מיועדת הן לנגינה והן לזמרה. במהלכה הסטודנטים נחשפים אל כלים קלאסיים ובארוקיים, הם מכירים את יסודות הניצוח ולומדים לנגן על כלי בשיעורים יחידניים ומשתתפים בתזמורות. בתום ההכשרה הסטודנטים נדרשים לבצע עבודה מחקרית, בנושא היצירה הקאמרית.


מגמת קומפוזיציה מכשירה את משתתפיה לחבר יצירות מוסיקליות למחול ולדרמה בסגנונות שונים. במסגרת פרויקט הגמר הסטודנטים נדרשים להפגין שליטה בתחומי המדיה המגוונים ומחויבים להגיש פרופיל קומפוזיטורי. במסגרת מגמת חינוך מוסיקלי לתואר שני ניתן להשתתף במסלול מחקרי הכולל כתיבת תזה ובחינת גמר, או במסלול עיוני שכולל הגשת שני סמינריונים ובחינה. המגמה מקנה למשתתפיה העשרה מוסיקלית עיונית ומעשית בלימודי כלי, זימרה ומוסיקה קאמרית.


מתכונת הלימוד


תכנית הלימודים לתואר השני מתפרשת על פני שנתיים אקדמיות, והיא כוללת הכשרה עיונית ומעשית במסגרת קורסי חובה ובחירה. במהלך הלימודים הסטודנטים משתתפים בסמינרים מגוונים ומבצעים פרויקט גמר. במסגרת לימודי המקצוע הראשי הסטודנטים מקבלים גם הכשרה פרטנית, וניתנים להם שיעורים יחידניים.


נושאי לימוד

 

 • התפתחות המוסיקה
 • שיטת שנקר
 • ייצוג ויזואלי של הצליל
 • יסודות הניצוח
 • מבנים וצורות באמנויות
 • תזמור מתקדם
 • תכנות בחינוך המוסיקלי
 • סוגיות באסתטיקה
 • חווית המוסיקה הערבית
 • קריאת פרטיטורות    
 • דמויות דרמטיות במוסיקה
 • ועוד
 • תולדות האמנות הישראלית     
 

 

 

סגל הוראה


בין סגל המרצים הבכירים תוכלו לפגוש קומפוזיטור שסיים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת פנסילבניה בארצות הברית. אדם זה זכה בפרסים יוקרתיים על יצירותיו וייסד את הוצאת המוסיקה של האיגוד הקומפוזיטורים בישראל. מרצה נוסף הוא בעל תואר שלישי מבית הספר הגבוה למוסיקה בהנובר, במקביל יש לו תואר דוקטור בחקר המוח. הוא ניגן כסולן בתזמורות מובילות בארץ ובחו"ל ושימש כמנצח על התזמורת הפילהרמונית הישראלית.


עוד מלמדים במסלול בוגר האקדמיה למוסיקה בליטא – וילניוס, שהלחין יצירות סימפוניות ומוסיקה לאופרה ותיאטרון, והוא אחד ממארגני פסטיבל הג'אז הבינלאומי בירושלים. וגם בוגרת החוג למוסיקולוגיה באוניברסיטת תל אביב, המתמחה בתחום הקוגניציה המוסיקלית, אשר פיתחה תכנית חדשנית לשכלול מיומנות מוסיקלית בגיל הרך.


תנאי קבלה


תנאי הקבלה משתנים בהתאם למגמת הלימוד. בכל המגמות המועמדים נדרשים להיות בוגרי ראשון בתחום המבוקש עם ממוצע ציונים של 85 ומעלה. במקצועות נגינה, זימרה וקומפוזיציה יש להגיש בנוסף גם רסיטל פומבי. מועמדים שהשיגו ציון 90 ומעלה ברסיטל הגמר של לימודי התואר הראשון, רשאים להגיש אותו.


על מנת להתקבל למסלול נגינה יש להציג רסיטל בן 45 דקות, הכולל שתי יצירות מלאות. למסלול זימרה יש להציג רסיטל בן 25 דקות, בו לפחות שתי יצירות. במסלול קומפוזיציה נדרש תיק עבודות, ברמה של יצירה קאמרית. בעלי תואר ראשון בניצוח רשאים להתקבל למגמת קומפוזיציה על סמך ממוצע ציונים 90 במקצוע הראשי. במגמת חינוך מוסיקלי, יש צורך בממוצע ציונים 85 ומעלה בלבד.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

מה צריך ללמוד כדי להיות מפתח בראשות חסות הנוער
ליבי
1 תגובות
לאיזה תואר דרושים כישורי משחק?
ido458
1 תגובות
מה ללמוד כדי לסייע לסובלים מחרדה?
חן רובינשטיין
1 תגובות
תואר ראשון בתחום מדעי
אורלי
ללא תגובה
העלאת ממוצע תואר ראשון
מיטל אברהם
1 תגובות
איך משפרים ממוצע תואר ראשון?
מיטל אברהם
1 תגובות
לא מתחברת לתחום לימוד ספציפי
שירז
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,956 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב687 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בר אילן952 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת חיפה1,566 חוות דעת

Whatsapp Whatsapp