רוצה פרטים על מדעי הסביבה?

שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי מדעי הסביבה

מחפש/ת מידע על לימודים? מדעי הסביבה? אנחנו רוצים לעזור לך!
 

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. רוצה לדעת מה טוב בשבילך? רוצה לקבל החלטה? אנחנו בקשר עם מאות מוסדות לימוד המציגים אלפי מסלולי לימוד שונים.

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל94% מהגולשים.

 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:

אהבת? שתף ב:


(בחסות)

לימודי מדעי הסביבה  - למי זה מתאים? כמה זה עולה? איך מתחילים?

האם האנושות כורתת את הענף שעליו היא יושבת? האם תהליכי התיעוש בעולם המודרני הורסים את האיזון העדין הקיים בטבע? אם אתם רגישים לנושא החור באוזון ואפקט החממה, כנראה שתתעניינו בלימודי מדעי הסביבה. לימודים אלה עוסקים בתהליכים ביולוגיים, כימיים ופיזיקליים המתרחשים בכדור הארץ - ביבשה, באויר ובים, אך הם נוגעים ספציפית לדילמות המעסיקות את האנושות בשנים האחרונות בנוגע לשינויי אקלים קיצוניים, להתחממות גלובלית, להכחדת בעלי חיים, לדלדול משאבי הטבע, לזיהום מקורות החיים ועוד.
 
במהלך התואר במדעי הסביבה מקבלים הסטודנטים כלים מדעיים בסיסיים שישמשו אותם אחר כך בבחינה של תופעות אקולוגיות, שינויים מקומיים ועולמיים, השפעות של מערכות חיים זו על זו וכן הלאה. בנוסף, כלים אלה יעזרו להם גם בניסיון להציע פרויקטים להגנה על הסביבה ופתרונות אקולוגיים למפעלים, וכן יעמדו לרשותם בפעולות של פיקוח ובקרה.
 
לימודי סביבה כוללים מבחר עצום ומגוון של נושאים מעניינים הנוגעים לכל מערכות חיינו על פני הכדור. הלימודים לתואר ראשון משלבים בדרך כלל נושאי משנה והתמחות כגון הנדסת סביבה, מדעי הסביבה, חקלאות, מדעי הסביבה ובריאות.
 
מסלולי לימוד
 
מוסדות הלימוד מציעים מספר מסלולים ללימודי מדעי הסביבה. הסטודנטים יוכלו לבחור במסלול ארבע שנתי ללימודי הנדסת הסביבה, מסלול זה משלב הנדסה כימית, הנדסה חקלאית הנדסה אזרחית, והנדסת מזון וביוטכנולוגיה, או במסלול תלת שנתי המקנה ללומדים בו תואר ראשון במדעי הסביבה ובדרך כלל משלב בתוכו גם לימודי גיאוגרפיה וסביבת האדם.
 
נושאי לימוד
 
הביקוש ללימודי מדעי הסביבה צבר תאוצה בשנים האחרונות, בשל המודעות לצורך שבשמירה על הסביבה ולמניעת נזקים עתידיים. לימודי מדעי הסביבה הינם רב תחומיים, ומעניקים לסטודנטים ידע במגוון תחומים כגון: גיאוגרפיה, איכות הסביבה, אקולוגיה, קהילה, וכלכלה. לימודי מדעי הסביבה שואפים בראש וראשונה להקנות לסטודנטים ידע והבנה בתהליכי השפעה הדדיים ומרובים בין מערכות ביולוגיות שונות המרכיבות את הסביבה.
 
נושאי הלימוד במדעי הסביבה הם רבים ומגוונים וכוללים קורסי יסוד לצד מקצועות ממוקדי תחום. מבין הנושאים הנלמדים ניתן למנות את הבאים:
 
 • בקרת איכות מים
 • לימנולוגיה
 • דיני איכות הסביבה
 • משאבי מים
 • בקרת איכות קרקע
 • מטאורולוגיה
 • ניהול חומרים מסוכנים
 • מיקרוביולוגיה
 • ביוטכנולוגיה סביבתית
 • מנהל סביבתי
 • הנדסת משאבים סביבתיים
 • מבוא ל - GIS
 • מערכות אקווטאיות וסביבה ימית
 • תרמודינאמיקה
 • טכנולוגיות טיפול בפסולת מתעשייה
 • מערכות שפכים     
 • עקרונות השבה ומחזור שפכים ופסולת
 • ועוד
 • איכות האוויר ובקרת זיהומים אטמוספריים     
 
 
לקראת סיום המסלול יתבקשו הסטודנטים להגיש פרויקט גמר בתחום מדעי הסביבה. תוכניות הלימוד השונות מתמקדות ביחס בין הקהילה לסביבה, שכולל מעורבות סביבתית בקהילה לצד מפגשים ופעילויות הקשורות באיכות הסביבה.
 
 
סוג התעודה
 
עם סיום לימודי מדעי הסביבה תוענק לזכאים תעודת בוגר תואר ראשון B.Sc.
 
מהו משך זמן הלימודים?
 
הלימודים נמשכים שלוש שנים לתואר ראשון. קיימים גם לימודים שאינם מקנים תואר ראשון אלא מקנים נקודות או הכרות במסגרות שונות. כגון: לימודי תעודה בהנדסת סביבה, תעודה בלימודי הסביבה, תעודת גמר באיכות הסביבה, תעודה בבוצה מתהליכי טיפול בשפכים, טכנולוגיות טיפול ומחזור וכן לימודים לדיפלומת הנדסאי סביבה.
 
כמה זה עולה?
 
לימודים במוסדות הציבוריים יעלו כ 11,000 ש"ח לשנת לימודים.
 
היכן לומדים?
 
מסלול מדעי הסביבה נלמד באוניברסיטאות וכן במכללות להנדסה ברחבי הארץ. בין המוסדות:
 
 • המכללה האקדמית תל חי - המכללה האקדמית תל חי מקיימת מסלול לימודים ייחודי ומיוחד לתואר ראשון. במדעי הסביבה. תחום לימודים חדש ומרתק זה מתמקד בהבנת סביבת האדם במטרה לשמור עליה ולמנוע את הפגיעה המתמשכת הנוספת בה.
  המכללה נמצאת באצבע הגליל סמוך לקרית שמונה.
   

 

 • מכללת בית ברל - המכללה שוכנת באזור כפרי ירוק ואוורירי (בן כ - 142 דונם) בין ערי וישובי השרון, לא רחוק מכפר סבא. המכללה מהווה מעין כפר עצמאי, שאינו שייך לאף עיר או יישוב. בכפר זה נפגשים, חיים ולומדים יחדיו אנשים מרקעים חברתיים, תרבותיים ואתניים שונים, המגיעים מן הסביבה הקרובה ומאזורים רחוקים. במכללה, השמה דגש על הכשרת דור העתיד בהוראה, ניתן ללמוד מדעי הסביבה בשילוב חקלאות ובסיום הלימודים לתואר ראשון תינתן גם תעודת הוראה של משרד החינוך.

   
 • המכללה האקדמית הדסה - בניינה הראשי בלב ירושלים הוקם בשנת 1888 על ידי הברון רוטשילד. בכל שנה יוצאים בוגרים ובוגרות חדשים מקרב שורות הלומדים במכללה, ואלה משתלבים ומתאקלמים במקומות עבודה שונים, כמוסדות מחקר, מפעלים עתירי ידע, ארגוני רפואה, גופים תעשייתיים ועוד. במכללת הדסה מסלול לתואר ראשון במדעי איכות הסביבה.

   
 • אוניברסיטת בן גוריון בנגב - בקמפוס באר שבע תחת הפקולטה למדעי הטבע ישנו מסלול לימודים לתואר ראשון במדעי הסביבה, המשלב לימודי גיאולוגיה וכולל חמש מגמות לבחירה. אלו מאפשרות לסטודנטים לעסוק בקריסטלוגרפיה, בהידרוגיאולוגיה, בבעיות של זיהום מים, בתהליכים המתרחשים מתחת לאדמה, בסביבה הימית, במערכות ממוחשבות ועוד.
 
מהן אפשרויות התעסוקה?
 
מסיימי המסלול יוכלו להשתלב במגוון רחב של אפשרויות תעסוקה, בכל תחומי וענפי המשק וכן בארגוני מחקר וסביבה בינ"ל. כל החברות הגדולות כיום מודעות סביבתית, בין אם מכח חוק ובין אם מהבנה אמיתית, וזקוקות לייעוץ במגוון נושאים סביבתיים. גם בסקטור הציבורי זקוקים למומחים וליועצים בתחום, וכן לפקחים אוכפי חוק בנושא. ניתן גם להמשיך לתארים מתקדמים ולהוסיף לפעול בתחום המחקר והפיתוח.
 
מהן האפשרויות ללימודי המשך בתחום?
 
בוגרי לימודי מדעי הסביבה במסלול לתואר ראשון יוכלו להתקדם ללימודי תואר שני ושלישי בהתמחות בנושאים באיכות הסביבה או בלימוד מדעי האטמוספירה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על מדעי הסביבה?

רוצה לדעת יותר על מדעי הסביבה?

רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

רוצה לדעת יותר על מדעי הסביבה? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור

מוסדות לימוד מדעי הסביבה

מעל 17 סטודנטים
המליצו והצביעו על מדעי הסביבה

חפשו חוות דעת על המסלול
ומוסד הלימודים שמעניין אתכם
למשל: אוניברסיטת חיפה, הבינתחומי ...
למשל: מנהל עסקים, משפטים...

חוות דעת של סטודנטים על מוסדות לימוד

 • 3.9

  המכללה האקדמית אחוה 447 חוות דעת

 • 4.0

  אורט בראודה - לימודי הנדסה 291 חוות דעת

 • 4.1

  מכללת אורנים 226 חוות דעת

עדכונים אחרונים באתר

חדשות ועדכונים

עכשיו בפורום

לכל הפורומים

מלגות חדשות

ימים פתוחים

חוות דעת של סטודנטים: מדעי הסביבה

התקבלו 17 דירוגים בציון ממוצע 4.2 מתוך 5


סטודנט? רוצה להצביע ולקבל מילגה? לחץ כאן

שירות אישי חינם!

נציגנו עומדים לשירותכם