קורס מדריך אמנות מוסמך במכללה האקדמית ספיר - לימודי חוץ

שירות אישי - צור קשר

המכללה האקדמית ספיר

קורס מדריך מוסמך באמנות במרכז ללימודי חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר


בדרך למציאת האמן הפנימי


לאורך השנים התהוו מגוון של שימושים לאמנות, אמנים נעזרו בה כדי לבטא את עולמם הפנימי ואת השקפותיהם, כדי להעביר ביקורת על תופעות שונות בסביבתם, או כדי לקדם שינוי חברתי ולפעול למען מטרות חברתיות. נוסף על כך, מטפלים ואמנים רבים משתמשים בזרמי האמנות השונים למטרות טיפוליות, במסגרת עבודה עם קהלי יעד כגון ילדים בסיכון או אנשים בתהליכי שיקום. אמנות גם מחזיקה ביכולת לקרב אנשים לקהילה חמה ומגובשת ולסייע לחברי הקהילה להגדיר ולבטא את המטרות והיעדים שלהם.


בית הספר לאמנות של המכללה האקדמית ספיר מציע קורס מדריך מוסמך באמנות, אשר מעניק לתלמידיו הכשרה מעשית וידע בתחומי האמנות הפלסטית. מסלול זה מספק למשתתפים בו כלים להנחייתן של שלל אוכלוסיות ובמקביל מסייע להם לפתח את הפוטנציאל היצירתי שלהם בעולם האמנות.


תכנית הלימודים


מסלול זה מתמקד בהכשרתם של מדריכים בתחום האמנות, הוא מסמיך לעבודה עם מגוון של אוכלוסיות לרבות הדרכת אמנות בחינוך הלא פורמלי ובמערכת החינוך הפורמלית, פעילויות במסגרות טיפוליות ומשקמות ותפקידים נוספים להנחיה, לריכוז ולניהול אמנות. כמו כן, התלמידים לומדים כיצד להפיק אירועים אמנותיים במסגרות כגון ארגונים חברתיים, מתנ"סים, בעיריות ובמועצות אזוריות. לאורך התכנית הם משלבים בין היכרות עם תיאוריות אקדמיות מתחומי התרבות ותולדות האמנות עם חשיפה לשלל טכניקות וזרמים באמנות.

 


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני כשנתיים כאשר המפגשים מתקיימים בשלושה עד ארבעה ימים במהלך השבוע. המסלול משלב בין לימוד עיוני של תיאוריית האמנות לבין סדנאות פרקטיות בתחומי היצירה השונים, כגון ציור ורישום, פיסול, קדרות וקרמיקה וצילום וידאו. נוסף על כך, המשתתפים יוצרים לסיורים בשטח במוזיאונים, נפגשים עם אמנים ויוצרים ולוקחים חלק פעיל בהנחייתם של פרויקטים קהילתיים בתחום האמנות עם מגוון אוכלוסיות.


על מוסד הלימוד


בית הספר לאמנות של המכללה האקדמית ספיר מציע תכניות נוספות כגון קורס אמן מנחה, קורס פוטותרפיה וכן מכינה ללימודי אמנות. דרך תכניות הלימוד השונות שפועלות בו שואפים בבית הספר לקדם את דרום הארץ כמוקד אמנות ותרבות, תוך שימת דגש על הפן הסביבתי והחברתי וקידום של שלל יוזמות יצירתיות במרחב. במכללה האקדמית ספיר אפשר ללמוד גם בתכניות לימודים נוספות, כגון תואר ראשון בתקשורת, לימודי אמנות הפקה ויצירה, לימודי שיווק טכנולוגי, לימודי ניהול המשאב האנושי, ליודי עבודה סוציאלית, לימודים רב תחומיים ומסלולים נוספים.


תנאי קבלה


מועמדים שמעוניינים להתקבל לקורס זה צריכים לעבור ראיון שמתקיים בפני ועדת קבלה בבית הספר לאמנות של המכללה, במהלכו הם נדרשים להציג תיק עבודות וכן לעמוד במספר תרגילים שבאים לבחון את הכישורים האמנותיים שלהם.


תעודה


תלמידים אשר עומדים בכל המטלות והדרישות הלימודיות במהלך הקורס מקבלים תעודת "מדריך מוסמך באמנות" שניתנת על ידי המכללה האקדמית ספיר - בית הספר לאמנות, תרבות ויצירה.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית ספיר

ssssssssss

מתוך פורום המכללה האקדמית ספיר

תעודת הוראה בגיל הרך
מיטל
ללא תגובה
מתי נפתח קורס עריכת וידאו?
אלון אומסקי
ללא תגובה
תנאי קבלה לתואר ראשון בכלכלה וניהול
יצחק חברוני
ללא תגובה
למודי חוץ קורסים מקצועיים
אנדריי
ללא תגובה
מטפלת מוסמכת סוג 2
ריטה בטוב
ללא תגובה
מועדים ותהליך הרשמה לקורס CCNA
קובי מארי
ללא תגובה
קורס חשמלאי מוסמך
רפאל
ללא תגובה
לכניסה לפורום
Whatsapp Whatsapp