תואר ראשון במדעי הרוח וספרות באוניברסיטה הפתוחה

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

 

הגעת לדף עם מידע על מדעי הרוח וספרות – האוניברסיטה הפתוחה.

המידע באתר הועיל ל93% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי הרוח בהדגשת ספרות באוניברסיטה הפתוחה

 

קריאת כיוון

 

ספרות היא שם כולל לכל יצירה שהועלתה על הכתב, אין זה משנה אם זו שירה, רומן, ספרות ילדים או מחזה. הספרות אינה מתייחדת לתקופה מסוימת בהיסטוריה והיא אינה מתאפיינת באזור גיאוגרפי מסוים. הספרות חובקת עולם והיא משקפת היסטוריה של תרבויות, של פערי דורות ושל תפיסות פוליטיות וחברתיות. לימוד הספרות והיכרות עם יצירות המופת שנוצרו עם השנים יכולים להעשיר ולהרחיב את עולמנו הפנימי.

 

תכנית לימודים

 

לימודי התואר במדעי הרוח בהדגשת ספרות באוניברסיטה הפתוחה מקנים לסטודנטים את הכלים ואת המושגים להבין את עולם הספרות על כל רבדיו. הסטודנטים לומדים על תקופות שונות של יצירות הספרות. הם לומדים על הסוגות השונות הקיימות בספרות, כמו שירה, תיאטרון ופרוזה ומעמיקים בתיאוריה של הספרות.

 

נוסף על כך, הסטודנטים ללימודי מדעי הרוח במסלול זה לומדים הן על הספרות העברית לדורותיה, לרבות המדרש והאגדה, ש"י עגנון ונתן אלתרמן, והן על הספרות העולמית עם יצירותיהם של אריסטופנס, שייקספיר וג'יין אוסטין. יתר על כן, הם לומדים כיצד לקרוא יצירות בעין ביקורתית על פי גישות שונות של ספרות המערב.

 

 

מתכונת הלימוד

 

הסטודנטים בוחרים אחת מארבע האפשרויות להתמחות – כתיבה יוצרת, תרגום ספרותי, עריכה לשונית וספרותית או מחקר עיוני. מתכונת הלימודים של כל המסלולים כוללת קורסי חובה כלליים, קורסי בחירה בספרות עברית, קורסי בחירה בספרות כללית וקורסי בחירה במגמת ההתמחות. כמו כן, הסטודנטים משתתפים בסדנאות מעשיות של כתיבה יוצרת של סיפורת ושל שירה. הלימודים והסדנאות מתקיימים במתכונת המשלבת בין לימוד פרונטלי במפגשי הנחייה ולימוד מקוון מבית התלמיד.

 

נושאי הלימוד

 

 • הפואטיקה של הסיפורת
 • גישות בביקורת הספרות
 • פואטיקה של ספרות ילדים
 • שירת החול בעברית בספרד
 • מיתוסים בתרבות הישראלית
 • אסכולות ספרותיות בנות זמננו    
 • עולם הסיפורת
 • ספרות ואתיקה
 • החיזיון השייקספירי
 • הפואמה הביאליקית
 • יצירות בספרות המערב    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

האוניברסיטה הפתוחה היא מוסד אקדמי המציע מגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון ולתואר שני. מסלולי הלימודים האקדמיים משלבים לימודים פרונטאליים והדרכות עם לימוד מקוון מרוחק המאפשרים למידה לפי זמנו וצורכו של התלמיד, ומאפשרים גם לבחור את מקום הלימודים מבין עשרות שלוחות האוניברסיטה. המחלקה ללשון, לספרות ולתיאטרון של האוניברסיטה מאפשרת היצע של מסלולי לימוד, ובהם לימודי תולדות האמנות, לימודי בלשנות ולשון עברית, לימודי מוסיקה ולימודי קולנוע וכן מתקיים באוניברסיטה גם מסלול לימודי מדעי היהדות.

 

 • מעוניינים להמשיך ללמוד על עוד תרבויות ושפות? קראו על לימודי ערבית

 

תנאי קבלה

 

המעוניינים בלימודי תואר בוגר במדעי הרוח בהדגשת ספרות באוניברסיטה הפתוחה יכולים להתקבל גם ללא תעודת בגרות או ציון פסיכומטרי. כך גם תלמידי תיכון וחיילים משוחררים יכולים להירשם ללימודים אלה.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל דרישות התואר, לרבות הוכחת ידע בשפה האנגלית, הדרכה ביבליוגרפית בספריה והשתתפות בקורס מרחיב דעת מאחת הפקולטות האחרות, מקבלים תואר בוגר במדעי הרוח בהדגשת ספרות מטעם האוניברסיטה הפתוחה.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי התואר במדעי הרוח בהדגשת ספרות יכולים להמשיך בתחום המחקר באקדמיה ולתארים מתקדמים, כגון תואר שני בספרות. הם יכולים להמשיך ללימודי תעודת הוראה ולהשתלב במערכת החינוך כמורים לספרות או כמרכזי התחום. כמו כן, הם משתלבים בשוק העבודה בהוצאות לאור ובתקשורת כלקטורים, ככותבים, כמבקרים וכעיתונאים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: האוניברסיטה הפתוחה

עוד מסלולי לימוד - האוניברסיטה הפתוחה

ssssssssss

פורום ייעוץ לימודים

קבלה לתארים שניים עם ממוצע 77-78
עמיר
1 תגובות
הכרה בלימודים באוניברסיטה הפתוחה
ניקולאי
1 תגובות
תנאי קבלה לספרות זרה או אנגלית
איה
1 תגובות
יעוץ להרשמה לתואר ראשון
Aseel Tareef
2 תגובות
לימודי הערכת אמנות ועתיקות
זנדני אבנר
1 תגובות
לימודי תאטרון בובות חינוכי טיפולי
אפרת
1 תגובות
שלוחה של בצלאל במרכז הארץ
מירון בוקרה
1 תגובות
לכניסה לפורום

מעל 28,802 סטודנטים
המליצו והצביעו על מוסדות לימוד

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 4.1

  המכללה האקדמית ספיר685 חוות דעת

 • 4.0

  אוניברסיטת בן-גוריון1,089 חוות דעת

 • 4.1

  הקריה האקדמית אונו1,045 חוות דעת

טיפים ממומחים בנושא מדעי הרוח

אתגר קרת
"רב תחומיות מייצרת אדם עם נפש עשירה ויכולות מגוונות יותר. אני חושב שההתנסות בתחומים רבים עוזרת לאנשים להבין טוב יותר את עצמם ומה הם רוצים. העובדה שאתה יכול לחשוב מחוץ לדיסציפלינה שבה אתה עוסק ולהפעיל את הסקרנות והיצירתיות יכולה לסייע לקדם אותך."
אתגר קרת
סופר, תסריטאי ויוצר קומיקס
Whatsapp Whatsapp