רוצה פרטים על מדעי הרוח ותקשורת?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מדעי הרוח ותקשורת לתואר ראשון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על מדעי הרוח ותקשורת? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל91% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי הרוח ותקשורת לתואר ראשון

תחום התקשורת הוא תחום מבוקש מאוד במכללות ובאוניברסיטאות בישראל, אך ישנם סטודנטים רבים שלא מסתפקים בלימודי תקשורת בלבד, ובוחרים ללמוד במסלול דו חוגי כמו תקשורת וניהול, תקשורת וכלכלה, תקשורת ומשפטים ועוד. 

 

אחד השילובים המעניינים והמאתגרים ביותר הוא המסלול לתואר ראשון המשלב לימודי תקשורת ולימודים מתחום מדעי הרוח. הלימודים במסלול זה משלבים קורסים עיוניים מתחום מדעי הרוח תוך שילוב עבודה יישומית במעבדות ואולפנים מתקדמים.

החיבור בין מדעי הרוח לתקשורת הוא מתבקש מכיוון שאלו הם עולמות הנושקים זה לזה בתחומים רבים. גם בלימודי תקשורת וגם בלימודי מדעי הרוח קיימים דגשים תרבותיים ואומנותיים, ובשניהם קיים מבט על החברה, מערכות הכוח הפוליטיות והיחסים ביניהן. 

 

השילוב בין השניים במסלול לתואר הבוגר מאפשר לסטודנטים להמשיך במחקר במדעי הרוח או החברה, העושה שימוש בכלי ניתוח וביקורת ומפעיל אותם על מוצרי תרבות או בודק השפעות בין מנגנוני ייצור וצריכה תרבותיים ובין תפישות אנושיות, שינויים בחברה ובכלכלה, דפוסי התנהגות בתחומים שונים וכן הלאה.

 

לחילופין, הבוגרים יוכלו לשמש כעיתונאים, כתבים, שדרים, עורכים, כותבים ומפיקים, שיש להם מימד נוסף של עושר רוחני, ידע, כלים לחשיבה ביקורתית וכדומה. משך הלימודים הוא שלוש שנים. 

לימודי מדעי הרוח ותקשורת, מה לומדים?

מסלול הלימודים הוא מסלול ייחודי ומאתגר. תכנית הלימודים משלבת בין הקניית ידע והבנה בתיאוריות וגישות במדעי הרוח ובין מודלים וכלים בתקשורת, וכוללת התנסות מעשית של הסטודנטים באולפנים וחדרי הפקה. בין הנושאים הכלולים בתכנית:

 

  • תקשורת חזותית
  • שיווק
  • תקשורת דיגיטלית
  • יחסי ציבור
  • שיקולי עריכה בטלוויזיה
  • עיתונאות ורדיו
  • פרסום ותקשורת שיווקית
  • תקשורת המונים     
  • הפקת סרטונים ופרסומות     
  • ועוד

 

הלימודים כוללים גם סדנאות מעשיות כדוגמת סדנה ייחודית להדמיית משרד פרסום, פרויקטים משותפים עם  גורמים בתעשייה, השתתפות בהפקת סדרות ועוד. בתחום מדעי הרוח יכולים הסטודנטים לבחור ממגוון הקורסים המרתקים של התחום - היסטוריה, פילוסופיה, שפות, ספרות ועוד.

היכן לומדים?

ניתן ללמוד מדעי הרוח ותקשורת במסגרת דו חוגית ברוב האוניברסיטאות בישראל – תל אביב, בר אילן, האוניברסיטה העברית ועוד. המדובר בלימודים במסלול דו חוגי. בנוסף, המכללה האקדמית כנרת בעמק הירדן מקיימת מסלול לימודים ייחודי לתואר ראשון במדעי הרוח ותקשורת (B.A), בשיתוף אוניברסיטת בר אילן.

 

בחלק מן המוסדות ניתן למצוא לימודי ערב במדעי הרוח, מסלולים אלה מותאמים לאנשים עובדים המעוניינים לשלב בין לימודים וקריירה.
 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי הרוח ותקשורת?

רוצה לדעת יותר על מדעי הרוח ותקשורת?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד מדעי הרוח ותקשורת
חוות דעת של סטודנטים: מדעי הרוח ותקשורת
התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע 3.0 מתוך 5
Whatsapp Whatsapp