רוצה פרטים על אימון פונקציונלי?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס מדריכי אימון פונקציונלי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על אימון פונקציונלי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


הדרכת אימון פונקציונאלי

 

להרחיב אופקים, לצמצם היקפים

 
אימון פונקציונאלי הוא שם כולל לגישה ייחודית באימוני כושר גופני, לפיה העבודה הספורטיבית צריכה לפעול על מערכות גופניות שונות בעת ובעונה אחת. כך, אימון מסוג זה ערוך באופן שבו הוא משלב בין חיזוק השרירים, סיבולת לב ריאה, זריזות, קואורדינציה וגמישות. זהו אימון אינטנסיבי, המשתמש בכמות גדולה יותר של אנרגיה פיזית למשך זמן קצר יותר. לצורך כך, פעמים רבות נעשה שימוש במכשירים מסוגים שונים, כשאחד הידועים שבהם הוא הקטלבלס (Kettlebells) – שהן משקולות מיוחדות בעלות ידיות. ענף הקטלבלס אף נלמד בפני עצמו, אך הוא מהווה אחד מתחומי האימון הפונקציונאלי.
 
 
על הלימודים
 
קורס מדריכי אימון פונקציונאלי הינו קורס ספורט המכשיר מדריכים לשיעורים בקבוצות, או לתהליכי אימון פרטניים. באופן טבעי, הקורסים מתמקדים בהכשרה המעשית לאימונים ולהדרכות, אך הם מלווים בהסברים תיאורטיים על אודות מהות השיטה, על יתרונותיה ועל ייחודיות השימוש באימון בה, וכן על מערכות פיזיולוגיות ואנטומיות שונות המופעלות באמצעות האימון הפונקציונאלי.
 
המדריכים לעתיד לומדים לעשות שימוש בשלל המכשירים והאמצעים הטכניים העומדים לרשותם בשיטות האימון הפונקציונאלי השונות. קורס הכשרת מדריכי קטלבלס כולל לרוב את עקרונות האימון הפונקציונאלי המורחבים, בהתאמה לתחום הקטלבלס ומתוך התמקדות בו. בין השאר, נלמדות בו טכניקות ייחודיות לשימוש במשקולות אלה, תרגילים המותאמים להן, ענפי התחרות המצויים בענף זה, ועוד. כמו כן, כל המסלולים בתחום מעניקים לבוגריהם את הכלים לתכנון ולביצוע של אימונים המכוונים לסוגים שונים של מתאמנים ממגוון אוכלוסיות ולצרכים שונים.
 
נושאי הלימוד
 
מבין נושאי הלימוד הנכללים בתכניות השונות, נכללים גם הנושאים הבאים:
 
 • התפתחות האימון הפונקציונאלי
 • שיווק עצמי
 • בניית תכניות לאימונים אישיים
 • מיומנויות לימוד והדרכה
 • עריכת אימונים בשטחים פיזיים שונים
 • בניית תכניות לקבוצת אימון
 • תרגילי בסיס, תרגילי עזר ותרגילים משלימים
 • שילוב סוגים שונים של אימונים
 • תכניות לתהליכי שיקום וריפוי באמצעות אימון פונקציונאלי
 • בטיחות בעבודה עם הקטלבלס
 • קהלי יעד שונים – ילדים, ספורטאים, אתלטים, גיל הזהב
 • ועוד
 
מוסדות לימוד אפשריים
 
 • ארגון הקטלבלס בישראל – מציע "קורס מדריכי קטלבלס, אימון התנגדות פונקציונאלי להנחיית שיעורים קבוצתיים ואימונים אישיים". המסלול נערך בשיתוף עם המכללה האקדמית וינגייט, והוא נלמד במשך שישה מפגשים, אחת לשבוע, כחמש שעות בכל פעם, בשעות הצהריים ואחר הצהריים.

 

 • SNATCH – בית הספר לאימונים פונקציונאליים – מציע שני מסלולים בתחום: קורס מדריכי קטלבלס – הנלמד בהיקף של 30 שעות לימוד אקדמיות במשך שישה מפגשים, וקורס מדריכים לאימון פונקציונאלי קבוצתי או אישי – הנלמד בהיקף של 60 שעות לימוד אקדמיות, ונפרש על פני 10 מפגשים, פעמיים בכל שבוע. הקורסים מתקיימים בתל אביב.

 

 • קמפוס שיאים – נמצא באוניברסיטת תל אביב, ומקיים "קורס מדריכי אימון אישי", בדגש על האימון הפונקציונאלי. המסלול נפרש על פני כשלושה חודשים, והוא מוצע במתכונת לימודי בוקר, או במתכונת לימודי ערב.
 
קהל היעד ותנאי הקבלה
 
מסלולי הלימוד בתחום זה מיועדים בעיקר לבעלי ניסיון והיכרות עם ענפי אימון הספורט השונים, וביניהם גם מדריכי כושר, מורים לחינוך גופני או לאמנויות לחימה, פיזיותרפיסטים, ומורים ומדריכים לענפי ספורט מסוגים שונים נוספים. בחלק מן המסלולים מציבים תנאי קבלה של מעבר ריאיון אישי, וכן של רקע באימון קטלבלס באופן ספציפי. בכל מקרה, נדרש ידע באנטומיה ופיזיולוגיה, ולעתים אף תעודה מוכרת להדרכה או להוראת ספורט.
 
 
לסיכום
 
ראשיתו של האימון הפונקציונאלי היא ככל הנראה באימונים צבאיים, ועל כן בתוך זמן קצר מתאמנים על כלל המערכות הגופניות במשולב. כך לדוגמה, אימון מסוג זה יכול להיות מורכב מקפיצה בחבל, מאימון באמצעות קטלבלס, מריצה ומטיפוס – בפרק זמן קצר, וברצף. בשנים האחרונות תופס התחום תאוצה בארץ ובעולם, וכיום יעילותו אף מוכחת באמצעות מחקרים מדעיים. עלויות הקורסים משתנות מאוד בין מסלול אחד למשנהו, ונכון להיום הן נעות בין כ – 1,500 ₪ בקורסים קצרים וממוקדים יותר, ועד סביב כ – 4,000 ₪ בקורסי הדרכה אחרים ומקיפים יותר בתחום. 
 
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על אימון פונקציונלי?

רוצה לדעת יותר על אימון פונקציונלי?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד אימון פונקציונלי

חוות דעת של סטודנטים: קורס ספורט

התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע 4.5 מתוך 5

Whatsapp Whatsapp