מדעי הרוח עם דגש על ההיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
מדעי הרוח עם דגש על ההיסטוריה של עם ישראל באוניברסיטה הפתוחה

תואר ראשון במדעי הרוח בדגש תולדות עם ישראל

 

תחום מדעי הרוח כולל את התחומים: ספרות, מוסיקה, מדעי היהדות, פילוסופיה, תרבות וארכיאולוגיה, היסטוריה, גיאוגרפיה, תולדות האומנות, בלשנות, קולנוע, תולדות האמנות. האוניברסיטה הפתוחה מציעה תוכנית לימודים לתואר ראשון במדעי הרוח תוך התמקדות בלימודי ההיסטוריה של עם ישראל.

 

 

תואר זה מעניק אפשרויות בחירה מתוך הקורסים השונים הנלמדים בדיסיפלינות השונות במדעי הרוח, כאשר ההיסטוריה של עם ישראל מהווה את הדיסיפלינה העקרית בתואר. התואר מתאים במיוחד לאלה המתעניינים בלימודי ההיסטוריה של עם ישראל תוך גיוון הלימודים בהוספת קורסים מתחומים אחרים. כך הסטודנט מקבל ידע נרחב בהיסטוריה של עם ישראל ופותח אפשרויות נוספות ללימודים מתחום מדעי הרוח.

 

ההיסטוריה של עם ישראל מתפרסת על אלפי שנים החל מתקופת המקרא ועד להקמת מדינת ישראל (וההיסטוריה ממשיכה להיכתב עד היום...) מכיוון שמדובר בהיסטוריה ארוכת שנים, הלימודים בהיסטוריה של עם ישראל מתחלקים לשלוש תקופות עקריות: העת העתיקה, ימי הביניים והעת החדשה.

 

הלימודים מתרכזים בהיסטוריה החברתית והאינטלקטואלית של היהדות וסביבתה התרבותית בתקופות שבהן חיו היהודים בפזורה ובארץ ישראל. בנוסף, הלימודים חושפים את המחלוקות שבין ההיסטוריונים בכל הנוגע לכתיבת ההיסטוריה של עם ישראל, מחלוקות המפלגות בין ההיסטוריונים בדורינו. הקורסים השונים מקנים לסטודנט כלים מחקריים לניתוח והבנת התמורות שחלו בעם ישראל במהלך התקופות השונות.

 

תוכנית הלימודים

 

תוכנית הלימודים לתואר ראשון במדעי הרוח בהתמחות לימודי היסטוריה של העם היהודי כוללת קורסים בתחומים כגון העת העתיקה, ימי הביניים, העת החדשה וכן קורסים נוספים ממדעי הרוח.

 

קיימת תוכנית לימודים נוספת הכוללת תואר ראשון במדעי הרוח ומדעי החברה עם התמקדות בהיסטוריה של עם ישראל. החוגים במדעי החברה כוללים את התחומים: תקשורת, כלכלה, מדעי המדינה ויחסים בינלאומיים, פסיכולוגיה, סוציולוגיה, אתרופולוגיה ועוד.

 

משך הלימודים

 

משך הלימודים לתואר ראשון במדעי הרוח (או במדעי הרוח והחברה) עם התמקדות בהיסטוריה של עם ישראל עורך כשלוש שנים אקדמאיות. בסופם מוענקת תעודת מוסמך אוניברסיטה (B.A) במדעי הרוח (או מדעי החברה) עם ציון ההתמקדות בהיסטוריה של עם ישראל.

 

המשך הלימודים

 

בוגרי התואר הראשון במדעי הרוח עם התמקדות בהיסטוריה של עם ישראל יכולים להמשיך ללימודי תואר שני (M.A) במדעי הרוח. ניתן גם להוסיף שנת לימודים נוספת ובסופה לקבל תעודת הוראה ולהשתלב בתחום החינוך בלימודי היסטוריה (או כל תחום אחר במדעי הרוח).

 

בנוסף, בוגרי התואר יכולים להשתלב תעסוקה המצריכה ידע במדעי הרוח, כיועצים, חוקרים, כותבים ועורכים. ניתן גם להשתלב בתחום המחקר והאקדמיה או בתחום המחקר במוסדות כגון: יד ושם, בית התפוצות ועוד.
 

למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה
עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה
Whatsapp Whatsapp