לימודי קדם רפואה באוניברסיטת אריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי קדם רפואה באוניברסיטת אריאל

לימודי קדם רפואה - PRE MED באוניברסיטת אריאל בשומרון


לימודי קדם רפואה של אוניברסיטת אריאל בשומרון מתקיימים במסלול ייחודי אשר מאפשר לסטודנטים להמשיך לתכנית הארבע שנתית המקוצרת ללימודי רפואה במוסדות שונים, וכמו כן תואר זה יישומי כשלעצמו ומעניק כלים רבים לסטודנטים. התכנית מכינה את הסטודנטים לקראת מבחני ידע שנדרשים בהמשך הדרך בבתי הספר לרפואה בישראל.


באפשרות בוגרי תכנית זו להמשיך לתכנית המקוצרת ללימודי רפואה או לתואר שני ולתואר שלישי בתחומי מחקר מדעי פיתוח של טכנולוגיות רפואיות מתקדמות, באוניברסיטת אריאל בשומרון או במוסדות אקדמיים נוספים בארץ. נוסף על כך, נפתחות בפני הבוגרים אפשרויות תעסוקה בתעשיות הרפואיות, במוסדות בריאות ובמוסדות אקדמיים.


תכנית הלימודים


הלימודים במחלקה לקדם רפואה PRE MED של אוניברסיטת אריאל מקנים לסטודנטים ידע מעמיק ורב במדעי יסוד כגון ביולוגיה מולקולרית, כימיה, ביו כימיה, ביו אינפורמטיקה, פיזיקה וגנטיקה. נוסף על כך, הם לומדים ומתרגלים כלים שנדרשים למחקר מדעי באופן כללי ובפרט מחקר רפואי, וכך מתוודעים למקצועות כגון אנטומיה, פיזיולוגיה, היסטולוגיה, פתולוגיה, דימות, פרמקולוגיה וענפים נוספים. כחלק בלתי נפרד מתכנית הלימודים, הסטודנטים מתמקדים בטיפוח של מודעות כלפי היבטים פסיכולוגיים וחברתיים של עבודת הרופאים וכך לוקחים חלק בקורסים שבהם דנים בהיבטים אתיים ברפואה, בהיבטים פסיכולוגיים ושיקומיים בטיפול בחולים, בתחום הרפואה והקהילה, בכלכלת בריאות, בסוציולוגיה רפואית, באבטחת איכות וניהול סיכונים, בביולוגיה התפתחותית, בנוירו ביולוגיה, בתאי גזע, בווירולוגיה ועוד שלל ענפים.


מתכונת הלימוד


לימודי קדם רפואה נפרשים על פני פרק זמן של כשלוש שנים. במהלכה של התכנית הסטודנטים מקבלים גישה למגוון של מעבדות מתקדמות, בהן מעבדות מחקר בגנטיקה, מעבדת קרינה ורנטגן, מעבדת כימיה פיזיקלית, מעבדה לרובוטיקה רפואית וחקר התנועה, מעבדה לאופטיקה ביו רפואית ומעבדות נוספות. במעבדות אלה ציוד מתקדם וחדיש אשר מותאם לשלל המחקרים אשר מתקיימים במחלקה.


על מוסד הלימוד


בבית הספר למדעי הבריאות של אוניברסיטת אריאל ניתן לקחת חלק בשלל תכניות לימודים נוספות, כגון לימודי פיזיותרפיה, לימודי מנהל מערכות בריאות, לימודי מדעי התזונה, לימודי הפרעות בתקשורת ולימודי סיעוד. ישנה גם אפשרות ללמוד בפקולטות ובתי ספר נוספים, בהם פקולטה להנדסה, פקולטה למדעי החברה והרוח, פקולטה למדעי הטבע, בית ספר לתקשורת ובית ספר לארכיטקטורה, בהם ניתן ללמוד בשלל תכניות לתואר ראשון ולתארים מתקדמים. מוסד הלימוד מציע לסטודנטים שלל מלגות לימוד, על סמך קריטריונים כגון הצטיינות לימודית, מצב כלכלי ומעורבות חברתית במסגרת פרויקטים רבים ומגוונים.


תנאי קבלה


הקבלה ללימודי קדם רפואה היא למועמדים שברשותם ציון קבלה משולב של לפחות 640. יש צורך בבגרות בממוצע של לפחות 96 ובציון של 640 ומעלה בפסיכומטרי. כמו כן, במחלקה קיימת דרישה גם לגבי מספר היחידות הריאליות בתעודת הבגרות של המועמדים. כדי לקבל את המידע המדויק לגבי תנאי קבלה מומלץ לפנות ישירות למוסד הלימוד.

 

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת אריאל
חוות דעת של סטודנטים על אריאל - קדם רפואה
התקבלו 12 דירוגיםבציון ממוצע: 4.1 מתוך 5
טוהר

טוהר

28/10/2018
5/ 4

אוניברסיטת אריאל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

את האווירה הטובה שיש, אנשים תמיד נחמדים.. מזג אוויר מעולה בקיץ. לא אוהבת את החוסר חניה וכסאות סטודנ קרא עוד...

על הקמפוס

אחלה קמפוס, קצת לעבור כל הזמן מקמפוס עליון לתחתון..

טיפים

אופטימיות היא שם המשחק, תהנו מכל רגע ונסו לזכור את המטרה לשמה נכנסתם לתואר.. לפעמים זה הולך לאיבוד.

מאיה

23/12/2018
5/ 5

אוניברסיטת אריאל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש לעיתים בעיה לוגיסטית של כיתות קטנות מידי יחסית למספר הסטודנטים בקורס, אך אני חושבת שזה בעקבות ריש קרא עוד...

על הקמפוס

קמפוס גדול עם הרבה מקומות ישיבה, הרשה שירותים לסטודנט כגון מעמדי שתייה קרה וחמה מיקרוגלים מכונות שתי קרא עוד...

טיפים

מאוד מומלץ לברר על מקום הלימודים לפני הרשמה, ולהשוות בין מוסדות נבחרים ולבחור את המתאים ביותר עבורך, קרא עוד...

שובל

26/10/2018
5/ 4

אוניברסיטת אריאל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

יש מרצים מעניינים באוניברסיטה שמעבירים את החומר בצורה טובה וברורה ויש מרצים האוניברסיטה שמבולגנים לא קרא עוד...

על הקמפוס

המרחק בין הבניינים שלומדים בהם לעיתים רחוק וקשה להתנייד שם בזמן קצר, אין הרבה מקומות חנייה, יש מקומו קרא עוד...

טיפים

להשקיע המון מהרגע הראשון ולא לדחות דברים ולהנות מהתואר ומהחברה


לכל חוות הדעת
Whatsapp Whatsapp